Tatra T815 PP 27-2

Co se chystá, vaše nové přírůstky

Moderátor: Vojta Č.

Hynek
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22.1.2012 16:09

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Hynek »

Chtěl jsem jen přibížit, jak je to s barvami ať můžete porovnávat, výtisky modelů před sebou nemám, nehodlám drahé polovičce převrátit bednu s modelama naruby, nadto plošina ještě doma ani není, musím se u dottoreho zastavit. Až bude čas, poprosím kolegu, od kterého vzorníky oskenované mám, zda je sem někam - asi do podkladů - můžu vložit, alespoň bude vidět, co na techniku lze použít...
Uživatelský avatar
Alto
Příspěvky: 25
Registrován: úte 24.1.2012 16:17
Bydliště: Elbeteinitz

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Alto »

Ještě doplním, pokud má někdo po ruce vzorník RAL, který je dnes běžnější, tak převod ČSN barev je:
ČSN 6200 žluť chromová střední = RAL 1003 žluť signální
ČSN 6400 žluť chromová tmavá = RAL 1028 melounově žlutá
Vzorník ČSN ale nemám, takže v reálu jsem to neporovnával.
Radim - PMHT
Příspěvky: 113
Registrován: sob 21.1.2012 11:03

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Radim - PMHT »

Obrázek

http://www.ireceptar.cz/res/data/055/006669.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) Radim - PMHT dne sob 20.10.2012 12:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Vojta Č. »

Když už se to tu řítí do pekel, přihodím tohle video, abyste viděli, že žlutá barva není žádná sranda ani na taxíkách v New Yorku :)
(jenom anglicky, sorry ;))
http://youtu.be/GXeY2YCF0gc" onclick="window.open(this.href);return false;
Hynek
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22.1.2012 16:09

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Hynek »

ČSN 6200 v reálu rozhodně neodpovídá RAL 1003, spíše RAL 1016... Je to vyloženě světlounce žlutá barva.
Uživatelský avatar
Alto
Příspěvky: 25
Registrován: úte 24.1.2012 16:17
Bydliště: Elbeteinitz

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Alto »

Jak jsem koupil, tak prodávám:
http://www.skolamalovani.cz/cz/tipy-a-triky/slovnicek" onclick="window.open(this.href);return false;
Přesný převod mezi ČSN a RAL prý ale neexistuje.
Hynek
Příspěvky: 21
Registrován: ned 22.1.2012 16:09

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od Hynek »

Výřez z fotky T815 AD125 po renovaci - takto vypadá za pošmourného počasí ČSN 6200 Žluť chromová střední, mícháno na zakázku přesně dle míchacích poměrů pro tuto barvu.
Obrázek
Nenechte se zmást názvem složky T813 Varnsdorf, použil jsem již existující galerii, abych nemusel kvůli jedné fotce tvořit novou.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od VašekS »

Včera jsem otevřel zásilku, v níž byla, mimo jiné, i plošina.
Mám asi stejnou sérii výtisků jako Velda. Svítivé barvy, velmi jasná žlutá, šedé a "černé" díly s výrazným modrým nádechem. Určitě to nebylo záměrem autorů (tentokrát jsou dva), ale spíš zařádil tiskařský šotek. :(
Mrzí mě to, ale nebudu to řešit. Model je to parádní, to klobouk dolů, páni autoři, a pokud jí budu v budoucnu lepit, láká mě stějně nejvíc ta oranžová CO. Takže ..... :P
Daleko víc mě zklamal jiný model v zásilce. Není od RW, ale má cenu jako bezvadné a daleko detailnější modely RW :evil: . To už ale patří jinam.
Vašek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od kaktusak »

V Nitře jsem měl možnost porovnat oba dva výtisky špatný- dobrý . A za sebe můžu říct , že je to velký rozdíl . Na druhou stranu jsem viděl v Brně odstavenou plošinu a ta měla přesně ty barvy co jsou v tom nepodařeném tisku . Pokud budu mět možnost tak ji nafotím .
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od jarek »

Omlouvám se , že zneužívám tématu ,ale já mám zase problém s agrovkami .Strany 8 s čely cisterny 54 e,f mám výrazně jinak šedé než obvodový plášť cisterny. Barva je téměř stejná jako světle šedá na T-815 PP 27-2.Má někdo stejný problém??
Uživatelský avatar
LSD
Příspěvky: 166
Registrován: sob 21.1.2012 14:21

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od LSD »

já to mám taky tak, přesně jak píšeš, odstín šedé na čelech je úplně jiný
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od L 3000 »

Když už píšete o agrovce a plošině máte taky ty prolisy na kabinách bíle
orámovány ??
Je to součástí toho nepěkného stínovaní??
Na podvozku je to taky tam to vypadá opravdu jako,že tisk je posunutý.
Když jsem si prohlížel oba modely zarazilo mě ,že to stínování je tak výrazné až to vypadá,že tisk je posunutý .
A taky jste si všimli,že u agra nejsou vystínované nástavby ?
Nechci být až tak krytický,ale můj názor je že se tisk u Rippera dost zhoršil a tyhle dvě Tatrovky dopadli nejhůř a to vůbec nemluvím jak je sešit vystřhovánky sešitý,
Vystřihovánka přesahuje obálku na všechny strany a hodně bohužel tohle je bolest
každého poslední dobou vydaného modelu od Rippera
jbb
Příspěvky: 199
Registrován: pát 20.1.2012 21:41

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od jbb »

Prolisy jsou orámovány úplně stejně jako na UDS či na S3. Pokud by byl posunutý tisk, bylo by to patrné například na hranách dílů. Což asi není...
Nástavby na Agru nejsou vystínované, protože není co stínovat - s výjimkou pochozích plechů na fekálu a pár drobností tu a jinde.
A co se týká obálky - 14 stran není možné do obálky nacpat a sešít do V1, aniž by to nepřesahovalo. Respektive ano, ovšem za cenu použití většího formátu obálky (což by pochopitelně zvedlo cenu). A ano, v poslední době vyšlo docela dost modelů s 10 a více stránkami - to už je taková bolest modelu u Rippera... :roll:
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od jarek »

Po debatě v grafickém studiu , jsme došly k tomu , že strana cca 8 byla u agra tisknuta plnobarevně-jsou tam barevné opravné plochy a zbytek šedých stran byl tisknutý , jen jako šedá barva/odstíny šedé/ . Pokud by to mělo být odstínově stejné, tak by bylo nutné tisknout vše stejně plnobarevně.Ps mě to až tak moc netrápí. budu stavět klasiku s rozmetadlem a max , do rezervy velkoobjemovou korbu.
_____________________________________________________________________________________________
Černou mám všude stejnou- netrpím rozdíly v odstínu černé. Ale co my dost vadí, jsou bílé linky ve středu některých černých dílů...
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tatra T815 PP 27-2

Příspěvek od pahejl69 »

Jistě nějakou kritiku Honza snese tisknu své i modely od Attimona na formát 230x 325mm, také se nevejdou do scaneru což byl asi důvod většího formátu ;) přesto jsou modely zařízlé v knihárně po sešití a cenou to nebude Honzo ;) . Jo a také už jsem měl i model s více než dvěma listy. Ahoj Ondra ;)
Odpovědět

Zpět na „Novinky na trhu / New models in the market“