Galerie - Standa F.

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galerie - Standa F.

Příspěvek od Standa F. »

1. F1

:arrow: Lotus 72 D JPS - Richard Vyškovský a Pavel Blecha, ABC č. 11/20, slepeno z originálu v roce 1976 (vůz přebarven černou tuší):

Obrázek

:arrow: Ferrari 312 T2 - Richard Vyškovský, ABC č. 2/21, slepeno z originálu v roce 1998 (kola jsem použil z jiné F1 od Michala Antonického, jsou velikostně upraveny na kopírce):

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: McLaren M23 - Richard Vyškovský, ABC č. 4/22, slepeno z originálu v roce 1978 (model se dožil dneška, notně vyšisovaný):

Obrázek

:arrow: Brabham BT 44B - Richard Vyškovský, ABC č. 2/23, slepeno z originálu v roce 1978 (1. snímek) a v roce 2019 (další dva snímky), stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Williams FW 07 B - Richard Vyškovský, ABC č. 14/25, slepeno z originálu v roce 2018, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Wolf WR 5 - Michal Antonický a Pavel Skokan, ABC č. 6/40, slepeno ze zvětšené kopie (M1:17) v roce 1999:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Tyrrell P34 - Petr Špinler, slepeno z autorského laserového originálu vytištěného na formát A3 (M1:18) v roce 2006:
Obrázek Obrázek Obrázek

2. Soutěžní vozy

:arrow: Lancia Beta Monte Carlo Turbo se dvěma benzinovými čerpadly - Richard Vyškovský, ABC č. 24/24, slepeno z originálu poprvé v roce 1984 (viz zašedlý model vpravo na prvním snímku) a poté znovu v roce 2022, taktéž z originálu, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

Porsche 956 - Turbo rovněž od Mistra RV vyšlo v ABC 2×, v č. 13/28 a 18/37. Slepil jsem obě vydání. Ovšem poté, co vyšlo to druhé s mnohem lepším tiskem a barvami, jsem se nemohl na to první (špinavě fialové) dívat, i opět jsem popadl své oblíbené rýsovací trubičkové pero s černou tuší a po chvilce vzniklo Porsche 956 - Turbo-pohřebák ... 8-) (v rámci minituningu jsem doplnil chybějící zpětná zrcátka):

Obrázky doplním

V polovině 90. let se objevila na stáncích tato exotická vystřihovánka - Peugeot 405 Turbo 16 Pikes Peak vydavatele PACAR, v mamutím měřítku 1:20. Vzpomínám si, že jsem kolem ní chodil mnoho týdnů a odmítal si tak předražený výtisk koupit - stál 16 Kč :). Nakonec jsem si ho koupil, slepil a pak horko-těžko sháněl další kus do archívu za mnohem větší peníz.
V té době jsem si vymyslel módu stavět auťák na podstavec a vyvýšit ho špendlíky - delší vzadu a kratší vpředu - považoval jsem to za děsně kůůl a mělo to evokovat prezentaci na autosalónu :)...

Obrázky doplním

Velkému modelu citelně chybí interiér, tak jsem jej opět jen načrtl tužkou na okna. Dokreslil jsem rovněž chybějící miniokénko v okně u řidiče.

Obrázky doplním

Lotus Super Seven, či spíše ABC Éta je 7. a posledním autkem volné série Mistra RV Rallye ABC v M1:43 a vyšel v č. 4/30. Lepil jsem ho dávno, jako relax-oddychovku na vysoké, když mne už nebavilo šprtat. Na okno se nedívejte, příliš tenká fólie se zvlnila :?. Vozítko jsem dobarvil vodovkami (přidal plamenů) a kola zakčněl - pro široké pneu mám odjakživa slabost ...8-)

Obrázky doplním

No a pak tu mám ještě jeden soutěžní vůz, který se honosí tím, že si vystřílel 1. místo v 1. ročníku Panzer Rallye :D. Trabant 601 Rough Beast:

Obrázky doplním

Dramatický pouštní souboj s druhým v pořadí, betonovou tatrou kolegy B@Fa :) ...

Obrázky doplním

3. Autoveterány

Vůbec první papírové veterány v ABC byly od ing. arch. Jaromíra Svobody, vyšly v řadě čtyř kousků nazvané Fluora rallye:

:arrow: 1. Laurin & Klement 1905 Voituretta - ABC č. 4/12 (říjen 1967)
- Byl doplněn o mohutný startovní transparent
- Modýlek jsem slepil dvakrát ...

Obrázky doplním

:arrow: 2. Laurin & Klement Taxi GDV 1909, typ "Petrohrad" - ABC č. 8/12 (prosinec 1967)
- Opět jsem jej poskládal z originálu z ABC stejně jako předchozí vůz - starý papír vyžaduje zvýšenou trpělivost. Veteránka tentokrát autor doplnil o stylovou reklamní zeď ... 8-)

Obrázky doplním

:arrow: 3. Závodní Mercedes 1914 - ABC č. 11/12 (únor 1968):
- Vůz má odnímatelný kryt motoru (v té době docela zajímavá novinka) s jednoduše, ale efektivně zpracovaným motorem.
- Model byl rovněž vybaven zdí, dokonce s "vystouplým" sudem (ten sud Nivea se tam přitoulal omylem, že B@Fe 8-)) ...

Obrázky doplním

:arrow: 4. Rolls-Royce Silver Ghost 1909 - ABC č. 15/12 (duben 1968):
- Čtvrtý a poslední oldtimer čtyřdílné řady Fluora rallye autora ing. arch. Jaromíra Svobody:

Obrázky doplním

V rámci archeologicko-výstavnické činnosti jsem se pustil do prvního modelu pánů Blechy a Vyškovského v ABC, kterým je známý ...

:arrow: 1. Packard Landaulet z r. 1912 - ABC č. 12/13 (březen 1969)
- Slepil jsem jej z laserové kopie po odmazání dobových reklamních nápisů:

Obrázky doplním

:arrow: 2. Ford, model T "Plechová Líza" - ABC č. 16/13 (květen 1969):

Obrázky doplním

:arrow: 3. Renault 1911 - ABC č. 18/13 (červen 1969):

Obrázky doplním

:arrow: 4. Mercer 1913 - ABC č. 20/13 (červen 1969):

Obrázky doplním

:arrow: 5. Thomas Flyabout 1909 - ABC č. 23/13 (srpen 1969):
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: 7. Maxwell Roadster 1911 - ABC č. 21/14 (červenec 1970):

Obrázky doplním

:arrow: 8. Rolls-Royce "Silver Ghost" z r. 1907 - ABC č. 3/15 (říjen 1970)
- Tento model již nevlastním, lepil jsem jej v r. 2000 a daroval při nějaké příležitosti jako drobný dáreček Mistrovi ... 8-)

Obrázky doplním

Bugatti T50 vyšlo samostatně v r. 1993 ve vyd. Pressfoto-ČTK v M1:24. Autory jsou Pavel Skokan a Michal Antonický.
Model jsem lepil dávno, když byl na trhu nový, a už jsou na něm stopy času vidět - někam mi zmizelo světýlko z levého blatníku :?. Až potkám Pavla v hospodě na příští GAPovce, asi po něm budu po letech chtít pivo za bolestné, jelikož tento model se nelepí dobře - zachovat geometrii blatníků mi připadlo nemožné a rovněž jsem si pozdě uvědomil, že velká karosérie bez vnitřních žeber se promačkává dovnitř - musel jsem v podvozku vyříznout "okno" a dovnitř jsem narval skoro celou Mladou Frontu - říkám jí Vycpaná bugatka ... :D

Obrázky doplním

4. Osobní a další vozy

Začnu opět letitými vykopávkami lepenými na konci mé základní školní docházky - div, že nebyly vyhozeny pro svou diskutabilní estetickou hodnotu :D.

BMW 2002 touring z let 1973-75 přinesl do ABC jistý Jaroslav Kašpar. Vyšlo v č. 22/20 v červenci 1976 a své velmi elegantní předloze z NSR se (v mém podání) podobá pramálo - moc to nevylepšil ani pokus o naznačení interiéru v oknech tužkou ... :-|

Obrázky doplním

Citroën 2 CV autora Vladimíra Kováříka z ABC č. 19/23 (červen 1979) přežil do dnešních dob možná i proto, že má fikaně odpruženou zadní nápravu a kdykoli na něj něco spadlo, tak prostě zapružil 8-).

Obrázky doplním

Oba výše uvedení autoři se v ABC objevili naprosto sporadicky - tyto jejich vystřihovánky jsou ojedinělé.

Známý vydavatel PROPAGTEAM ze Vsetína vydal v polovině 90. let haldy vystřihovánek, které přinesly modelářské obtíže: loupající se lesklý sítotisk, nesoutisk barev, barevná jednoduchost, celkově dost amatérské provedení... je to modelářský boj s těmito kousky.
Pořídil jsem si kdysi sadu jejich pohlednic automobilů. Jde o jednoduché "miniboxy" bez kol a bez podvozku zhruba v měřítku 1:43. Slepil jsem z originálu jednoho jediného, zřejmě prvního a posledního - Ford Orion (slepeno v r. 1998):

Obrázky doplním

Ještě tu mám jeden osobní vůz, Mazda 323 FF z polského vydavatelství ZETKA. Model je v M1:24 a malinko jsem se při lepení urval z řetězu ... :wink:

Obrázky doplním

Z těžké kolové techniky mi do současnosti přežil jediný model lepený v r. 2001 - vysokozdvižná požární plošina PP-27 na podvozku Tatra 148. Pro ABC č. 9+10/28 (leden 1984) ji nakreslil arch. R. Vyškovský (doplněna figurkou hasiče od Přemysla Kubely). Ramenu se moc nechce státi :) - aby drželo nahoře, musel jsem do hydrauliky zabodnout špendlík jako zarážku :wink:.

Obrázky doplním

5. Ostatní

:arrow: Bojovník za svobodu s. Lenin (Renault FT-17, Russkij Reno) – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 5/22, M~1:28, slepeno z originálu v roce 2017, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Sovětský těžký tank T-35A – ing. Vladimír Hynek, ABC č. 5/24, M1:87, slepeno z originálu v roce 2021, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

Následuje pár pokroutek z různých kategorií - začněme přes 30 let starou vykopávkou, z prváku střední školy, kdy jsem postavil vodní kluzák z ABC č. 10/24 (leden 1980). Elegantní tvary z dílny Mistra RV jsem ovšem musel vylepšit o efekty - měl jsem tehdy po ruce propisoty z ABC, jakousi reklamu (asi) na cigarety a zelený fix - a už se jelo 8-). Jméno pilota Toma Percivala jsem zavrhnul a napsal fixem na příď člunu jméno jiného borce - nebyl jím nikdo menší než J. Page, kytarista Led Zeppelin 8-) ... na druhé fotce vykukuje v přední části jen J. P ...

Obrázky doplním

Letoun Manfreda von Richthofena Fokker Dr. I vytvořil RV pro ABC č. 11/36 (únor 1992) - lákalo mne se poprat s těmi třemi křídly - lepeno už dávno ...

Obrázky doplním

Model nese stopy drobných pokusů o vylepšení - nějaké ty pásy pro pilota jsem přidal podle obrázků v knížce, stejně tak znaky A na listech vrtule, mechanismy klapek, směrovky a výškovek - vše vyhnuto do směru, písty motoru, hlavně kulometů z trubičkového pera a nitkové zaměřovače ... ty kulomety jsou velmi fikaně synchronizované - lana výpletů vedou přímo před hlavněmi - dobře se mi to povedlo :D - pilot kamikaze musel střílet v momentě, kdy vítr lana vypjal trochu mimo dráhu kulky :wink:. (Jen mi, prosím vás, neříkejte, že ty klapky na křídlech mám vyhnuty špatně, že nemohou být obě nahoře, ale "do protivky" - jedny nahoru a druhé dolů ... :))

Obrázky doplním

Indiánský bojovník z kmene Černonožců je k nalezení v ABC č. 24/39 (srpen 1995) nebo i ve Zlaté knize RV. Lepeno dávno pro mou drahou polovičku a potenciálně i pro děti, ať získají kladný vztah k Vinnetouovi a ne k těm desperátům, kterým jsem vždy fandil já ... :D

Obrázky doplním

Indián má hlavu otáčivou do stran a rovněž mává pažemi. Měřítko 1:9. Do očí jsem mu nakapal, ať ogar dobře vidí - lesklý lak:

Obrázky doplním

Dobový počítač IBM v měřítku 1:5 od RV z ABC č. 10/36 (leden 1992) jsem lepil v době narození mé první dcery - asi abych se uklidnil :). Na modýlku bylo sympatické, že byl "funkční" - do monitoru jste si mohli dát různé obrázky, vzkazy či informace. Toto dílko už nemám, darováno, zbyla mi jediná papírová fotka (na prohnutou klávesnici se nedívejte :)):

Obrázky doplním

Kytara Fender Stratocaster vyrobená pro frontmana Pink Floyd, Rogera Waterse (nehledě k tomu, že to byl baskytarista 8-)) / autoři scad+yvan / 1:6 ...

Obrázky doplním
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galerie - Standa F.

Příspěvek od Standa F. »

6. Architektura

:arrow: Tkalcovská chalupa z Jizerských hor - Richard Vyškovský a Pavel Blecha, ABC č. 8/18, slepeno z originálu v roce 2021, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Kovárna z Blat - Richard Vyškovský a Pavel Blecha, ABC č. 9/20, slepeno z originálu v roce 2016, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Jihočeský statek ze Soběslavských Blat - Richard Vyškovský a Pavel Blecha, ABC č. 15/20, slepeno z originálu v roce 2015, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Vinohradnické stavby (Doplňky kolejiště 1) - Richard Vyškovský, ABC č. 14/21, slepeno z originálu 1. vydání v roce 2017, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Usedlost z Českomoravské vrchoviny - Richard Vyškovský, ABC č. 24/35 (původně č. 16/21), slepeno z originálu 2. vydání v roce 2017, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Doplňky kolejiště 2 - Richard Vyškovský, ABC č. 19/39 (původně č. 17/21), slepeno z originálu 2. vydání v roce 2017, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Usedlost z Oravy / Dřevěnice ze Slovenska - Richard Vyškovský, ABC č. 3/22, slepeno z originálu v roce 2018, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Goralské stavení / Dřevěnice ze Slovenska - Richard Vyškovský, ABC č. 3/22, slepeno z originálu v roce 2018, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Polabské lidové stavby - Richard Vyškovský, ABC č. 6/23, slepeno z originálu z 3. vydání (z ABC č. 17/39) v roce 2021, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Roubený dům z Jičínska / Lidové stavby ze severočeské oblasti - Richard Vyškovský, ABC č. 14/23, slepeno z originálu v roce 2019, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Patrová stavba z Děčínska / Lidové stavby ze severočeské oblasti - Richard Vyškovský, ABC č. 14/23, slepeno z originálu v roce 2019, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

Tentýž model jsem poprvé slepil v roce 2006, z laserového výtisku free modelu publikovaného na webu ČRo (model už nemám, daroval jsem jej):

Obrázek Obrázek

:arrow: Statek z Pšeničných Blat - Richard Vyškovský, sešit Lidové stavby, Albatros, 1978 a 1986, slepeno ze zmenšené inkoustové kopie (M~1:100) v roce 2012, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

:arrow: Podkrkonošská kovárna - Richard Vyškovský, sešit Lidové stavby, Albatros, 1978 a 1986, slepeno ze zmenšené inkoustové kopie (M~1:100) v roce 2013, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Valašské stavení - Richard Vyškovský, sešit Lidové stavby, Albatros, 1978 a 1986, slepeno z originálu v roce 1993 (dárek tchýni k svátku ;) ):

Obrázek Obrázek

:arrow: Původní, tzv. Malá městská památková rezervace - Richard Vyškovský a Pavel Blecha, ABC roč. 20-21, slepeno z originálu v letech 1994-95, na podložku umístěno v r. 1999, přidány doplňky - Miniboxy Milana Weinera a figurky Přemysla Kubely (M1:160). Dům č.p. 2 (úzký růžový) jsem použil a postavil dvakrát:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

:arrow: Tvrz z jižních Čech - Richard Vyškovský, ABC č. 20/26, slepeno z originálu 1. vydání v roce 1996:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Patricijský dům z antického Říma - Richard Vyškovský, ABC č. 18/36, slepeno z originálu v roce 1994:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Gotický dům - Marián Hlaváč, 1. vyd. ve slovenském časopise Elektrón Zenit č. 10/1991, reedice v časopise Fifík č. Február 2008. Model jsem slepil v roce 2013 jako zkušební vzorek pro obnovenou a doplněnou reedici u vyd. MiGas + MED (únor 2014):

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Zuid-Hollandse „Wipwatermolen“ met molenaarshuisje - mlýn z jižního Holandska s domkem mlynáře, vyd. Léon Schuijt, Alkmaar, Holandsko, 1967, ev. č. B 8, měřítko 1:100. Slepeno z laserové kopie (z mého originálu) v roce 2008:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Pražské kulturní památky - 12 pohlednic, Richard Vyškovský, vyd. ERKOtyp, 1995 a 2000, slepeno z kopií v letech 2007-09, stavba modelů zde:

1. Staronová synagoga:

Obrázek Obrázek Obrázek

2. Karlův most – Staroměstská mostecká věž:
Obrázek Obrázek Obrázek

3. Staroměstský orloj:
Obrázek Obrázek Obrázek

4. Prašná brána:
Obrázek Obrázek Obrázek

5. Bertramka:
Obrázek Obrázek Obrázek

6. Pražský hrad – Zlatá ulička:
Obrázek Obrázek Obrázek

7. Pražský hrad – bazilika sv. Jiří:
Obrázek Obrázek Obrázek

8. Pražský hrad – Černá věž:
Obrázek Obrázek Obrázek

9. Loreta:
Obrázek Obrázek Obrázek

10. Karlův most – malostranské mostecké věže:
Obrázek Obrázek Obrázek

11. Kostel Panny Marie pod řetězem:
Obrázek Obrázek Obrázek

12. Betlémská kaple:
Obrázek Obrázek Obrázek

Všech 12 modýlků jsem umístil na zasklenou panoramatickou mapu Prahy. Rozměry rámu: 54×44 cm:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galerie - Standa F.

Příspěvek od Standa F. »

7. Kosmos a sci-fi

:arrow: Přistávací lunární modul Apollo 11 – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 15+16/16, M~1:50, slepeno z originálu v roce 2001:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Pioneer 10 – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 20/17, M~1:28, slepeno z laserové kopie v roce 2014, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: „Vejce Zářícího“ – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 11/18, slepeno ze zmenšené laserové kopie v roce 2010:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Malý bůh (Krab) – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 20/18 a Speciál 85, obě vydání slepena z laserové kopie v roce 2010:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

:arrow: Sputnik 3 – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 1/22, M~1:33, slepeno z originálu v roce 2018:
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Sputnik 3 – Václav Šorel a Jaroslav Velc, ABC č. 10/26, M~1:33, slepeno z originálu v roce 2018:
Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Americká družice OSO 1 (Orbiting Solar Observatory) – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 17/22, M~1:18, slepeno z originálu v roce 2019:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Francouzská družice SRET 1 (Satellite for Research on Environment and Technology) – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 22/22, slepeno z originálu v roce 2019:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Orbitální komplex Sojuz 28 - Saljut 6 - Progress 1 – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 11/23, M~1:80, slepeno z originálu v roce 2020, stavba modelu zde:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Francouzská družice SIGNE 3 – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 1/24, M~1:14, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Indická družice Bhaskara – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 10/24, M~1:20, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Francouzský projekt kosmické slévárny MINOS – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 20/24, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Experimentální hvězdný raketoplán (Viper z TV seriálu Battlestar Galactica) – Václav Šorel a František Kobík, ABC č. 15/25, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Galerie - Standa F.

Příspěvek od Standa F. »

8. Dioráma

:arrow: Slévárna ČKD Praha – Bohumír (Bob) Rakušan, ABC č. 2/21, slepeno z originálu v roce 2017:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Opravna motorových lokomotiv – František Kobík, ABC č. 9/21, slepeno z originálu v roce 2017:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Severozápadní Morava před 280 milióny let – RNDr. Josef Beneš, CSc. a Jaroslav Drahokoupil, ABC č. 11/21, slepeno z originálu v roce 2020:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: U opolidí na Podřipsku (550 tisíc let) – RNDr. Josef Beneš, CSc. a Jaroslav Drahokoupil, ABC č. 20/21, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Neandertálci na Spiši (před sto tisíci lety) – RNDr. Josef Beneš, CSc. a Jaroslav Drahokoupil, ABC č. 12/22, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Hnědouhelný močál z mladších třetihor (severní Čechy, před 23 mil. lety) – RNDr. František Holý, CSc. a Jaroslav Drahokoupil, ABC č. 3/24, slepeno z originálu v roce 2021:

Obrázek Obrázek Obrázek

:arrow: Náměstí v 16. stol. s kašnou – Přemysl Kubela, ABC č. 17/25, slepeno z originálu v roce 1996:

Obrázek Obrázek

:arrow: Fregaty 17. století – Přemysl Kubela, ABC č. 11/29, slepeno z originálu v roce 1995:

Obrázek

:arrow: První vzduchoplavci (vzlet montgolfiéry, 1783) – Přemysl Kubela, ABC č. 3/33, slepeno z originálu v roce 1995:

Obrázek

:arrow: Prostorová pohlednice z románského období – Richard Vyškovský, figurky: Přemysl Kubela, ABC č. 21/36, slepeno z originálu v roce 1997:

Obrázek

:arrow: Příbramské jesličky – Jan Čáka, Albatros, 1970, slepeno z originálu v roce 1992:

Obrázek

:arrow: Český betlém – Karel Franta, nakl. Granát, 1991, slepeno z originálu v roce 1993:

Obrázek

:arrow: Barevná a plastická MINIVIZE Pionýrské stezky – Vojtěch Kubašta, časopis Pionýrská stezka č. 21-22 a 23-24 / roč. IV (červenec-srpen 1974), slepeno z kopie v roce 2016:

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

:arrow: Stínadla – časopis Bobří stopou č. 5 / prosinec 1994, slepeno z originálu v roce 1999:

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“