Galerie - Kid Karola

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Kid Karola »

Zdarte, neuvěřitelné se stalo skutkem a já dokončil nějaký ten model. Jedná se o švédskou plachetnici Papegojan z bitvy u Oliwy roku 1627.

Co se modelu týče, tak je to komplet laserovánka od Shipyardu v měřítku 1:72, což ovšem neznamená, že se jednalo o procházku růžovou zahradou. Pár zádrhelů: tak místo 24 úvazových kolíků jich stavebnice obsahovala jen 17, zbytek bylo potřeba dosochat svépomocí. Kdo trošku zná produkci Shipyardu tak ví, že tento model vychází z vydané vystřihovánky v měřítku 1:96. Některé díly na stěžních ale jaksi zapomněli zvětšit na potřebné měřítko, takže zůstaly v 1:96 a bylo potřeba je komplet překreslit. To samé se dalo říct o některých návodných kresbách, takže jsem pak pracně musel pár kladek měnit, protože ve vystřihovánce jsou trošku jinak značené, než ve stavebnici, takže došlo k záměně. Nebylo to nic, co by se nedalo zvládnout, nicméně vzhledem k pořizovací ceně modelu, která nebyla nijak malá, to jednoho trošku nakrkne. No ale nakonec je zdárně dobojováno a nějaké ty fotečky zde:

Obrázek Obrázek

Obrázek

Pár fotek je ještě v galerii, ale nějak mi to sem nechce dát malé náhledy s tím, že nelze zjistit rozměry obrázku. Děkuji za pozornost a snad při dalším projektu :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Brzdič »

Super chlape, je fajn od tebe něco vidět. Snad další model nebude trvat zase 10 let. :P
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od mahdy »

:shock: :shock: :shock: ač nejsem lodičkář, tak toto mi vyrazilo dech, krásná práce, smekám a skláním se až k zemi ...
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Kid Karola »

Díky, nicméně smekat a sklánět se není třeba :) Vždyť taky nejsi žádný ořezávátko. SM 42-999 je toho jasným důkazem ;)

Tak 10 let snad ne :D Ikdyž tuhle kocábku jsem jsem dělal přes rok a půl, času moc nazbyt není a fotit postup je celkem zdlouhavé a vůbec se mi do toho nechce. Nicméně na stole mi leží jeden odpočinkovej a docela neokoukanej kousek, tak třeba se hecnu na pár fotek ze stavby :) Každopádně další projekt nejspíš prezentovat budu muset. Jsem to tak trochu dlužnej bývalému majiteli modelu, který mi ji prodal za moc hezkou cenu :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od JoskaM »

Určitě Kide dej, stojí to za to...
Horas
Příspěvky: 234
Registrován: stř 19.12.2018 12:16
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Horas »

Vypadá skvěle, používáš nějaký speciální techniky při barvení jako jsou olejovky, abys docílil takového dřevěného povrchu? Laserové modely plachetnic se mi líbí, ale bojím se právě toho barevného finiše.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Kid Karola »

Žádný speciální techniky nepoužívám, celý je to barvený akrylovýma barvama, který jsou k modelu přiloženy. Ale pravdou je, že při větších plochách je to trošku problematické, protože barva poněkud rychleji schne a když se něco nepovede, už to nejde napravit, což olejovky mi dovolí. Ale olejovkama jsem ještě imitovat dřevo nezkoušel, tak snad k tomu jednou taky dojde. No uvidíme :)
Gargula
Příspěvky: 20
Registrován: pon 2.12.2019 18:32
Bydliště: Kostelec na Hané

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Gargula »

Tak to je bomba!!! doufam ze se jednou přiblížím k takovým výsledkum, mám ji v papírové podobě ale ještě musím počkat, ještě nenadešel čas mojich zkušeností.
Jen závidím a kochám se.
Kid Karola
Příspěvky: 108
Registrován: ned 4.3.2012 10:03

Re: Galerie - Kid Karola

Příspěvek od Kid Karola »

Hanse Koge Bremen 1380 / Shipyard / 1:72/

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“