Galerie - Zax

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Renault 21 Nevada 4x4

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk" onclick="window.open(this.href);return false; (FE4051-free model)

Pár slov o predlohe:

Tento Renault sa zúčastnil rellye Paríž - Dakar v roku 1990. Posádku tvorila dvojica Guedon / Merger, ktorí súťaž nedokončili.

Obrázek

Moje úpravy:

Trochu som upravil prednú časť-dorobil 2 svetlá a ešte pár drobností, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kissing Dolls
(kinetický model)

Autor: Katsuyuki Shiga (Pinoart)

Zdroj: https://creativepark.canon/en/contents/ ... index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Video: https://youtu.be/IF8NdMA_A7w" onclick="window.open(this.href);return false;

Nedávno sme mali svätého Valentína, tak som si zlepil tento tématický automat bozkávajúcich sa bábik. Automat sa dá stiahnuť na stránkach Canonu. (11 strán s dielmi/ 4 strany s obrázkovým návodom). Ja som si to vytlačil zmenšené o 1/3 (vytlačil som 2 strany na jednu). Automat funguje celkom dobre, len je to vcelku náročné ohľadom vyváženia hláv bábik (ja som si pomohol olovkami), pretože hlavy sú na trupe len voľne položené...Dalo by sa to vyvážiť aj lepšie, ale už som na to nemal nervy... ;) Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

LAND ROVER DEFENDER 110

Mierka : 1:100
Autor : FDS model
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk" onclick="window.open(this.href);return false; (FE3754-free model)

Pár slov o predlohe:

Tento LAND ROVER sa zúčastnil rellye Paríž - Dakar v roku 1989. Posádku tvorila dvojica BOCHET/DELETTRE, ktorí súťaž dokončili na 80 mieste.

Obrázek

Moje úpravy:

Trochu som upravil prednú časť a pridal detaily po celom aute...skúsil som urobit detailnejšie kolesá (bok kolesa sa skladá z 3 častí namiesto jednej) a vyzerá to lepšie, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Teraz pridám pár autíčiek, ktoré spôsobili prečo je u nás rallye Paríž - Dakar tak populárna... ;)

LIAZ 111.154 Dakar

Mierka : 1:100
Autor : Ing. Arch. Milan Weiner
Vydavateľ : MINIBOX W02-ABC model

Pár slov o predlohe:

Táto Liazka sa zúčastnila rallye Paríž - Dakar v roku 1988. Posádku tvorila trojica Moskal, Vojtíšek, Záleský, ktorí súťaž dokončili na 2 mieste.

Obrázek

Moje úpravy:

Toto je pôvodný MINIBOX, ktorý vyšiel v ABC. Schválne som ho neupravoval, model je z jedného dielu a dá sa postaviť do hodinky...je to alternatíva pre toho, kto nechce/nevie/nemôže lepiť zložitejšie minimodely. Na to ako rýchlo sa to dá postaviť je to celkom pekná krabička.

Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

LIAZ 100.55 D 4x4 Dakar

Mierka : 1:100
Autor : DarkTower
Vydavateľ : http://www.minimodel.sk" onclick="window.open(this.href);return false; (MM01-free model)

Pár slov o predlohe:

Táto Liazka sa zúčastnila rallye Paríž - Dakar v roku 1985. Posádku tvorila trojica Moskal, Joklík, Fencl, ktorí súťaž dokončili na 13 mieste. Auto bolo po návrate z rallye postupne rozobrané a na počiatku 90. rokov ho odkupil nadšenec Tomáš Pour, ktorý auto uviedol až na detaily do pôvodného stavu.

Obrázek

Moje úpravy:

Toto je asi najzložitejší minimodel, ktorý som zatiaľ lepil...Model má veľa detailov, dá sa tam ešte urobiť aktívne pruženie, ktoré som nerobil, keďže mám model prilepený k podložke. Radšej som pridal ešte pár vonkajších detailov, auto som trošku zaprášil a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Veľkonočné 3D obrázky

Cez vianoce som si zlepil pár betlehemov zo stránky mylittlehouse.org. Hľadal som či by som si nemohol niečo zlepiť aj ku sviatku Veľkej noci a našiel som týchto pár 3D obrázkov.

Vydavateľ: https://www.mylittlehouse.org/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor: Didier Martin

Obrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka Povýšenia svätého kríža (Sivá Brada, Spišské Podhradie)

Mierka : 1:100
Autor : Ladislav Jakubčo
Vydavateľ : Fifík 4/2022

Pri odbočke na Spišské Pohradie nájdete na kopci idylickú barokovú kaplnku Sv. Kríža z roku 1675. Kaplnka je dominantou okolia a je z nej krásny výhľad na krajinu. Kaplnka sa týči na travertínovej kope, ktorá má výšku od úpätia až po vrchol zhruba 25 metrov. Táto kopa sa nazýva Sivá Brada. Mineralizovaná voda na Sivej Brade vyviera na viacerých miestach, najvýraznejšie však na severe a na juhu kopca. V minulosti tu bol dokonca gejzír, ktorý dosahoval niekoľko metrovú výšku. Dnes tu už ostal len pokojný výver bublajúcej vody, ktorý je spôsobený únikom oxidu uhličitého. Vďaka svojej unikátnosti bola v roku 1979 Sivá Brada vyhlásená za Národnú prírodnú rezerváciu. Pekné video sa dá pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?v=TD8ehu4qIvw" onclick="window.open(this.href);return false;

Moje úpravy:
pridal som kríže a urobil jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Spread Eagle
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: https://youtu.be/JKhqa8V6DSY" onclick="window.open(this.href);return false;

Ďalší automat od Keisuke Saka. Tento automat sa dá kúpiť na etsy.com. (pdf:4 strany s dielmi + 2 strany s navodom) Úpravy som nerobil, akurát sa dajú postaviť 2 varianty, buď pes, alebo mačka, rozdiel je len len v hlave. Hlavu teda nemám prilepenú, ale dá sa mi vymeniť...pri lepení všetko sedelo a hotový automat funguje veľmi pekne.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

SUPER ROBOT DOG
(optická ilúzia)

Autor: BY MAN STUDIO

Zdroj: free model/internet

Video: https://youtu.be/kpJK-uYTIxI" onclick="window.open(this.href);return false;

Túto drobnosť mám už dlho a stále som nechápal ako to môže fungovať...tak som si to zlepil a stále nič, až do momentu kedy som si to nafotil, respektíve natočil video... je neskutočné ako to dokáže oklamať zrak - z určitého uhla to vyzerá, že sa to stále na vás pozerá ;)

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od khaRel »

no, zezadu se opravdu nekouká :-D
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

no to veru nie, ale poradili mi skúsiť sa na to pozrieť len jedným okom v tom spravnom uhle a v skutocnosti je to ešte lepšie ako na tých fotkách, alebo videu ;)
Uživatelský avatar
Ozzy CZ
Příspěvky: 220
Registrován: pát 24.2.2012 12:01
Bydliště: Cheb

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Ozzy CZ »

Na tom videu je to dost dobré. :shock:
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Hrad Litice
Priestorový obrázok v krabičke

Mierka : ?
Autor : Ondřej Sedláček
Zdroj: ABC

Pár slov o predlohe:

Litice sú zrúcanina hradu na hradnom kopci v obci Litice nad Orlicí, asi 7 km na západ od mesta Žamberk. Hrad Litice bol založený koncom 13. storočia za posledných Přemyslovcov v rámci kolonizácie riedko osídleného pohraničného pralesa severovýchodných Čiech, ktorý bol kráľovským majetkom. Povodie Divokej i Tichej Orlice osídlili členovia rodu Drslavicov, ktorí zakladali osady v juhozápadných Čechách a vybudovali najstaršie hrady na Plzeňsku - Litice a Potštejn

Obrázek

ABC začalo vydávať novú sériu 3D obrázkov, tak som si jeden zlepil. Tak ako pri Trenčíne a Čachticiach som ho vlepil do fotorámika, vzadu som si nalepil históriu hradu, ináč je to zlepené bez úprav.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Sweet dreams
(kinetický model)

Autor: Paperpino

Zdroj: paperpino.net

Video: https://youtu.be/nVDfNmTWtk4" onclick="window.open(this.href);return false;

Po dlhšej dobe ďalši automat od paperpina. Tento automat sa dá stiahnuť na stránkach autora. Ak má niekto problém zaspať, môže si to zlepiť a počítať ovečky... ;)

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Africká cesta Emila Holuba
Priestorový obrázok v krabičke

Mierka : ?
Autor : Přemysl Kubela
Zdroj: ABC

Pár slov o predlohe:

Dr. Emil Holub bol český cestovateľ, ktorý podnikol cestu do Afriky v roku 1883. Výprava, ktorá mala 8 členov + domorodý sprievod sa vydala z Južnej Afriky na 4 vozoch ťahaných volmi do vnútrozemia. Výprava mala veľa ťažkostí, celá výprava ochorela na maláriu, pričom 2 členovia výpravy zomreli. Ako postupovali na sever, vstúpili na územie nepriateľských domorodcov, ktorý jedného člena výpravy zabili a jeho hlava skončila ako trofej čo bol koniec výpravy, ktorá sa vrátila späť do J.Afriky.
Dr.Holub sa po 4 rokoch cestovania po Afrike vrátil v roku 1887 domov. Priviezol 130 bední prírodovedných a národopisných zbierok, ktoré vystavil vo Viedni a aj Prahe. Zbierky nakoniec skončili v Múzeu Dr. Emila Holuba v jeho rodných Holiciach, ktoré sa dá aj dnes navštíviť.

Obrázek

Tento priestorový obrázok zachytáva Holubovu cestu na začiatku, keď bola jeho výprava ešte kompletná. Postupoval som rovnako ako u predchádzajúcich obrázkov-urobil som si krabičku z kartónu, nastriekal a nasadil na klasický fotorámik. Na dno krabičky som použil posyp, aby figúrky neboli nalepené len na čiernom pozadí. Na zadnú časť som si nalepil text od p.Kubelu, ktorý vyšiel pri 3D obrázku. Toto je prvý obrázok od P.Kubelu ale určite nie posledný. Pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Puss on Roomba
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: etsy.com

Video: https://youtu.be/A3f_mfGBaRk" onclick="window.open(this.href);return false;

Ďalší celkom vtipný automat od Keisuke Saka s kocúrom, ktorý jazdí ma robotickom vysávači. :)
Aj tento automat sa dá kúpiť na etsy.com. (pdf:4 strany s dielmi + 2 strany s navodom) Úpravy som nerobil, pri lepení všetko sedelo a ako vždy pri tomto autorovi a hotový automat funguje bez problémov.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“