Galerie - Martinus

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martinus
Příspěvky: 10
Registrován: pát 20.1.2012 21:50
Bydliště: Kolín

Galerie - Martinus

Příspěvek od Martinus »

Jednotlivé modely jsou poskládány chronologicky, podle toho jak vznikaly. U těch nejstarších je to pouze odhad :wink: Zároveň je i vidět, jak jsem se učil modely fotit :D

Hlásenická tvrz
Tohle je model ještě z období bez retuše, ač to není zdálky vidět. Slepeno ještě před vojnou, tedy někdy před rokem 1990
ObrázekObrázekObrázek

Staré nádraží
Tady už je vidět někde náznak retuše černou, jen velmi lehce :D Z modelu jde poznat, kde jsem tenkrát bydlel 8-) Slepeno ještě před vojnou, tedy někdy před rokem 1990.
ObrázekObrázek Obrázek

Husitský vůz
Slepeno taktéž před vojnou...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Williams FW11 Honda
Moje první formule, kterou jsem dělal na internátu někdy v roce 1987, takže 22 let starý model. Je to na něm vidět. Poprvé jsem si vyzkoušel dělat kola namotáváním pásku.
ObrázekObrázek

Brabham BT 44B
Lakováno lakem na dřevo :D Chvilku to bylo i bílé... Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázek

Ligier Gitanes JS 11
Ať žije retuš černou tuší :D Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

Toleman TG 181
Opět - retuš černou + lak na dřevo a dílo je dokonáno... Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

Lotus 79 JPS
Tady se kupodivu neprojevila retuš černou negativně :D :D Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

Tyrrell 011
Tohle se mi docela líbí i dnes. Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

Mc Laren MP 4/4 Honda
Moje první formule od M.Antonického. Spolubojovníci na vojně, když ji viděli hotovou, neveřili že je z papíru :D Až na tu retuš jsem s ní spokojen i dnes... Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Lotus 99T Honda
Moje druhá formule od M.Antonického. Tady už ta retuš vypadá hůř, než u McLarenu nahoře... Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

FERRARI F40
Pak jsem si řekl, že dost bylo formulí. Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Londýnský patrový autobus
A dost bylo vůbec rychlých závodních vozů! Ovšem tohle jsem měl víc podlepovat :D Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázek

LIAZ 111.154 DAKAR 88
Zkusil jsem i Albatros. Už tenkrát jsem si říkal, že ten papír stojí za ... Dneska na to mám vercajk, tenkrát jsem to dal s nůžkami a žiletkou :D Postaveno na vojně 1990-1992.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Jeep Cherokee
A pak přišel odchod do civilu na jaře 1992, tenhle model už jsem na vojně nestihl dokončit :D Dodělával jsem ho až o mnoho let později, v roce 2009... Zrcátka už jsem nenašel :wink:
ObrázekObrázekObrázek

.
.
.
Následovala modelářská pauza do roku 2009
.
.
.

Tatra 815 VD 10 300 Dakar 88
A tohle už někteří znáte. První model po letech pauzy, barevná retuš, nový vercajk, větší trpělivost a přesnost atd...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Valašské stavení
Domek pro manželku, tenkrát ještě přítelkyni :D Příště prosím terén bez kamení :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

McLaren Mercedes MP4-15
Stará láska nerezaví - po těch letech jsem se nejvíc těšil na nějakou novodobou formuli. Trochu pokroucená, ale zdálky to vypadá na poličce dobře :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Thomas Flyabout
Na fóru jsem zahlédl sbírku veteránů od Darktime a uchvátila mě tak, že jsem taky jednoho slípnul. Zalíbil se mi tak, že jsem poté na Aukru a výměnou za Karlštejn od Albatrosu získal všehcny vydané veterány z ABC. Je plán na jejich převod z 2D do 3D :D
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Autojeřáb AD-28
Nostalgická stavba po letech...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Dělo v Býčí věži
První model od Michala Dudáše.
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Parní slon a osobní vagon
Další dva modely ze Speciálu ABC Vynálezy Julese Verna
ObrázekObrázek Obrázek

Chrám Svaté Barbory v Kutné Hoře
Tento model jsem stavěl pro prodejnu suvenýrů u Barbory - a totálně mě to nebavilo...
Obrázek Obrázek

Vítězný oblouk v Paříži
Po návratu z Paříže jsem si postavil něco jednoduchého na památku :wink:
Obrázek Obrázek

Stug III Ausf.G
První tank a první paralelka
Obrázek Obrázek Obrázek

Bn2t Freudenstein
První polák a dle mého názoru nejhezčí vydaný polský model
Obrázek ObrázekObrázek

Sweet Dreams
Dárek k vánocům pro manželku.
Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“