Připravované modely od PMHT

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

mumodeanel
Příspěvky: 213
Registrován: sob 21.1.2012 15:25
Bydliště: Slezsko

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od mumodeanel »

1:24 nebude? :P
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Tomys »

Já se bavím...takový souboj autorů sem dlouho neviděl. 2 tahače stejné, 2 S1 stejné....
No ale je to moc pěkný... Podl. mne jich bude postaveno víc od PMHT než od konkurence.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Tomáš S. »

Tomys píše:...2 tahače stejné...
No nevím mě moc stejné nepřipadají, ten Honzův je docela omezený zbarvením, v podstatě se dá použít jen do vydané soupravy.

Ten od kluků z PMHT se může použít i samotný nebo k čemukoliv , i když v tento moment je k němu taky jenom jeden vhodný návěs :) .

Pak už to záleží jen na volbě modeláře, která souprava je pro něj atraktivnější, jestli samostatný tahač nebo ta či ona souprava...

Tím chci jenom říct, že modely tahačů, aspoň já, vůbec nevnímám jako stejné a to ani tvarově ač jde o stejný typ náklaďáků.

Každpádně ten souboj tu určitě je a podle mě to je i zčásti dobře...
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od mára »

Tak obě Tatry nádherné, už mám od svého váženého zákazníka kšeft - závaznou objednávku na slepení za výhodných cenových podmínek. Teď se musím rozhodnout kterou verzi - jestli doktorovu nebo Radimovu. Koupím samozřejmě obě.
Za sebe musím říct, že se mi víc libí Radimova verze. Já prostě nemám rád ty prostřihávané rádiusy za každou cenu, i když je pak model možná přesnější. Proto si asi neslepím např Matesa od Attimona. Od Radima je to velmi povedená stylizace a je to to, o čem je papírové modelářství. U doktora ta prostřihávaná maska dost ruší a je to potom o tmelení a barvení.
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od pan Tau »

Sklápěčky nejsou stejné. Liší se alespoň v počtu pístů na zvedání korby. Od PMHT by se mělo jednat o starší verzi. Znalejší doplní další rozdíly mezi verzemi.
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od jbb »

Opačně ;-)
Moje verze je první verzí T1-S1, která měla dva mailery. čtyři nosníky trubkového rámu a byla bez zadního čela. Pozdější verze T1-S1 a všechny verze T2-S1 měly již pouze tři nosníky trubkového rámu a čelo. Poslední verze T2-S1 má mít už jen jeden mailer (Na rozdíl od ranných verzí T2 a všech T1).
Takže verze PMHT by měla být ta poslední T2 (rok výroby cca 1982)- ale fotky podvozku jsem neviděl, takže popisuji realitu a ne model...
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Radim - PMHT »

Je to tak jak píšeš, podvozek, blinkry, přední maska jsou verze T2, tak jako tahač
vladaZ
Příspěvky: 206
Registrován: stř 11.7.2012 7:18
Bydliště: Žirovnice

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od vladaZ »

Zajímavé srovnání. Věta "rádiusy za každou cenu" mne zrovna u tvaru kabiny T148 překvapuje. Jak jinak vystihnout tvarový charakter auta? Honza přece nedělá modýlky pro první třídu základní školy, kde se začíná a končí u krabiček.
Radim má přece také zaoblenou střechu, protože bez toho by to nebyla Tatra, Honza má zaoblenou kapotu, protože je ve skutečnosti prostě kulatá...
Jen musím přiznat, že zakulacení by mohlo být menší. 3D screeny jsou úplně super, přijde mi, že tester trochu více zabral prostřihy, a je to znát.

Já jsem překvapen a s modely spokojen, jen už bych si přál, aby každý vydal taky něco jiného.
Uživatelský avatar
opel123
Příspěvky: 160
Registrován: čtv 30.8.2012 9:54

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od opel123 »

Škoda , že když už oba vydavatelé pracují na Tatře T148 , že jeden neudělá s3 a druhý s1 ;)
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Radim - PMHT »

S3 taky bude, a třeba taky dvě :twisted:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od JoseFxx »

No to jsem zvědavej Radime jestli ti to proroctví vyjde. Ještě by se mohlo přidat PKG a udělat třetí kus.
ApeX
Příspěvky: 163
Registrován: ned 4.8.2013 15:26

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od ApeX »

Chybí tomu ukazatel největší šířky vozidla nebo také policajt
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Radim - PMHT »

Není jen na fotce, v sešitu jsou i s trumpetkama.
S prodejem modelu se počítá na akci do Kyjova 7.9.2013, zatím jsou hotové jen 1:25, 1:32 budou hotové příští týden.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
na fotkách z Ostravy jsem viděl u vašich modelů Tatru 815-7 je v plánu její vydání?
Děkuji
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Připravované modely od PMHT

Příspěvek od Radim - PMHT »

Ahoj,
tatra 815-7 je v plánu, autorem modelu je Marian Hodboď, probíhají dokončovací práce, které se zdrželi nečekanou stavbou pár kousků dakarek, ale jen co proběhnou betatesty bude model vydán,
neptejte se prosím kdy to bude, některé betastavby jsou rychlé a některé se táhnou, takže nemůžu říci kdy to bude hotové .
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“