Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

rozhodl jsem se, že si tu zkusím založit vlákno se seznamem toho na co sháním podklady, ať už za účelem stavby či úpravy modelů, nebo protože se o to zajímám. Jak uvidíte níže, rozhodně toho není málo, a průběžně budu ještě něco přidávat 8-) . Pokud se aspoň někdo z vás chytí aspoň na jednu věc, bude to i tak velký úspěch... :roll:

Na úvod jedno takové prohlášení:
Hledám všechny možné i nemožné podklady (příručky, nákresy, fotky, rozměry) ke všem návěsům a přívěsům BSS. Pokud o něčem víte určitě napište! ;)

A teď už jen výčet jednotlivé techniky:

BSS NV 34.27.24
- hledám jakékoli fotky tohoto "klasického" valníkového návěsu, uvítám také rozměry či polohu nějakého návěsu - nejlépe ve Zlínském kraji
- poznávací znaky tohoto návěsu jsou blatník přes všechna kola a zadní nárazník ve tvaru obdélníku
- přijmu i jakékoli jiné fotky návěsů a přívěsů BSS!

Obrázek

Rozmetadlo hnoje, RUR-5
- hledám někoho kdo by byl schopen mi vyfotit, případně poměřit pár detailů

Obrázek

Skrejpr Stavostroj SM-150
- hledám jakékoli fotky tohoto stavebního stroje (není nutné aby byl v "armádním") uvítám také rozměry, příručky či polohu nějakého skrejpru - nejlépe ve Zlínském kraji

Obrázek

Kontejnerový návěs HLS 200.78T
- hledám jakékoli fotky tohoto kontejnerového návěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého návěsu - nejlépe ve Zlínském kraji

Obrázek

Chladírenský návěs Orličan N 13 CH
- hledám jakékoli fotky tohoto legendárního návěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého návěsu

Obrázek

Tatra 148 6x6, CAS 10
- hledám jakékoli fotky této cisterny, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu tohoto auta - nejlépe ve Zlínském kraji

Obrázek

Přívěs BSS PS2 10.10H
- hledám jakékoli fotky tohoto přívěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu tohoto vleku - nejlépe ve Zlínském kraji
- poznáte ho tak, že je nápadně delší, než třeba ten co vydalo RW
- přijmu i jakékoli jiné fotky návěsů a přívěsů BSS!

Obrázek Obrázek

Návěs "dvoukorbák" BSS NS2 29.21.20
- hledám jakékoli fotky tohoto "klasického" sklápěcího návěsu, uvítám také rozměry, příručky, prospekty či polohu nějakého návěsu - nejlépe ve Zlínském kraji
- přijmu i jakékoli jiné fotky návěsů a přívěsů BSS!

Obrázek

Přívěs BSS PS2 18.13
- hledám jakékoli fotky tohoto přívěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu tohoto vleku - nejlépe ve Zlínském kraji
- občas se tento vlek vyskytuje i s dvojmontážema místo balonů

Obrázek

Cisternový návěs CN-21A
- hledám jakékoli fotky tohoto cisternového návěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého návěsu
- přijmu i jakékoli jiné fotky návěsů a přívěsů CN

Obrázek


Cisternový návěs CN-22
- hledám jakékoli fotky tohoto cisternového návěsu, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého návěsu
- přijmu i jakékoli jiné fotky návěsů a přívěsů CN

Obrázek

Lesní traktor LKT 80
- hledám jakékoli fotky tohoto traktoru, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého lakatoše

Obrázek

Pásový dozer T 130M
- hledám jakékoli fotky tohoto dozeru, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého - nejlépe ve Zlínském kraji
- hledám také někoho ochotného z Českých Budějovic

Obrázek

Samochodný postřikovač RP6-018
- hledám jakékoli fotky tohoto postřikovače, uvítám také rozměry, příručky, časopisy či polohu nějakého - nejlépe ve Zlínském kraji
- zároveň hledám také fotky traktoru Zetor 10145

Obrázek

Fotky zde umístěné nejsou moje, jsou z volně dostupných stránek na internetu, jako jsou například liaz.cz (myšleno i truck-forum samozřejmě), tatraportal.sk, valka.cz, baumaschinenbilder.de, stránky výrobců či bazarové portály.
Naposledy upravil(a) Tomáš S. dne ned 23.3.2014 0:26, celkem upraveno 6 x.
Cuba
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 31.10.2013 20:59

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Cuba »

Okolo BSS PS2 18.13 chodim každej den. Zkusim udělat nějaké foto :-)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Provedena první aktualizace, také děkuji všem co projevili zájem ;) .
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od muf10 »

DéTík stál na Šarovech u cesty
Lakatoš na Pinduli v lesácké osadě.Kámoš ho měl doma bohužel prodal.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Zdravím,

mám velkou prosbu - nenašel by se někdo nebo nevíte o někom z Brezna (SK), kdo by byl ochotný nafotit a oměřit tento vzácný kousek: http://auto.bazos.sk/inzerat/35546434/T ... NA-PHM.php" onclick="window.open(this.href);return false; ? Hlavně samozřejmě nástavbu. Nebo jestli víte o nějakém bližším 8-) ...
V případě zájmu pište SZ či na mejl pipiroha(zavinac)centrum.cz, nebo na skajpu vyhledejte "pipiroha-ts" - sdělím podrobnosti a určitě se domluvíme.

Případnou pomoc bych myslím dokázal i odměnit.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Ty Cubo, před časem jsem ti posílal SZ s podrobnostmi, ovšem teď vidím, že máš jen 3 příspěvky na DF, takže ještě SZ nemůžeš přijímat :roll: .
Inu mohl bys mě tedy kontaktovat? Viz kontakty v předchozím příspěvku. Aby jsme to mohli vyřešit ;) .
ronyx
Příspěvky: 124
Registrován: čtv 28.6.2012 21:53
Bydliště: Náchod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od ronyx »

Před cca 10lety měla stavostrojský skrejpr (jestli to ovšem byl přesně tento typ nevím) firma ZBA GeoTech (http://www.zbg.cz/zbageotech/" onclick="window.open(this.href);return false;) na Náchodsku. Zkus je kontaktovat.
packa
Příspěvky: 2
Registrován: sob 21.2.2015 9:35
Bydliště: Pelhřimovsko

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od packa »

Ahoj
Nevím, jestli je téma ještě aktivní, protože už dlouho nikdo nereagoval.
Mám katalog dílů na rozmetadlo RUR 5.Nejsou tam sice rozměry , ale je tam poměrně dost nákresů ze kterých se dají získat potřebné informace. V případě zájmu bych ho věnoval.
Packa
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Díky za zájem - ano, to co tu je v podstatě stále platí - všem co se mi dosud ozvali velmi děkuji a mám vás v paměti ;) .

Poprosil bych tě o zaslání zprávy na můj mejl: pipiroha(zavinac)gmail.com (bohužel ti nemůžu poslat soukromou zprávu zde na DF, jelikož jsi ještě nepřekročil počet 5 příspěvků), myslím, že zbytek zvládneme vyřešit soukromě. Moc díky!
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Soutěž v Ostravě se kvapem blíží a já už s jistotou vím, že nepojedu. Každopádně, kdyby mi i tak chtěl někdo udělat radost má možnost! 8-)
Sháním totiž podrobnější fotodokumentaci dempru T-200, který se, mimo jiné, nachází právě v Ostravě. Dá se říct, že dnes už je to spíše vrak, každopádně je krásně volně přístupný ve venkovní expozici hornického muzea - Landek park, je hnedle za bránou. ( StreetView )

Jedná se o tuhle obludku:

Obrázek

- samozřejmě pokud byste měli cokoli k tomuto stroji, tak to jen vítám (katalogy ND, příručky, návody k obsluze, prospekty či fotky jiného exempláře...)
- případně kdyby někdo věděl o skrejprové variantě (předek je stejný, jen místo korby má skrejpr)

Pokud by se někdo přece jen našel, písněte - sdělím podrobnosti.
Martins
Příspěvky: 109
Registrován: úte 14.2.2012 8:23

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Martins »

Dempr T 2OO v Ostravě byl :) stejně tak jako KNB 250 oba tyto stroje už v Hornickém muzeu bohužel nejsou.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od Tomáš S. »

Už i muzea dávají svoje exponáty do šrotu?! :roll:
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Sháním podklady na různé vozidla a stroje

Příspěvek od mahdy »

Takový dempry mají v cihelně v Hodoníně.
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“