SELD Design

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

SELD Design

Příspěvek od Ali »

Před časem vzniklo "tak nějak v tichosti" vydavatelství SELD Design. Na trh vstoupilo se zajímavými modely značek Škoda, MTX, Tatra a Porsche...
Nyní přidává novinku v podobě Fordu Mustang v různých provedeních...
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: SELD Design

Příspěvek od rybak »

Modely jsou to jistě zajímavé, jen mě osobně udivuje cena za 4 listy papíru.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: SELD Design

Příspěvek od Ali »

ale když se to rozpočítá na počty hodin, které u modelu strávíš je to extrémně levný koníček (teda pokud si u toho člověk nepotřebuje topit a svítit...) :lol:

Zkusil jsem zakoupit škodovky- jsem zvědavý na zpracování a snad se mi podaří brzo do jedné střihnout...
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: SELD Design

Příspěvek od topgun »

Mám Mustanga Ken Block a velká paráda.Nádherné zpracování.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 999
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: SELD Design

Příspěvek od Tomáš S. »

rybak píše:Modely jsou to jistě zajímavé, jen mě osobně udivuje cena za 4 listy papíru.
Mě osobně udivují spíše tyto přetrvávající plačky různých lidí na cenu modelů, které se vždy jednou za čas objeví. Jak si proboha papírový modelář může myslet že je vhodné platit jen za cenu tisku a papíru? Zrovna papíroví modeláři by měli vědět, jak časově náročné je model zpracovat, kolik hodin zabere jen samotná stavba.

Přitom ta samá stavba musí proběhnout při testování modelu a to je jen špička ledovce. Realizace 3D modelu, nakreslení grafiky modelu, vytvoření návodů, shánění podkladů, opravy chyb po testovací stavbě atd. stojí jen další násobky času stavby samotné. To vše překvapivě i něco stojí - nákup potřebného softwaru a vybavení, distribuce, nákup či pořízení podkladů, marže prodejců...

To vážně někomu přijde moc za takto komplexní tvorbu zaplatit 250 kč? Cenu 6 piv v hospodě? Tvorbu, která poskytne například v případě těchto modelů minimálně 50 hodin zábavy a navíc oku lahodící objekt na poličku?

Modeláři by si měli z tohoto pohledu všech autorů papírových modelů vážit, protože jejich práce je extrémně finančně podhodnocená (i celkově v rámci různých jiných forem modelařiny) a jsou to především srdcaři. Pochybuji však, že je potěší číst si o tom, jak jsou předražení, když udělají model za 250 kč...zkuste si takový model udělat od základu a se vším všudy sami a pak si odpovězte za kolik byste ho prodávali :!: .

A když už jsem s tím začal - také mě nepřestane udivovat, jak naopak už vůbec nevadí kupovat některé dražší polské modely, které jsou občas naprosto příšerné stran návodu a všeobecně návodných vodítek ve vystřihovánce, přesnosti samotných dílů a laserů, detailnosti vůči obrovskému měřítku a v neposlední řadě jsou svými proporcemi na hony vzdálené své předloze. Ale stačí líbivá ilustrace na obálce a ihned se to nakupuje v kompletu i s wregi v super akci, bratru po známosti za 1000 kč. Přitom tuzemské modely nabízejí kolikrát mnohem větší propracovanost, komfort pro modeláře a dotaženost...
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: SELD Design

Příspěvek od topgun »

Jo,jo papíráci jsou vyhlášení škrti... :lol:
Ty polské nákupy dělám přesně tak.... :P plus ještě resinová kola. :roll:
Naštěstí dělám i jiný obor modelářství tak nemám s cenou papíráků žádný problém.. :twisted:
lakn
Příspěvky: 24
Registrován: sob 21.1.2012 10:17
Bydliště: Častrov

Re: SELD Design

Příspěvek od lakn »

novinka ŠKODA 720
https://cdn.myshoptet.com/usr/shop.pape ... g?6557c276" onclick="window.open(this.href);return false;
https://cdn.myshoptet.com/usr/shop.pape ... g?6557c275" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: SELD Design

Příspěvek od Vojta Č. »

Malý bonus k Feratu, k samotisku i ke koupení vytištěný.

Obrázek

Volně ke stažení:
https://www.papermodel.cz/papermodel/mo ... ne_cz.html
Anebo k zakoupení vytištěný na stejné tiskárně jako model, takže k modelu sedí:
https://shop.papermodel.cz/vse-bez-rozd ... mpire-rsr/
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“