Právě je pon 21.1.2019 14:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Galerie - Zax
PříspěvekNapsal: pon 24.12.2018 22:07 

Všetkým prajem šťastné a veselé vianoce. ;)

Tento rok mám trochu menej času, ale nejaké betlehemy si predsa len zlepím. Prvým je tento historický kúsok ku ktorému som sa dostal vďaka jednej pani, ktorá má ďaleko väčšiu zbierku betlehemov ako ja a bola ochotná mi predať pár kúskov, ktoré mala naviac a ku ktorým by som sa už tak ľahko nedostal. Ešte raz vďaka.

LIDOVÝ BETLÉM

Vydavateľ: Švec, 1992
Autor: Vítězslava Klimtová

ObrázekObrázekObrázek

Rozsah betlehemu je 2 strany, podložku si musí urobiť každý sám podľa vlastného uváženia. Ja som pridal ešte sneh a trochu sena.

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax.sk/betlehemy/papierove/

PříspěvekNapsal: stř 26.12.2018 16:53 

BETLÉM - ZROZENÍ REPUBLIKY ČESKOSLOVENSKÉ

Vydavateľ: ABC 25/2018 (reprint betlehemu z roku 1919, ktorý vydala Bakulova družina)
Autor: František Bakula (?)

Tento betlehem vyšiel vo vianočnom čísle ABC a je to dosť netradičný kúsok...Je to betlehem k 1. výročiu založenia republiky a je to skôr alegória danej historickej udalosti s viacerými skrytými odkazmi. Z historického hľadiska je vcelku zaujímavé, že niečo takéto vôbec vzniklo.
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: sob 29.12.2018 23:51 

VYSTŘIHOVACÍ BETLÉM

Vydavateľ: OFTIS
Autor: Pavel Langhans

Tento betlehem sa dá po vystrihnutí zložiť do "harmoniky" a voľne postaviť na stôl. Ja som ho umiestnil do papierového boxu, takže môže byť buď voľne stojací, alebo sa dá niekde zavesiť ako 3D obraz.
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: úte 1.1.2019 19:09 

Prajem všetko dobré do nového roka, hlavne veľa zdravia, šťastia a chuti do lepenia. ;)

Dnes pridám aspoň takú drobnosť:

Betlehem
Vydavateľ: Fifík
Tento betlehem som si zmenšil tak aby mi vošiel do krabičky cca 14x12 cm, takže je to dosť maličké, nakreslený je ale pekne.
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: pon 7.1.2019 22:19 

Betlehem

Vydavateľ: Fifík
Autor: Karol Krčmár

máme po vianociach, tak už dokončujem len rozrobené kúsky. Tento pekný betlehem je zo staršieho Fifíka, pridal som len jednoduchú podložku.
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: pon 14.1.2019 22:22 

Vianoce sa nám skončili tak pridávam posledný betlehem, ďalšie pribudnú zase až v decembri :wink: .

LADŮV ČESKÝ BETLÉM

Vydavateľ: MFP, 19 vydanie, 2014
Autor: Josef Lada

Tradičný betlehem od J.Ladu, rozsah betlehemu je 4 strany, betlehem je v boxe 30x45x10cm.
ObrázekObrázekObrázek

Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax.sk/betlehemy/papierove/

PříspěvekNapsal: úte 15.1.2019 6:35 

Zax píše:
VYSTŘIHOVACÍ BETLÉM

Vydavateľ: OFTIS
Autor: Pavel Langhans

Tento betlehem sa dá po vystrihnutí zložiť do "harmoniky" a voľne postaviť na stôl. Ja som ho umiestnil do papierového boxu, takže môže byť buď voľne stojací, alebo sa dá niekde zavesiť ako 3D obraz.
ObrázekObrázekObrázek

Pan Langhans je zrovna z mého rodného kraje, jestli zrovna ne z České Třebové! Tak to mi oku lahodilo, taky jsme ho kdysi stavěli. Co s tolika betlémy děláš?

PříspěvekNapsal: úte 15.1.2019 21:19 

...už je trochu problém s miestom, ale aspoň viem, že sú vianoce...jeden mesiac v roku to síce u mňa vyzerá ako v múzeu betlehemov, ale ešte sa to dá...už sa ich snažím (pokiaľ to je možné) lepiť do krabíc, ktoré sa dajú ukladať na seba, alebo zavesiť na stenu. Pri tých veľkých kúskoch sa už ale určite nevyhnem zmenšovaniu, lebo na 1,5 m betlehemy už skutočne miesto nemám ;)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina