Galerie - Kovi

Vaše alba a přehledy dokončených modelů
Odpovědět
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

Zdravím všechny modeláře :-)

Také bych se rád představil, je mi 41 let, a k modelaření jsem se vrátil po cca 28 letech. V mládí jsem začínal asi jako většina z nás na miniboxech, poté následovaly vystřihovánky z ABC a sem tam v papírnictví nějaký koupený model... Kromě miniboxů mám ještě většinu těchto modelů uschovaných v jedné krabici, tak je možná někdy opráším, nafotím a postnu sem...

Vždy jsem se zaměřoval na lodě a tanky, což mi zůstalo asi do teď... Zkusil jsem též lepení plastu, což jsem završil slepením lodí Bismarck a Yamato, tuším v měřítku 1:350. K tomu jen dodat, že to byla celkem zábava a samotnou Yamato jsem lepil v závislosti na reálném životě cca 1,5 roku. Nutno poznamenat, že vše v začátečnickém módu, který mi bohužel zůstal do současné doby.

V současné době jsem se rozhodl na vybudování veškeré Německé obrněné či vojenské techniky z 2. světové války v měřítku 1:25 a dále pak jsem se rozhodl, že zkusím postavit vybrané válečné lodě osy v měřítku 1:200, ale až se trošku rozlepím a nabydu nějaké zkušenosti.

To je něco málo o mě a mé vizi... :D
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

1. Pz. Kpfw VIII nebo též Sd.Kfz 205

Mou první volbou po "návratu" k modelaření byl Maus od společnosti Modelik v měřítku 1:25...

Obrázek

Tento model jsem si zvolil proto, že jsem se domníval, jak to bude jednoduché, jelikož tank sám o sobě vypadá jednoduše (samé rovné plochy).

Nicméně jsem byl překvapen množstvím dílů, které model obsahuje, rozsahem propracovaností a hlavně jsem se na něm učil znovu lepit, tudíž se projevilo několik zásadních chyb, které k mé nelibosti tento model dá se říci odnesl... Ale, jak se říká, chybami se člověk učí a já jsem se jej i přesto snažil dokončit.

A zde již je hotov:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha statistiky:
- 3.630 dílů
- stavba cca 9 měsíců
Naposledy upravil(a) Kovi dne pon 20.6.2022 13:39, celkem upraveno 2 x.
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

2. Sd. Kfz 232, resp. 231

Tento model jsem již uvedl ve vláknu velké dopravní techniky, čili se k tomuto již nebudu tady více rozepisovat... :)

Model od vydavatele GPM v měřítku 1:25

Obrázek

Samotný model:

Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha statistiky:
- 626 dílů
- stavba cca 5 měsíců
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Aki »

Parádní práce, je vidět, že jsi za ty roky nic nezapomněl :)
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

3. Pz. Kpfw I Ausführung B nebo též Sd. Kfz 101

Tento model jsem již uvedl ve vláknu pásová technika, čili se k tomuto již nebudu tady více rozepisovat... :)

Model od vydavatele Answer v měřítku 1:25
Obrázek

Samotný model:
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek

Trocha statistiky:
- 1.419 dílů
- stavba cca 6 měsíců
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od rybak »

Super práce.
Taky nemáš skromný cíl, slepit veškerou německou techniku. Ale zatím ti to jde výbroně.
Ještě bych poprosil o skupinové foto, obvzláště Maus a panzer I. Díky
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

4. Sd. Kfz. 234/4 - Lauben

Tento model jsem popsal ve vláknu velká dopravní technika/vojenská technika, čili se k němu nebudu tady též více rozepisovat :)

Jedná se o model od vydavatele GPM v měřítku 1:25

Obrázek

Samotný model:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Trocha statistiky:
- 1.689 dílů
- stavba cca 7 měsíců
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

rybak píše:Super práce.
Taky nemáš skromný cíl, slepit veškerou německou techniku. Ale zatím ti to jde výbroně.
Ještě bych poprosil o skupinové foto, obvzláště Maus a panzer I. Díky
Ahoj, pokusil jsem se je tedy ve skromných podmínkách vyfotit:

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kuba78 »

ten Maus s PzKpfw I je krasne srovnani.. alespon vynikne ta nesmyslna obludnost. taky mam tu vystrihovanku doma, ale nejak sem se zdrahal stavet tak velky kus nabytku.. a pasy a kolecka jsou masakr.
Kovi
Příspěvky: 72
Registrován: pon 11.1.2021 18:57

Re: Galerie - Kovi

Příspěvek od Kovi »

5. Sd. Kfz. 138/2 - Hetzer

Dalším postaveným modelem je Německý stíhač tanků Hetzer od výrobce Modelik v měřítku 1/25:

Obrázek

Musím přiznat, že samotná stavba tohoto modelu mne moc nebavila, jelikož kostra je cca o 1 mm menší než opláštění, barva moc nedržela na papíru a pak další a další drobnosti. Jedná se opět o čistostavbu s úpravou mřížky chladiče a menší realizací doplňků na střeše vozidla - kulomet, zaměřovač, periskopy apod...

Pásy jsou ve vystřihovánce opět páskové, kdy jsem je jen vyřezal a podlepil.

Nicméně mi velkou podporou byl Markulin s jeho stavbou tohoto modelu v sekci pásová technika, kdy jsem se jím mnohokráte nechal inspirovat a hlavně motivovat... Ve výsledku jsem s modelem v rámci možností spokojen a model samotný se mi líbí. :)

A nyní jen pár fotek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Trocha statistiky:
- 1.123 dílů + 694 matic a nýtů
- stavba cca 6 měsíců
Odpovědět

Zpět na „Galerie postavených modelů / Galleries of finished models“