FW-189 kamufláž

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
mungo
Příspěvky: 24
Registrován: úte 21.2.2012 9:14

FW-189 kamufláž

Příspěvek od mungo »

Ahoj,
plánuju se pustit do starého modelu FW-189 od MM. Protože jsou barvy modelu hodně omalovánkové, chtěl bych je více přiblížit originálu a model tedy přebarvit. Než se s tím začnu drbat, chtěl bych se ujistit ohledně výběru barev. Kamufláž by měla odpovídat roku 1942 v Poltavě na Ukrajině.
Pokud jsem se dobře zorientoval, měly by být horní plochy kombinací RLM 70 a RLM 71, dolní pak RLM 65.
Předem díky za potvrzení, případně za opravu.

Jedná se o tento stroj:
Obrázek
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: FW-189 kamufláž

Příspěvek od JoskaM »

to je základní kamo luftwafe,
doma mám nějaké knížky, když budeš chtít poslal bych ti fotky v případě zájmu, (ale až po návratu z dovolené). A tenhle skleník jsem kdysi miloval..určitě tam je.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: FW-189 kamufláž

Příspěvek od Kuba78 »

Werk-Nr.0159, H1+IN, Kesselringuv stroj? tak v zasade jsou ty barvy spravne, zakladni kamuflaz jak pise Joska.. ale jsou i hezci stroje. treba bila s patinou.. zimni cernobile nebo barevne z Finska.. http://wp.scn.ru/en/ww2/s/219/2/0#10" onclick="window.open(this.href);return false;
mungo
Příspěvky: 24
Registrován: úte 21.2.2012 9:14

Re: FW-189 kamufláž

Příspěvek od mungo »

Díky kluci. Jsem v tomhle směru víceméně laik. Ale jak píše Joska - tohle letadlo mě vždycky fascinovalo. Mám pořád v živé paměti obrázek z přebalu Lavočky od KP:

Obrázek

Tuším v knize Já stíhač je popsáno, jak srážely rámy taranama, což mi připadá prostě neuvěřitelný.
Vím, že ta kamufláž není moc čučavá, ale nejsem v přebarvování žádný expert a musím jít cestou nejmenšího odporu. To pro mne znamená prostě překreslit jednotlivá pole kamufláže na skenu (originál mám). Na jinou kamufláž si netroufám, protože nevím, jak by mi po slepení pasovala jednotlivá pole. A na přebarvení hotového modelu nemám vybavení.
Tak ještě jednou díky za potvrzení.
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“