Právě je ned 27.9.2020 8:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Galerie - Zax
PříspěvekNapsal: pát 15.5.2020 23:59 

Údolie smrti - Pamätník Karpatsko-Duklianskej operácie v Kapišovej

Mierka : 1:?? (okolo 1:80)
Autor : Ladislav Jakubčo, BaJ
Vydavateľ : Fifík 5/2020

Pridám druhý kúsok do série pamätníkov, (snáď tam ešte pár pamätníkov pribudne)...aj tentoraz sa jedná o spomienku na II svet. vojnu. Citujem zo stránok VHU:
"Medzi obcami Kapišová, Kružľová a Nižná Písaná je v teréne rozmiestnená tanková technika znázorňujúca tankovú rotu v útoku. Symbolizuje ju 8 tankov T-34/85. Návštevníkom pripomínajú tankové boje, ktoré sa v tomto priestore odohrali od 25. do 27. októbra 1944. V roku 1959 boli na tomto mieste inštalované 2 tanky (T34/85 a PzKpfw IV Ausf. J) tento pamätník tvorí vstupnú bránu do Údolia smrti" Viac tu:
http://www.vhu.sk/udolie-smrti/

Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý som sa snažil aspoň trochu vylepšiť-mierne som upravil podvozky a tiež všetko, čo tam bolo len nakreslené som urobil trošku viac plastické...snáď to vyzerá trochu lepšie...
Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: ned 24.5.2020 16:10 

Lutiše - zvonica

Mierka : 1:100
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Keďže momentálne nemám moc času na zložitejšie modely začnem sériu drobnej sakrálnej architektúry, kde sa budem snažiť občas pridávať zvonice, kaplnky, kostoly...Prvou stavbou je táto pekná zvonica z Lutiše. Ide o pomerne novú stavbu z roku 2009. Model som si mierne upravil nasledovne:
-vyrezal som "vzduch",do strednej časti som doplnil trámovú konštrukciu a v hornej časti zvon s povrazom, dvere a okná som "zapustil" do stien, urobil som jednoduchú podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: sob 30.5.2020 22:33 

Lodno - zvonica

Mierka : 1:??
Autor : Jaroslav Jablonský
Vydavateľ : Vystrihovačky-papierové modely (Perfekt)

Na severe Slovenska leží obec Lodno (okres Kysucké Nové Mesto), je tu postavená pekná zvonica, ktorá je staršia viac ako 200 rokov, zvon bol odliaty v roku 1805, zvonica bola vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku Slovenska v roku 1997. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Moje úpravy:
vyrezal som okná a dvere podľa reálnej predlohy, doplnil som zvon a povraz, urobil jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:

PříspěvekNapsal: sob 6.6.2020 23:20 

Berlínsky múr

Mierka : 1:40
Autor : A.Seidel, J.Schnirch
Vydavateľ : xzcute

Pridám ďalší kúsok do série pamätníkov a to Berlínsky múr. Berlínsky múr bol najznámejším symbolom studenej vojny a rozdelenia Berlína, Nemecka a celej Európy. Viac sa dá dočítať napr. tu:
https://sk.wikipedia.org/wiki/Berl%C3%ADnsky_m%C3%BAr

Reálne foto (dnes):

Obrázek

K tomuto modelu som prišiel kedysi dávno v balíku s inými modelmi a ani som nepredpokladal, že to niekedy zlepím,teraz mi to ale zapasovalo do série pamätníkov. Balenie obsahuje 2 listy s 2 segmentami múru + je tam ešte priložená pohľadnica s motívom múru. Čo sa týka samotného modelu, tak ide o dosť jednoduchý model, ktorý sa lepil v pohode, až na tú zaoblenú časť na vrchu, tú som si mal vytlačiť na tenší papier, lebo sa to zle tvarovalo...pridal som ešte podložku a 2 figúrky.

Pár fotiek:

PříspěvekNapsal: stř 22.7.2020 21:32 

Afrikakorps - Orech 2020 (1:200)

Obrázek

Tak ako minulé roky aj tento rok pridávam ďalšiu mikro diorámu v orechu. Súťaž poriadal minimodel.cz, tento rok už nebola vyhlásená a asi už definitívne skončila kôli podvodom pri hlasovaní...Ja sa budem snažiť pokračovať ďalej.
Podstatou tejto súťaže bolo zlepiť model ľubovoľnej techniky a umiestniť ho do orechovej škrupiny tak aby sa dala kompletne zavrieť. Zostal som pri vojenskej tematike, akurát som sa pokúsil spracovať druhú stranu a to tábor Afrikakorpsu.
V orechu som sa pokúsil vytvoriť nasledovnú diorámu:
Dej sa odohráva v severnej Afrike počas 2. svetovej vojny a zobrazuje tábor Afrikakorpsu.
V spodnej polovici orecha sa nachádza nákladný automobil Opel Blitz, na korbe má naložený motor z tanku Tiger, ktorý vezie na opravu, na korbe ho ešte technik kontroluje. Auto však zapadlo tak sa ho snažia vojaci dostať z piesku.
Zastavila sa pri nich motohliadka na BMW R75, pred autom prechádza kuriér, v kufríku má nové rozkazy z hlavného stanu...
V hornej polovici orecha sa nachádza samotný tábor, pred stanmi veliteľ nad mapou rozoberá aktuálnu situáciu na fronte...

V dioráme som použil nasledovné modely (free modely z internetu):
-Opel Blitz typ 3,6-36 S
-Doplnky z modelu Opel Blitz typ 3,6-6700A
-BMW R75 (všetky modely od R & P Models)

-V orechu som nakoniec použil 10 figúriek vojakov.

Tak ako minulé roky som orech prilepil na stopku z pohára s vygravírovaným názvom...Takisto aj tento orech dostal podstavec, kde je nejaký ten pokec a foto.

Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

...ešte jedno spoločné foto všetkých orechov:

Obrázek

...a nakoniec prezentačné video tak ako pri ostatných orechoch, kde je viac fotiek:

https://youtu.be/KeowYgKEitA

PříspěvekNapsal: sob 22.8.2020 22:42 

PTERODACTYLUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/A759uh4mnfs

tento automat je z knihy AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! V knihe je celkom 5 automatov dinosaurov. Je tam pár všeobecných slov o dinosauroch, potom konkrétne o každom dinosaurovi, ktorý je stvárnený automatom, návod na zostavenie a 3 listy s predseknutými dielmi. Strihať sa teda nemusí, ale lepeniu sa nevyhnete...ja som si to ešte zaretušoval...kniha je síce v angličtine, ale návod je obrázkový takže sa to skladá v pohode (naviac diely ktoré sa lepia spolu sú označené rovnakými číslami) Je tam ešte priložené fotopozadie s pravekou krajinou.

Druhým automatom, ktorý som zlepil je PTERODACTYLUS, tento praveký lietajúci dinosaurus hýbe krídlami na základe vcelku jednoduchého mechanizmu. (ďalšie dinosaury budem pridávať postupne)

PříspěvekNapsal: sob 29.8.2020 13:23 

...pridám ďalšiu drobnosť:

STEGOSAURUS
(kinetický model)

Zdroj: AMAZING AUTOMATA DINOSAURS! (kniha)

Video: https://youtu.be/YX64-poofsk

Pre tento automat platí všetko, čo som písal aj o tom predchádzajúcom...

Tretím automatom, ktorý som zlepil je STEGOSAURUS, tento obrnený dinosaurus hýbe chvostom a hlavou...

PříspěvekNapsal: ned 20.9.2020 20:57 

Kaplnka sv. Anny, Mojš v.1

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : free model, nova verzia sa da stiahnut tu:
https://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=154&t=6989

Po dlhšej dobe som si zase niečo zlepil...pridal som ďalšiu kaplnku do série sakrálnej architektúry. Až v priebehu stavby som si uvedomil, že existuje podstatne vylepšená nová verzia, keďže som to už ale z polovice mal zlepené dokončil som túto prvú verziu...K tej novej verzii sa snáď ešte dostanem...Ide o neogotickú stavbu z roku 1923. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku s posypom a pár figúriek...pár fotiek:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 98 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina