Připravované modely - Vimos

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Dobrý den,

dovolím si rovněž přispět svojí malou troškou do mlýna:

Obrázek

Model, s nímž se nechal vyfotit David Vršecký, bude k dostání od veletrhu Model Hobby 2013 včetně (tam bude první příležitost koupě pro ty, kdo si ho nekoupili od Buggyry přímo v Mostě). Cena bude stejná, jako vidíte na obrázku.

Je to první závodní okruhový truck, který tu vychází po 12 letech od mojí Tatry Jamal SRT z roku 2001 (nepočítám-li nějaké ty výtvory od Parodie). Model bude mít okolo 580 dílů a do Model Hobby chystám výrobu comfort packů, nechejte se překvapit, na vzorovém modýlku už jsou. Lepší fotografie modelu budou s jeho představením před Model Hobby. Dodávám, že model je tištěn ofsetem. V budoucnu nevylučuji další verze Buggyry, ale to není aktuální, jsem zavalený prací na jiných věcech. Snad se vám tedy nový model bude líbit.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
tedy tohle vypadá zajímavě :)
Vlcacka
Příspěvky: 455
Registrován: pát 20.1.2012 21:42

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Vlcacka »

Buggyra? Boží! Osobně teda doufám, že bude časem i ta modřejší... :-) Comfort packy předpokládám budou okolo dezénů a tištěných skel. Což je pecka. :-)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od JoseFxx »

Objeví se tu prezentace beta modelu?
Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Toto sice není připravovaný model, ale je to můj model a ještě před rokem připravovaný byl. Tímto děkuji Spidovi, který na Model Messe v Lipsku, kde prodává spolu se dvěma dalšími lidmi českou papíráckou produkci, velmi pohotově zachytil můj malý Kamaz s tím velkým, byť nejde o totožný typ, ale příbuznost je jasná :-)

Obrázek Obrázek

Dodávám, že připravovanou novinku, jejíž prodej se rozběhne na Model Hobby v Praze, budu na fóru prezentovat v průběhu několika dnů, jakmile mi dorazí vyrobené comfortpacky, abych mohl ukázat i jejich obrázek. Potištěné fólie na okna už mám doma...
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
zdravím pana Vintra a chtěl bych se optat zda dorazí do Neratovic?
Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Dobrý den,

ano, v Neratovicích budu a dostanu-li stolek, pak budu i prodávat. Novinky kromě Buggyry nepřivezu, budu je soustředit na Brno, pokud to vůbec časově zvládnu, další až před vánocemi 2014 nebo do Brna 2015. Mezi tím nic.
Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Dobrý den,

ne, bohužel vám neohlašuji žádnou novinku, i když v různých stadiích rozpracovanosti mám asi 6 věcí. Bohužel však zápasím s časem, který momentálně nejvíc určuje můj zaměstnavatel a také blížící se odjezd na La Carrera Panamericana do mexika.

Chtěl bych tímto poprosit o pomoc šikovné betatestery:

Mám rozpracované tři modifikace modelů současných liazů KM Racingu. jde o verze:

Jarda Valtr - Silk Way 2013 - žlutočervená
Vlasta Vildman - Dakar 2014 - žlutozelená
Jarda Valtr - Dakar 2012 - Big Shock

Zadal jsem stavbu podvozků, kol a kabin dvěma betatesterům. Jedním z nich je Jakub SDK, který odvedl skvělou práci na podvozku a klech a nyní má v péči kabiny na první dvě liazky (nástavby teprve vyprodukuji). Bohužel však zbylé dva podvozky včetně kol i kabinu nemá kdo vyprodukovat, protože tester, který si modely převzal (Zrzek alias Jarda Benda) zmizel z povrchu zemského a ač byl vždy dobře komunikující a ochotný pomoci, slehla se po něm zem, nejde mu dopsat, ani se dovolat. nevěděli o něm nic ani kolegové na nedávném Model Hobby. Muselo se mu něco stát, protože odpověď, že nestíhám, nedám to nebo pracuji na projektu pro jiného vydavatele, je přece také zcela legitimní. Ty díly má u sebe, ale já bych dost zoufale potřeboval, kdyby se do toho někdo šikovný (a přiměřeně rychlý) pustil. Na soukromé zprávě se dohodneme na podmínkách, za kterých by to bylo. Sám v rámci duševní terapie a jako protiváha k práci v práci budu dělat na jiných modelech a liazku si určitě ještě zmodifikuji do podoby na Dakar 2015.

Najdou se šikovní jedinci, za kterými stojí nějaká zajímavá a dobrá práce zde prezentovaná? Jakub SDK vám může dosvědčit, že podvozek slepitelný je, je malinko detailnější, než bývalo zvykem, ale opravdu jen o málo a nejde tam o takovou obtížnost jako na spidově liazce 1985, to v žádném případě ne. Kabina má interiér.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od AmatER »

Zrzka jsem včera zaslechl z nějakého útržku hovoru s naší operativní zálohou ve vysílačce (KGX3 = vedoucí směny), takže určitě žije.
Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Dobrý den,

tak vydavatelskou aktivitou vzhledem k velkému mimomodelářskému vytížení zrovna nehýřím, ale i tak se postupně pár věcí rodí, takže sem dám na ochutnávku pár fotek pracovních modelů.

S modely liazek mi pomohli stavbou podvozů, popř. podvozků a kabin i kol uživatelé JakubSDK, yvan a Zrzek (i když ten se opět ponořil do záhrobí a i po roce a půl mi část slíbené práce od něj chybí, rok po deadline...), kterým děkuji za výpomoc.

Rád bych vás požádal, abyste mi nevolali s dotazy na termín vydání, nedozvíte se ho a akorát se budeme vzájemně naštvávat, určitě vzhledem k nedostatku času nebudu moci začít pracovat třikrát rychleji.... Vydání závisí na ekonomické smysluplnosti takového kroku. Spolupracuji s týmy a zkusíme najít model pro to, aby mělo význam to dělat. Rozhodně nevydám něco jen kvůli zářezu na pažbě, a pak budu mít plný sklep neprodejných zásob.

Liazky jsou pracovní verze a slepence skončí nejspíše v KM Racingu a u jeho hlavních partnerů. Neuvidíte je tedy ve slepeném stavu asi ani na žádné výstavě. A přibudou k nim další. konečně mám vzorně uklizený stůl a mohu se věnovat kreslení dalších věcí.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Jedna společná:

Obrázek

A pár fotek s Tlouštíkem (tam už si pospíšil s vydáním někdo jiný...):

Obrázek Obrázek Obrázek

Modely ještě dokončím nalepením mati kol a pár dalších doplňků. Pokud budou aktivity směřovat k vydání, přijdou vhod poznámky betalepičů částí modelů, kteří mi pomohli...

A nyní již do dalších děl...
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od mára »

Liazky vypadají pěkně, a jestli budou vydány dřív nebo později - zatím máme co lepit.
Mám jednu kacířskou otázku. Všiml jsem si, že jste byl v doprovodu na Carrera Panamericana. Nebudete dělat modely aut z této soutěže?
Jiří Vintr
Příspěvky: 81
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Jiří Vintr »

Na Carreru Panamericanu auta jsem si skutečně i nafotil a naměřil. Nicméně muselo by to jít cestou dalšího zjednodušení, ty tvary opravdu nejsou zcela jednoduché ani u toho Subaru ze 70. let. Pak jsem naznal, že takové auto (a to je moje zkušenost z Fabie S2000) trvá vytvořit v podstatě stejně jako ten kamion. Tady by musely ty vozy být tři v jedné stavebnici a řekl bych, že u týmu by to nikdo neocenil (=nepodpořil finančně).
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od mára »

Tak ono je jasné, že týmy byly rády, že sehnaly peníze na účast a na financování modelů už v kase nezbývá.
Mě se líbí hlavně to subaru, ale je mě jasné, že mnoho podobných, aby se náklad prodal, asi nebude.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od muf10 »

Krásné modely !Doufám že se dřív nebo později dostanou mezi lepiče.Safra se na ně těším jak malý dítě na vánoce!
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely - Vimos

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
Liazky pěkné a tlouštík taky!
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“