Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

Uživatelský avatar
=M@trix!=
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.1.2012 17:16
Bydliště: Žďárské Vrchy

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od =M@trix!= »

Vidím správně, že ta Fabie je v barvách Igora Drotára ??
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od MIO »

=M@trix!= píše:Vidím správně, že ta Fabie je v barvách Igora Drotára ??
Hej vo vystrihovačke sú na okne vytlačené mená Igor Drotár a Vlado Bánoci ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od JoseFxx »

=M@trix!= píše:Vidím správně, že ta Fabie je v barvách Igora Drotára ??
Že bych to do vlakna nenapsal. Lidi čtěte.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

Ahoj, dnes mi dorazily všechny 3 knihy. Zelená má obrázkový obsah, modrá a červená jen textový.

Zelená:
Obrázek
Obrázek

Červená:
Obrázek

Modrá:
Obrázek
Carvrer
Příspěvky: 171
Registrován: čtv 9.2.2012 7:40

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Carvrer »

Pokud by měl někdo zájem, můžu nabídnout "zelenou" knihu komplet bez zámku v Dolnej Krupé. Cena dohodou.
PetrBa
Příspěvky: 11
Registrován: ned 9.3.2014 17:09

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od PetrBa »

Carvrer píše:Pokud by měl někdo zájem, můžu nabídnout "zelenou" knihu komplet bez zámku v Dolnej Krupé. Cena dohodou.
Dobrý den, pokud jsou nabízené modely ještě na prodej, napište mi prosím (petr.bananka[zavináč]seznam.cz). Děkuji. Petr
Tomas
Příspěvky: 201
Registrován: ned 22.1.2012 16:28

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Tomas »

Případným zájemcům mohu knihu dovézt na akci do Ostravy za cenu 450 Kč

Ozvěte se nejlépe nejpozději do pátku dopoledne na tomas.darebnik@centrum.cz , případně přes SZ. Předání v sobotu dopoledne.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

Na úvod - tohle vůbec není kritika těchto knih, jen upozornění pro případné zájemce, že kniha již vyžaduje větší zkušenosti (nebo jsem opravdu trubka).

Tak jsem se dal s nadšením do prvního modelu z červené knihy, CAT 365. Jsou to jen dvě A4 a myslel jsem, že to bude jednoduché, už mám za sebou po mém "restartu" asi 10 modelů staveb. Oh, jak jsem se spálil. První 4 primitivní díly (vystřiženy za 10 minut) jsem dával dohromady asi 2 hodiny. Návod tam je, ale hodně stručný a obrázek s popisem moc detailů nemá, takže se to z něj nedá vyzkoumat. Ani model se moc nemazlí, ještě jsem zcela nepochopil princip značení. Klasika, kde je rýhování naznačeno šipkami zde chybí, jsou tam jen plné čáry, jenže tam kolikrát nevím, jestli je to čára na ohyb nebo na střih. černým trojúhelníkem se asi? značí ohyb o 180st. (tam, kde byl, se to tak dělalo), ale zase na dílu 1, kde se nějaké části také ohýbaly o 180st nebyly. Možná je to jen tam, kde se to týká celého dílu, tzn. ohyb 1:1. Význam černé tečky nebo čerchované čáry jsem nezjistil. Třetí díl jsou nějaké trojúhelníkové podpěry, dle návodu jich má být 7. Jenže k vystřihnutí je jich celkem 14, tak jsem asi 30 minut přemýšlel, jestli se mají nějak slepit dohromady, aby vzniklo 7, nebo ne. Nakonec se nalepovalo všech 14 a tak nevím, zda je to chyba v návodu, nebo autor automaticky předpokládá souměrnost jejich osazení na modelu. V takovém stylu je to celé, takže pochybuji, že to vůbec složím, když jsem se takto rval se 4 díly.

Uvidím, jak to dopadne, když tak zde budete mít v bazaru až na CAT 365 kompletní 3 knihy :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Medium
Příspěvky: 399
Registrován: pon 30.1.2012 21:28

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Medium »

Kamile, kouknul jsem na ten bagr a máš pravdu, mnohdy chybí značení ohybů. Jelikož jsis koupil všechny 3 knihy, doporučuji začít něčím z té modré od Mariána Hlaváče, tam jsou vystřihovánky vcelku snadné a bez záludností. Ze zelené knihy se procvičíš na modelech od Mariána Hlaváče, Jaroslava Jablonského a Juraje Gonšora. Červená kniha je už vyšší náročnost, tam je potřeba u některých modelů hodně zkušeností a občas něco upravit.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

Medium: děkuji, trochu jsi mě uklidnil :-) . Zkusím tedy něco z modré, jak radíš.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

Tak jsem to nakonec nějak dal. Není to moc dokonalé, byla to zatím nejjemnější práce, co jsem dělal (a je to poznat :-) ). Dělal jsem plně pohyblivou variantu. Bylo tam několik chyb a myslím, že jsem se něčemu přiučil. Bylo potřeba myslet vždy na pár kroků dopředu, vše plánovat, představovat si a zkoušet, abych pochopil, jak to autor myslel.
Velmi se mi osvědčily děrovací kleště, o kterých jsem psal zde, používal jsem je jednak k děrování otvorů pro osy v jednotlivých dílech, tak i vyseknutí celého zajišťovacího kroužku (průměru cca 5mm, otvor pro osu cca 2mm). Bez těch kleští bych se zbláznil, bylo toho celkem hodně.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Využití kleští:
Obrázek
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Majo71 »

Vodný mlyn vyšiel v ABC pod názvom Vodní mlýn - neviem presne číslo, ale z druhej strany bol Sportovní kočárek - trojkolka (od M. Čiháka) a Obrněný transportér OT 64A (od RV). Vodný mlyn v Tomášikove okrem knihy Vystrihovačky možno vyšiel vo Fifíkovi, ale istý si nie som.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

group b, group b, stačí zde hledat: http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum ... php?t=1904" onclick="window.open(this.href);return false;
(omlouvám se, nedalo mi to jako reakce na Tvůj předchozí příspěvek ke mě a musel to srovnat na 1:1, ale vše v míru! :-) )

edit: možná by to mohlo být ABC číslo 7 ročník 52 rok 2007, viz http://www.papermodel.cz/papermodel/nov ... _01_03.htm" onclick="window.open(this.href);return false; , ale zcela bez záruky
Uživatelský avatar
Majo71
Příspěvky: 368
Registrován: pon 30.1.2012 17:56
Bydliště: Sány, okr.Nymburk

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Majo71 »

Nie, nie, pletieš sa Ty. Ja ten model doma mám (i to ABC, kde vyšiel). Jukni sem: http://www.vltava2000.cz/paper_model/go ... =ABC-5207b" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Kniha VYSTRIHOVAČKY - PAPIEROVÉ MODELY

Příspěvek od Kamil »

Otázka je, který mlýn myslel, zda ten levý nebo pravý :-). Ten levý je skutečně z toho ABC, ten vpravo ne.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“