Grove Bencini - autojeřáb

Podkladové materiály, fotky, plány ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Tull »

V ABC číslo 2 z roku 1985 vyšel model Teleskopický autojeřáb Growe - Bencini.
Zde v podání laco2009:

Obrázek

U modelů mně vždy zajímají informace o předloze. Proto se chci zeptat jestli nemáte někdo nějaké fotografie skutečného jeřábu. Pátral jsem na netu, ale buď špatně a nebo je to marné.
Zatím se mi jen podařilo zjistit, že předlohou by mohl být italský 10 tunový autojeřáb Bencini.

Pokud se zde sejdou nějaké relevantní podklady, upravím následně název vlákna podle skutečného typu autojeřábu.
Předem díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Chimenes »

Řekl bych, že to bude typ Bencini SP 100L

http://www.makepolo.com/products/BENCIN ... 40747.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Tull »

V prvé řadě děkuji za snahu o pomoc.

Nemyslím, že je to přímo Bencini SP 100L. Spíš nějaký jeho předchůdce. Model je z roku 85 a jeho předloha může být o malinko starší.
Nevím, proč je v názvu modelu uveden Grove (a ještě chybně - Growe) - americký výrobce jeřábů.

Našel jsem tuto fotku. Bohužel jen s uvedením, že firma disponuje jeřáby o nosnosti 10 tun. Jeřáby jsou podle mého starší, ale stále to nejsou předlohy modelu.

Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Vojta Č. »

Já si myslím, že to je nějakým takovým jeřábem spíš inspirované a hledat 100% shodu s konkrétním kusem je zbytečná práce... Podoba s těma na fotce je náhodou dost solidní.
Uživatelský avatar
Tull
Příspěvky: 24
Registrován: sob 19.10.2013 11:21

Re: Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Tull »

Dovolím si malou hypotézu. :!:

Model byl vytvořen na základě fotografií v nějakém reklamním prospektu, který se nějakou cestou dostal k autorovi. A z toho prospektu byla použita i fotografie, které je u návodu.

Bez kontaktu a dotazu na některé zahraniční DF (nejlépe italské), které se věnuje této technice, toho už asi víc nezjistíme. :(
Maxx
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17.9.2015 11:55

Re: Grove Bencini - autojeřáb

Příspěvek od Maxx »

ahoj,
téma už je sice poněkud starší, ale pokud je stále zájem, mám nějaké obrázky v PC, v případě zájmu můžu poslat (zatím netuším, jak je vložit sem). Jedná se o typ Grove Bencini SP 100
M.
Odpovědět

Zpět na „Podklady ke stavbě“