Právě je úte 21.2.2017 0:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Galerie - Zax
PříspěvekNapsal: stř 4.1.2017 1:07 

Betlehem (Šikovníček)
Vydavateľ: Šikovníček 12/2016
Autor: Fedor Mikulčík
Autor tohto betlehemu mal celkom dobrý nápad - za svätou rodinou sa nachádza silueta vianočného stromčeka, ktorá sa vyreže a vzniknutý otvor sa vyplní papierom na pečenie, alebo pauz. papierom (ja som použil pauzák), ktorý pekne rozptyluje svetlo sviečky, ktorá je za betlehemom (viď foto).
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Ďalší betlehem vznikol ako "vedľajší produkt" toho predchádzajúceho. Figúrky tohto betlehemu sú asi z moduritu a sú urobené ako vianočné ozdoby. Z predchádzajúceho betlehemu mi zostala silueta vianočného stromčeku na ktorý som urobil jednoduchú podložku, nastriekal tmavozelenou farbou, posypal trblietkami, pridal pár háčikov na figúrky a ďalší betlehem do zbierky je hotový.
ObrázekObrázekObrázek
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:
http://zax8.webnode.sk/betlehemy/papierove/

PříspěvekNapsal: sob 7.1.2017 20:53 

Betlehem (Fifík)
Vydavateľ: Fifík 12/2016
Autor: J.Gonšor, M.Regitko
Pekný betlehem, ktorý je zaujímavý hlavne z hľadiska svojej konštrukcie. Mám rád takéto netradičné kúsky, ktoré sa popri iných betlehemoch nestratia. :wink:
Celú zbierku mojich betlehemov (či už hotových, alebo tých, ktoré som zlepil sám) je možné pozrieť na mojich stránkach:

PříspěvekNapsal: úte 10.1.2017 0:00 

Betlehem (SZOPKA WIGILIJNA)
Vydavateľ: GPM
Autor: ?
Ako vidno aj také veľké vydavateľstvo ako GPM má svoj betlehem (a celkom pekný). Okrem tradičných figúr obsahuje aj viacero zvierat. Oproti originálu som z figúr vyrezal len "vzduch" a pridal trochu posypu.

PříspěvekNapsal: úte 17.1.2017 13:24 

Betlehem (Kreativní skládanka)
Vydavateľ: Kreativní skládanka č.25 (OZ-Verlags-GmbH)
Autor: Werner Schultze
Tento betlehem vyšiel v časopise Kreativní skládanka. Okrem betlehemu boli v tomto časopise aj vianočné ozdoby, krabičky na darčeky...Všetko to bolo síce predseknuté, takže to stačilo len vytlačiť, ale okolo všetkých prvkov zostala modrá obruba, ktorá sa mi moc nepáčila, tak som to nakoniec všetko aj tak musel prerezať...Podarilo sa mi nájsť krabičku vhodnej veľkosti do ktorej som to celé osadil.
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: úte 24.1.2017 21:29 

Český ľudový betlehem
Posledný betlehem, ktorý mi pribudol tieto sviatky do zbierky je Český ľudový betlehem, ktorý sa dá voľne stiahnuť z netu. ( http://www.papermodelkiosk.com/shop/ite ... d=128#item ) Celý sa mi vošiel do krabičky od čaju. Ďalšie betlehemy zase pridám až pred budúcimi vianocami. :wink:
ObrázekObrázekObrázek

PříspěvekNapsal: ned 5.2.2017 0:35 

Tatra 815 vt 26 265 8x8.1 (TOTALKA)

Mierka: 1:53
Autor: Roman Hruška (spida)
Zdroj: ABC

Táto Tatrovka sa mi vždy páčila, tak keď kedysi vyšla v ABC hneď som ju začal lepiť. Tesne pred dokončením ale zostala na dlho odložená a až nedávno som ju dokončil vrátane podložky. Keďže modelov v tejto mierke je pomerne dosť a v budúcnosti snáď ešte nejaký pridám, ako podložku som hľadal niečo jednoduché, čo by som mohol použiť aj pri prípadných ďalších modeloch. Nakoniec som použil klasický DVD obal, ktorý má tú výhodu, že sa dá použiť ako uzatvorený, tak aj otvorený do L (vtedy je pekne vidieť fotka reálneho auta, prípadne popis-pri uzatvorenom obale je to ale zo spodu, tak som si to pre istotu zalaminoval, aby sa mi to nepoškodilo) Samotný model patrí k tým jednoduchším, ale pekným modelom, ako doplnok som ešte použil plastovú figúrku.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina