Galerie Jeňa Sova

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ahoj,
tady na fóru jsem registrovaný cca rok, ale zatím jsem nic neukázal ani neokomentoval. Uznal jsem, že nastal čas to změnit. Jako chlapec školou povinný jsem slepil kolem šedesáti modelů, převážně z časopisu ABC. Asi před rokem a půl jsem se po 15 letech vrátil k papírové modelařině. V mezičase jsem se věnoval, a pořád se o to snažím, hlavně modelové železnici měřítka TT. Mám rád funkční prvky a tak je mou prací převážně stavba vozidel. Když jsem vloni na facebooku narazil na Přemkem V. čerstvě slepenou Tatru 815 AD 20 vydavatelství RW, byl jsem ohromen. Okamžitě následovala smršť objednávek, kterou mám problém zastavit. :lol: Prozatím mám slepené 4 modely, na kterých se učím a tak nejsou dokonalé.

Tatra 815 S1

Jako první jsem slepil Tatru 815 S1 od RipperWorks v měřítku 1:32, která mě opravdu překvapila svou složitostí. Na tento model nejsem ani trochu hrdý, ale prý to po 15-leté pauze na prvního "doktora" celkem ujde. :D

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne úte 4.9.2018 6:41, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Tomáš S. »

Náhodou, máš to fakt pěkné, myslím, že comeback se ti celkem povedl - jen ty fotky zkus vkládat normálně - i tyto by za to stály! ;)
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tatra 815 NTH

Jako další jsem si naplánoval postavit soupravu Tatry 813 NTH a návěsu na cement opět od Ripper-Works. Postavil jsem jen tahač. Nepovedla se mi tam maska a tak jsem koupil nový výtisk. Do toho mi bylo líto říznout a tak jsem masku jen okopíroval a druhý výtisk si schoval s tím, že si jej jednou postavím i s návěsem znova. Na modelu jsem si vyzkoušel nějaké nové techniky a s jeho vzhledem jsem byl spokojenější, než u T815 S1. Model má funkční otvírání masky, všechny tři kapoty jsou zvlášť. Na posledních dvou fotkách je srovnání s jedním cca 16 let starým modelem z ABC.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tatra T2-148 S3

Nemohl jsem se rozhodnout, co postavit dál. Při jedné objednávce se stalo, že mi přišla omylem T148 S3 místo jiného modelu. Bylo rozhodnuto. Pustil jsem se okamžitě do stavby třetího RW modelu. Opět jsem se pokusil ztvárnit některé prvky reálněji. Stavba mi trvala asi 130 hodin. V návodu se doporučuje dvě ze tří bočnic nechat napevno. Já jsem ale rebel, takže výsledek vidíte v obrázcích níže.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne úte 4.9.2018 6:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Supermarine Spitfire Mk. Vb 1:33 Megagraphic


Díky šikovnosti naší státní doručovací služby jsem potřeboval novou kabinku na výše uvedený model. Následovalo osobní setkání s panem Pavlem Skokanem. Prohodili jsme pár slov a já jsem řekl, že mu pošlu fotky modelu jeho Spifiru, až jej postavím. Taky mě lákalo vyzkoušet si něco nového. Tak jsem se do něj pustil, byla to rychlovka na cca 34 hodin práce. Podle mě nic moc, ale zas jsem získal zkušenosti. Je tam pár věcí, které se mi líbí. Příští letadlo, jestli vůbec bude, bude lepší.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dalším dokončeným modelem se stala známá Tatra 815 UDS 114 v měřítku 1:32 od Ripper-Works. Stavbu jsem začal 12.7. 2018 a dokončil po 185 hodinách u stolu 6.10. 2018. Na modelu je poznat, že není první a jsem s ním už celkem spokojený. Přikládám pár fotek z galerie...


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Jeňa Sova dne pon 8.10.2018 5:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JaKR
Příspěvky: 189
Registrován: sob 21.1.2012 10:15
Bydliště: Plzeň

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od JaKR »

Jeňa Sova píše:Stavbu jsem začal 12.7. 2018 a dokončil po 185 hodinách u stolu 6.7. 2018...
Pěkné kousky, taky bych chtěl umět model dokončit 6 dní před tím, než s ním začnu.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Opraveno.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tatra T2-148 NTP + HIAB670 + DAV-7

Stavbu jsem začal slavnostně, tedy na silvestrovský večer 31. 12. 2018 a dokončil po 185 hodinách práce 4. 4. 2019. Pro hračičky tenhle model doporučuji, hezky jsem si zapatlal. :lol: Poslední fotka je má dosavadní tvorba od vydavatelství RipperWorks, tedy asi za dva roky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Dnes se mi nechtělo lepit pokračování Tatry 815 8x8 VT, tak jsem si aspoň zlepšil náladu vyfocením (téměř) všech mých hotových modelů pohromadě. Zleva jsou modely seřazeny chronologicky tak, jak jsem je stavěl. Jen UNC by mělo být někde mezi UDS a 148 do lesa, protože jsem jej začal hned po UDS a dokončil až po NTP...

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Tatra 815 8x8 VT je dokončená, tak přidávám odkaz do galerie. Jsem sice s modelem spokojený, ale mohlo to být lepší.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Založil jsem album pro drobné modely, které chci stavět na rozptýlení mezí ostatními pracemi. Ještě přibyde i album WDS Minibox, ale prozatím tedy jen jedno, věnované vydavatelství Firebox.

Jako první jsem zpatlal splachovací automobil Liaz 110.850 SA-8 v měřítku 1:100. Přikládám odkaz na první fotku hotového modelu, v galerii je i pár fotek ze stavby. Největší problém mi dělá tak malý model nafotit. To se mi moc nepovedlo. :roll: Jinak se Liazka stavěla perfektně, mohu jen doporučit. ;) Přidal jsem si nějaké drobnosti, s výsledkem jsem, na první stovku po asi 15 letech, spokojený.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
Příspěvky: 205
Registrován: pát 16.6.2017 14:19
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Galerie Jeňa Sova

Příspěvek od Jeňa Sova »

Ramenový nosič kontejneru IFA 25 Multicar, 1:32, Firebox. Stavbu jsem začal 13.8.2019 a dokončil 28.1.2020 po 78 hodinách u stolu.

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“