Galerie - Zax

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka Stráň - Kotrčina Lúčka

Mierka : 1:87
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Kaplnka sa nachádza medzi obcami Kotrčiná Lúčka v okrese Žilina a Horný Vadičov v okrese Kysucké nové mesto. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka sv. Kříža
zvaná Pustyňa (Starý Bohumín)

Mierka : 1:87
Autor : Tomáš Hrebík
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Kaple si lidový název Pustyňa vysloužila kvůli poustevně, která vyrostla v roce 1756 v její těsné blízkosti. Postavili ji a obývali dva bohumínští poustevníci - bratr Antonín a bratr Felix z III. řádu svatého Františka z Assisi. Řád, do kterého oba muži vstoupili, byl ovšem na základě císařského dekretu v roce 1782 zrušen a s ním i všechny poustevny. Ta bohumínská zanikla ve druhé polovině 19. století. - Kaple je památkově chráněná. - Kaple i pozemek pod ní patří městu Bohumín, které ji nechalo v roce 2012 opravit. Fotka reálnej stavby :

Obrázek

Moje úpravy:
Bez úprav, pridal som len podložku...Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka sv. Jána Nepomuckého
(Nezbudská Lúčka)

Mierka : 1:87
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Presný dátum, kedy bola Kaplnka sv. Jána Nepomuckého postavená na vŕšku nad Nezbudskou Lúčkou, je už možno navždy zahalený rúškom tajomstva. Predpokladá sa ale, že jej vznik siaha do 19. storočia, kedy sa na rieke Váh rozmohlo pltníctvo. Čo sa určite vie, je, že ju vybudovali pltníci, aby ich ochraňovala pred nešťastím na vode. Hovorí sa totiž, že práve v tej časti Váhu, nad ktorou dnes stojí kaplnka, sa často stávali rôzne nehody. Kaplnku pltníci zasvätili svojmu patrónovi sv. Jánovi Nepomuckému. V roku 2014 sa ju s pomocou dobrých ľudí podarilo opraviť.
Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Moje úpravy:
bez úprav, urobil som jednoduchú podložku.Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka v Kozlech (obec Tišice, okres Mělník)

Mierka : 1:87
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : free model - https://kmkyjov.webnode.cz/products/kap ... -tisicich/" onclick="window.open(this.href);return false;

Tento model síce vyšiel ako kaplnka, ale podľa toho, čo som našiel na webe ide vlastne o zvonicu postavenú v roku 1919 (veža), druhá budova k nej pristavená je pravdepodobne obecná váha.(podľa webu mistopis.eu) Vo výklenku vo veži je kríž, takže je to vlastne aj kaplnka. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Moje úpravy:
dorobil som vnútorné steny vo veži a urobil jednoduchú podložku. Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Matúšove hrady - 2.Trenčiansky hrad
Priestorový obrázok v krabičke

Mierka : ?
Autor : Juraj Hlatký, Ján Hladík
Zdroj: http://www.matusovo-kralovstvo.sk" onclick="window.open(this.href);return false;

Pár slov o predlohe:

Národná kultúrna pamiatka hrad Trenčín je súčasťou Trenčianskeho múzea. Jeho dejiny siahajú do 10.-11. storočia, pričom prvá písomná zmienka siaha do roku 1113. Bol súčasťou línie pohraničných opevnení uhorského štátu, pričom strážil dôležité brody na rieke Váh a karpatské priesmyky, cez ktoré prechádzali obchodné cesty, spájajúce oblasť severného Uhorska a stredoslovenských banských miest s Čechami, Moravou, Sliezskom a Poľskom. V ďalších storočiach sa stal sídlom pohraničného komitátu, kráľovskej a neskôr šľachtickej župy. Jeho najvýznamnejším obdobím je panovanie Matúša Čáka. V roku 1780 hrad vyhorel a ako zrúcanina bol dominantou Trenčína až do polovice 20.-teho storočia, kedy sa začala rekonštrukcia.

Obrázek

Platí to isté, čo som napísal o Čachtickom hrade : Celkom pekne namaľované asi pastelom, presne sa vojde do fotorámika 15x10, podlepil som to kartónom, zozadu je to nasunuté do fotorámika a drží to ako pribité, takže to ani nie je treba prilepiť. V tom rámiku to vyzerá celkom dobre, akurát sa to nedá moc dobre odfotiť, pretože sa tam všetko odráža...Je to taká drobnosť na stôl, ktorá poteší...

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka sv. Jána Nepomuckého
(Divinka)

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Kaplnku nechala vybudovať v roku 1742 Agneša Suňogová, spolumajiteľka kaštieľa v Divinke. Murovaná kaplnka je postavená na štvorcovom pôdoryse. Vstupné priečelie je ukončené trojuholníkovým štítom, lemovaným profilovanou rímsou, nad ktorým je osadená drevená hranolovitá vežička so zvonom. Kaplnka bola opravená v roku 1900 a 2016, po poslednej oprave sa tu konajú bohoslužby pravidelne. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Zvonica Horný Ďur

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Obec Veľký Ďur vznikla v roku 1960 zlúčením Horného a Dolného Ďura a Rohožnice. V roku 2016 postavili dve zvonice podobného vzhľadu v časti Horný Ďur a Rohožnica. Prvú som postavil zvonicu v Hornom Ďure. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Zvonica Rohožnica

Mierka : 1:100
Autor : Michal Vršanský
Vydavateľ : Vystřihovánky vTOM, free model

Platí to isté, čo aj pri Hornom Ďure - Obec Veľký Ďur vznikla v roku 1960 zlúčením Horného a Dolného Ďura a Rohožnice. V roku 2016 postavili dve zvonice podobného vzhľadu v časti Horný Ďur a Rohožnica. Toto je druhá zvonica v Rohožnici. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Magic Recipe
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka

Zdroj: https://www.etsy.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Video: https://youtu.be/W8RIYm8tDEA" onclick="window.open(this.href);return false;

Keďže máme henten oný Halloween, tak pridám niečo tématické...Tento automatík urobil zase Keisuke Saka, ide o napohľad jednoduchý automat, s prevodom aký som ešte nerobil, je to akási papierová struna, ktorá prenáša rotačný pohyb v pravouhlom smere...neveril som, že to bude fungovať, ale napodiv to funguje vcelku dobre... pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Kaplnka u dobrého pastiera
(Čutkovská dolina, asi 4 km od Ružomberka.)

Mierka : 1:150
Autor : Mgr. Juraj Gonšor
Vydavateľ : Areál u dobrého pastiera


Areál u dobrého pastiera sa nachádza v krásnom prírodnom prostredí v doline pri Čutkovskom potoku a je to jedno z najnavštevovanejších miest na Liptove.V areáli sa nachádzajú 3 koliby : Richtárka, Stará koliba a Fatranka. Súčasťou areálu je aj Kaplnka u dobrého pastiera, v blízkosti ktorej sa nachádza aj jazierko s rybami. Hneď vedľa neho je, najmä u detí, veľmi obľúbený Gazdovský dvor. Na druhej strane potoka je Detský zábavný park Obrovo, ktorý ponúka množstvo atrakcií pre deti. Fotka reálnej stavby:

Obrázek

Moje úpravy:
bez úprav, nahradil som textúru podložky dlažbou, tak ako to je v skutočnosti, urobil som jednoduchú podložku.

Niekoľko fotografií:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Zvonica (Horní Stakory)

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 1.

Obrázek

Pár slov o predlohe:

V sousedství kostela sv. Havla je dominantní dřevěná zvonice, pocházející z konce 17. století. Dnes se ve zvonici nacházejí dva zvony z původních třech. Zvonice prošla třemi velkými opravami a v současné době je v celkem dobrém stavu.

Model postavený bez úprav, akurát som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Louka (okr. Hodonín)
kaplnka so zvonicou

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 2.

ObrázekObrázek

Pár slov o predlohe:
Návesní zvonice se nachází v centru obce Louka v okrese Hodonín. Jedná se o kapličku se zvonicí. Přesné datum výstavby není známo, ale předpokládá se, že byla vystavěna na počátku 18. století. Památkově chráněna je od roku 1958 a 1. října 2014 byla prohlášena za národní kulturní památku. Proslavila se po celém světě díky malérečce Anežky Kašpárkové. Kaplička je významná tím, že ji každý rok nebo dva malovaly malérečky lidovými ornamenty.

Model som mierne upravil, dorobil som interiér v hornej časti a pridal konštrukciu so zvonom, ešte som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Jamartice u Rýmařova.
(zvonica)

Mierka : 1:150
Autor : Ondřej Hejl
Vydavateľ : Súbor pohľadníc č.1 - model číslo 5.

Obrázek

Pár slov o predlohe:

Dřevěná zvonice je z konce 19. století a sloužila zdejším starokatolíkům. Zvonice prý vznikla ze vzdoru, protože starokatolíkům zdejší kněz nechtěl zvonit umíráčkem. Stála na soukromém pozemku jistého Martina Ruffa. Ve zvonici byla starokatolická kaple a ještě v 60. letech 20. století zde byl oltář. O památku se nyní starají místní nadšenci.

Model som neupravoval, len som pridal podložku...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

POJĎTE S NÁMI DO BETLÉMA

Vydavateľ: ABC 25/2021 (reprint betlehemu z rokov 1951-1954)

Autor: Vojtěch Kubašta

Tento betlehem vyšiel vo vianočnom čísle ABC a je to tradičný betlehem od známeho autora, ktorý vytvoril okrem množstva papierových rozkladacích betlehemov aj osem vystrihovacích a toto je jeden z nich. Betlehem som podlepil kartónom a umiestnil do krabičky.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Zax

Příspěvek od Zax »

Flapping Angel
(kinetický model)

Autor: Keisuke Saka (2000)

Zdroj: free model

Prajem všetkým všetko dobré do nového roku, ak by ale niečo náhodou aj nevyšlo tak snáď pomôže tento strázny anjel. :wink:
Automat patrí do série jednoduchých vianočných automatov od Keisuke Saka. Video urobím až keď budem mať hotové všetky automaty z tejto série čo mám.
Úpravy som nerobil, akurát som podlepil funkčné časti. Pri lepení všetko sedelo a hotový automat funguje celkom pekne.

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“