Tatra T815 PP 27-2

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od velda »

Dobrý den, chtěl bych se podělit o novinku, která mi dnes dorazila domů.
Tatra T815 PP 27-2 - vydavatel J. Bruthans Ripper Works
Obrázek
Měřítko: 1:32
Rozsah: 10stran s díly, 3,5 str. s návodnými kresbami, 2,5 stran s textovým návodem.
Cena: 235Kč
V současnosti dostupný snad u všech prodejců

Na tento model jsem se osobně hodně těšil, protože je tomu x let co jsem si vysokozdvižnou plošinu slepil z časopisu ABC na podvozku Tatry 148 a už tenkrát se mi model líbil.
Takže nedočkavě jsem otevřel sešit ááááá .... přátelé okamžitě jsem ztuhl. No co vám budu povídat, v první řadě mě do očí praštila světle žlutá barva ramen a všeho co má mít tuto žluto oranžovou barvu. Tato barva naprosto neodpovídá předloze a ani všem dosud vydaným modelům od Rippera. Samozřejmě i další barvy se také také hodně solidně odchylují od standartu Made in Ripper.
Černá barva kol, podvozku atd. je do šedomodra, oranžová někde úplně jinde, odrazky žluté, červená barva se svou sytostí také odaluje standartu těchto modelů. Přitom barvy žlutooranžové na obálce ze předu i několika dílů na zadní obálce jsou v pořádku.
Z mého pohledu tiskárna tentokráte velice znehodnotila Doktorovu práci! Nevím jak to máte vy, ale já koupil dva modely a oba jsou stejné viz. foto, kde vlevo vždy vidíte díly z modelu PP 27-2 a vpravo jsem pro porovnání dal díly z modelu UDS 114 - dovoluji si upozornit, že všechny modely od RW s nějakou žlutou, mají barvu jako u UDS vpravo na snímcích. Ve skutečnosti je žlutá barva na PP27-2 ješte žlutější a světlejší jako na fotech.
Obrázek
Mě osobně se takto zkažený model nelíbí a svým zabarvením se rozhodně nebude hodit do celé zatím vydané série a pokud se situace nějakým zp. nevyřeší, budu po prodejci požadovat vrácení částky, protože cena 470Kč za dva modely takto - mírně řečeno zprasené se mi zdá opravdu hodně.. Takže co vy na to? Jaký na to máte názor?
Obrázek
Obrázek
Já jsem u Doktora zvyklý na solidní zpracování ve všech směrech k tomuto patří i kvalitní vybarvení modelu, zde se tiskárně povedlo to jsem psal už výše. Nicméně autor si toto měl zkontrolovat/ohlídat...
Budu rád za vaše názory. Velda
Uživatelský avatar
Waszek
Příspěvky: 203
Registrován: sob 21.1.2012 17:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Waszek »

Ahoj,

já byl podobně překvapen u 813 kolosu od modelexu, kde byla zelená jinak zelená, než jsem původně čekal.

Ale každý má jiné priority.

- u mě na prvním místě zajímavá předloha (já si asi nikdy neslepím mašinku, byť by byla sebedokonalejší, baví mě spíš různé stroje, hlavně zemědělské)
- na druhém místě model udělaný tak, že je pro mě ne moc složitý, ne moc jednoduchý a koukatelný (neslepím si krabičkózní model, ale určitě bych nepohrdl modelem bez interieru, když se mi bude líbit atp.)
- a na místě třetím barevná kombinace (líbila by se mi víc žlutá agrotatra od RW, než ta červená, ale stejně jsem si jí koupil, protože je prostě pěkná)

řešit nuance v odstínu barvy je z mého pohledu extrémní malichernost.
Priorita je pro mě modelovat, a ne řešit, jak moc přesně je zachycený odstín.

Ale každý má hranice nastavené jinde.

W
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od bernie »

A jsi Jirko jen "áááá - ztuhlý", nebo to budeš reklamovat?
:roll:
Jinak pro tebe skvělá příležitost, že umíš retušovat i ve světle žluté /oranžovou vyměníš za bílou/
Docela rád bych někdy viděl i tvou současnou práci. Určitě nebudu sám ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od JoseFxx »

Když jsem vytisk viděl také mě zarazil hodně světlý tisk. Jako by mu něco chybělo.
Každý máme nárok na kritiku a jelikož Honza prodavá přes e-shop, tak podle zakona jde nepoškozené zboží vrátit do 10 dnů bez udání důvodu s požadavkem vracení peněz.
Ale zeptej se sám sebe Veldo. Když oba modely vrátíš nebudeš je pak shánět za drahé peníze? Případné když počkáš až se vyprodají můžeš je hezky prodat jinému zájemci.
Já bych to tak nehrotil. Nevim jestli teď se s tím něco zmůže.
Naposledy upravil(a) JoseFxx dne stř 3.10.2012 17:03, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Brzdič »

Ta barva je opravdu mizerná, ale na druhou stranu je to hasič a tak se ty křiklavý barvy dají skousnout. ;)
Navíc jsem si zadal do Googlu název modelu a koukl na pár fotek a dá se najít pár kousků s podobným barevným ražením. :)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 614
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Zrzek »

ááááá... kyselo je moc kyselý, bramborák je moc bramborovej........??? Že by se zase vrátila hra - Kopneme si do Rippera?

K Veldovu problému se žlutou barvou plošiny sem hodím odkaz - http://www.pozary.cz/clanek/14272-vysok ... ich-tatra/" onclick="window.open(this.href);return false; . Dá se tam skouknout, jaké všelijaké odstíny žluté se klidně mohly na plošině objevit. A jistě se toho na netu najde i více. Co se tvorby modelů hasičské techniky týče - Ripper úzce spolupracuje s autorem tohoto článku, takže má podklady takříkajíc z první ruky, takže si "necucá z prstu".

P.S. O žluté barvě na jeřábu AD 128 T 813 4x4 zdejší "zlí jazykové" posměšně/vtipně hovořili jako o Afrikacorps žluté. Ve 2D stavu to vypadalo divně, po uvedení do 3D to zas tak hrozné nebylo.
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
ja ten to model jeste nemam doma,ale koupi urcite provedu.Me az tak na barve nezalezi,me zalezi na tom aby se mi model libil a dobre lepil.Ja osobne od doktora nepostavil jeste ani kousek mam z toho strach.
Vim ze az nejaky model postavim tak se mi bude libit ;)


Jinak opravdu z ktereho modelu jsem velice nadsen je Spidova reedice nebot ten tisk je cupr ;)
Naposledy upravil(a) Pavel M. dne stř 3.10.2012 15:06, celkem upraveno 1 x.
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od yvan »

Ale Zrzku, nepřeháněj. To teď bude každá kritika kopání? To snad ne.

Mě to po otevření taky překvapilo. Ale ani ne tak v tom smyslu, že je to moc žluté (je to citronové, to je prostě fakt), jako spíš v kontextu s barvou na fotkách z testu. Jednoduše jsem čekal, že se barvy na obálce budou víc blížit tomu uvnitř.

rzp: Rozumím tvému entuziasmu, ale nemohl bys místo vykřičníků mačkat normální tečky? Stačila by jedna za každou větou ;)
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od jarek »

Model sice nemám, ale nepřijde mi , že by tu velda řekl něco zlého, či špatného. Jen prostě řekl svůj názor ...No a druhá strana mince je ta, že pokud tu někdo řekne něco ''proti''RW je hned zle. Ale , že se tu někdy v debatě o modelech z jiných vydavatelství objeví , že to a to je /až hračkoidní/ nebo to tak určitě není-nemohlo být,nevadí nikomu. Takže asi tak.. No a nikdo nemá za povinnost zde své modely prezentovat...Nebo jo??
velda
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 2.2.2012 23:24
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od velda »

Asi jste téměř všichni nepochopili o co tu jde - ten model je evidentně zmršený z tiskárny, jde o všechny barvy ne jen o žlutou nějaká barva došla?? ..chybí?? , prostě zkonili svou práci a tím i celkový dojem z perfektní práce H. Bruthanse, proti té nemám ani to nejmenší. Ať se na to dívám jak chci a někdo namítne že barvy na autech byly různý, tak prostě tady je to vidět obzvláště na té žluté až neúnosně hodně a pokud někdo odvede kvalitní práci a ve finále mu ji někdo znehodnotí, měl by za to nějakým způsobem nést odpovědnost. To Bernie: myslím, že řeším úplně něco jiného a ne retuš. To Zrzek: na odkaze vidím všelijaké žluté převládá žlutooranžová a temně žlutá, to co vypustila tiskárna tam opravdu nevidím a nevěřím že podobná barva v reálu existovala. Jinak souhlas s Yvanem, prostě na obálce i na zadní straně, kde je několik dílů je barva v pořádku. Co se týká reklamace, tak na 95% zvažuji vrácení do 14ti dnů, proto jsem toto téma otevřel abych viděl jaké máte názory a podle toho se trošku nasměrovat. Nechci být hnidopich, ale u tohoto modelu mě to mrzí hodně, to si můžete říkat co chcete. Hodně lidí to překvapilo, ale prostě nevadí... ono kdyby to bylo fialovozelenomodrobíločerný tak to asi taky vadit nebude, jo každý máme jiný vkus ;).
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od JoseFxx »

Veldo tiskárna už zmršila věcí.
Moc se to tu hroťí. Pokud to Honza dal do oběhu tak mu to nejspiš přišlo ok.
Téma jsi měl dat do obecné diskuze a ne na novinky.
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od JanO »

Už jsi zkoušel kontaktovat autora? Jestli je to záměr nebo vadný kousek. Je pravda, že ten výtisk vypadá barevně zvláštně :roll:
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Tomys »

Jděte s tím do.... Tohle je malichrnost. Pořád lepší než moc tmavé. A já chci svých 5 piv tak víc psát nemůžu.
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od AmatER »

Ramena na PP byly vždycky takový vyblitě žlutý (pokud nebyly červený nebo bílý), zatímco UDS si pamatuju vždycky jen takový sytě žlutý až oranžovo-okrový (podle stupně opršení a zahnojení).

Druhak jbb určitě ví, co kreslí a Hynek určitě ví, co mu nafotil za podklady... otázkou zůstává, jestli to vědí i kritici. ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od bernie »

Já myslím, že doktorovi mluvčí sice pracují, ale nepracují dostatečně. A přitom stačila jedna /možná 2/věta:

Vystřihovánka byla s tímto barevným odstínem navržena a tisk je v pořádku.
K výslednému odladění napomohla beta stavba tištěná na laseru, která ukázala barevný nesoulad s reálnou předlohou.

Zrzku? Ty přeci nikdy nespíš ;)
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“