Galerie - Frankenstein78

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frankenstein78
Příspěvky: 41
Registrován: ned 20.4.2014 15:47
Bydliště: Číčov

Galerie - Frankenstein78

Příspěvek od Frankenstein78 »

Ahoj, tak po vzoru ostatních zakládám také svou galerii, kde budou zatím mé starší modely, nebo hotové modely bez reportů staveb

Napadlo mě přispět do zdejšího fóra fotkami dvou modelů, které přežili více jak dvacet let na staré, tepelně neizolované půdě chalupy. Modely byly uložené jen v papírové krabici a vystavené teplotám v rozmezí letní rozpálené střechy až po hluboké zimní mrazy, avšak v suchém a tmavém prostředí. Dle mého názoru je to ukázková výdrž modelu, lepeného z originálu ABC klasickým, v té době dostupným Herkulesem, bez jakékoli povrchové úpravy, a vystaveného celkem extrémním teplotním podmínkám. Model jsem stavěl v začátcích mého modelaření, retuš je provedena pouze černou tuší. Po přechodu na plast jsem veškeré papíráky uložil a na dlouhá léta na ně zapomněl. Až nedávno si moji malí kluci všimli staré krabice na chalupě a samozřejmě vyšmejdili, co se v ní skrývá, no a ihned začali testovat odolnost tátovo uložených modelů. Podařilo se mi zachránit bez újmy pouze dva tanky, které se jim k jejich "papírové rally" moc nehodily, pásy na pevno prostě nejezdily:-)

Zde přidávám foto prvního z nich, Leoparda 4 (R. Vyškovský, ABC / 1:32)

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Frankenstein78 dne čtv 22.1.2015 8:35, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Frankenstein78
Příspěvky: 41
Registrován: ned 20.4.2014 15:47
Bydliště: Číčov

Challenger 1 / ABC R. Vyškovský/ 1:32

Příspěvek od Frankenstein78 »

Opět zdravím všechny, dnes přidám fotky Challengeru, který je společně s Leopardem, viz. téma níže, přeživším po dvacetiletém uskladnění v ne zrovna ideálních podmínkách. Model je opět stavěn z originálu ABC, hned po vydání, tuším někdy 1994 - 1995, retuš tuší, bez jakékoli povrchové úpravy.
Challenger je na pravé straně korby tanku lehce poškozen, viz foto, opravu provedu pouze pokud se mi podaří sehnat originální díl kvůli stejnorodosti povrchu.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“