Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den modeláři,

nevím kam s tím, tak to vložím semka. Měl bych dotaz na interiér tohoto vozu, jestli je možné ho někde sehnat, nebo jestli nevyšel v nové verzi s interiérem :?: :?: případně kdo by byl ochotný ho namalovat ;) Díky za jakékoli info Jakub.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od Vojta Č. »

Do těchhle starovykopávek už se asi nikdo s interiérem pro těch 5 šílenců kreslit nebude, ale třeba se pletu. To je ten Vyškovský? To mi nikdy nepřišlo moc podobný, když jsem ho pak viděl ve skutečnosti...
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od Tapan »

Tohle je, tuším, druhý Cafourek, nebo třetí, pokud čísloval od nuly, už si nejsem jistý. Taky ho doma mám, taky jsem přemýšlel o interiéru, ale pokud bych se do toho pustil (jednou na to možná dojde, ale kdy?), bude to těžko reprodukovatelná kusovka.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od Vojta Č. »

Já si matně pamatuju, že to měla být série terénních vozidel v 1:24, kterou začal Willys, pak Lunar Rover a pak ten Cherokee a mam to nějak všechno spojený s RV, ale já tu co do autorů a časů vydání fakt nejsem směroplatnej :D
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Jj, presne jak pisete, jedna se o serii terenich vozu v meritku 1:24 od pana Cafourka pod cislem 02. Tento kousek me zaujal svou propracovanosti, jen ten intik mu schazi...
Tak me prave napadlo, jestli neco nevzniklo, pripadne nevznikne :)

Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od Tapan »

Kubo, když mi dáš půl roku až rok, můžeme dát paralelku s kusovým interiérem vlastní výroby :-D Ale toto budu určitě stavět z kopie, z origo papíru teď tvořím z ABC formuli přibližně stejně starou a není to žádný med, papír (už tak dost tenký) strašně změknul :-( Navíc jsem nepřišel na to, jak tenhle starý papír lakovat, co jsem zkoušel, vždy prosvítal rubový tisk.
Jinak propracovaný model to je, ale jak moc bude geometricky přesný, toť otázka, Cafourkoviny z toho období moc nesedí, černá Alfa Romeo je proporcemi úplně mimo a pozdější BMW M3 taky žádná sláva. Tím to nechci hanit, zkrátka modely poplatné době (a na tehdejší dobu patří po formulích k nejlepšímu co z MDT bylo k dispozici).
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

OK, beru tě za slovo a dáme paralelku ;) akorát si ještě seženu druhý výtisk, ten, co mám, je už cca rok rozpracovaný a mám hotovou asi půlku 8-) sem tam, když nemám chvilku nic na práci, vyřezávám dezének na kola (budou trochu jiná ;) ).
Celkově mi šmikajda sedí a žádné nedostatky jsem nenašel... Vše jsem řádně podlepil a kastle je teď pěkně pevná, no uvidíme, co budu říkat u podvozku ;)
Ohledně papíru, asi je to kus od kusu, stejné je to i s kvalitou a barvou tisku. Mám doma 2x Jeepa Wiliyse a každý má úplně jinou barvu :roll: nebo jsem měl jobdoga a jeden byl ok a druhý měl tisk jakoby posunutý, přesněji řečeno barva byla mírně cca 1-2mm posunutá vůči obrysovým čarám, a to bude stejné i s kvalitou papíru...
Ale určo se mnou počítej ;)

Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Jeep Cherokee - ABC - 1:24

Příspěvek od Tapan »

Teď jsem se nakrknul u formule, kolo skoro hotový (bočnice vyříznutá z kartonu), nabombíruju bočnici z vystřihovánky a ona je na průměr o 1,5 mm menší. Chybama se člověk učí, běhoun byl moc dlouhej a měl jsem si to ověřit dřív. Nechci formuli už ani vidět, až budeš ready na Jeepa, dej vědět :-)
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“