Podlepování - úklid

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Dino D.
Příspěvky: 60
Registrován: ned 26.6.2016 17:14

Podlepování - úklid

Příspěvek od Dino D. »

Ahoj ,

mám na Vás takový dotaz ohledně podlepování - samozřejmě mám už své návyky , ale zajímal by mě spíš Váš názor . Když podlepuju ať už vystřižený díl na hrubo nebo načisto , a používám lepidlo v tyčince či na štětěc , vždycky po tomto úkonu musím čistit "zaprasený " stůl od zbytků lepidla , nemáte někdo nějaký lepší způsob této činosti ? Napadl mě třeba pečící papír a pak ho zahodit , ale zatím jsem nezkoušel , poprosí vás tedy o Vaše postřehy k tomuto tématu

Dino D.
michal86
Příspěvky: 70
Registrován: sob 21.1.2012 17:21
Bydliště: kousek od Žďáru nad Sázavou

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od michal86 »

Používám klasický euroobal, namažu to na něm, potom odložím vedle a lepím už na čisté podložce. Po oschnutí oloupu zbytky lepidla a jedu znovu. Akorát tedy podlepuji chemoprenem, takže nevím jestli se tyčinkové lepidlo bude dát oloupat.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tyčinkový herkules - kanclák A4 a na něm nanášené lepidlo na požadovaný díl. Papír odložený - použitý vícekrát. V případě, že se mi dílek už přilepuje k papíru a seschlému lepidlu - vyhodím a použiji nový, nebo z druhé strany.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od Shagrath »

Používám stejný postup jako Zdeněk. Tyčinkové lepidlo a papír do tiskárny. Tyčinkové lepidlo na papíru zůstává lepkavé ještě dlouho, takže většinou papír přehnu a použiji ještě menší část.

Na malé díly se mi osvědčil trhací poznámkový bloček. Prostě nalepím, utrhnu horní papír a můžu pokračovat.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od JakubSDK »

Já na mazání tyčinkového lepidla používám jako podložku reklamní letáky, kterých je vždy plná schránka, po zašpinění vytřídím a použiji další ;)

Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od MatesHK »

Přesně tak jak píšou TEO a JakubSDK. Pro nanášení lepidla jak tyčinkového tak i kontaktního (chemopren) použiju papir co mám po ruce - né zřídka to je starý plánek od modelu - a když už je nepoužitelný z obou stran, jde do koše a nahradí ho další co se namane. Žádná věda ;)
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 848
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Podlepování - úklid

Příspěvek od numi »

Já používám 3M lepidlo ve spreji na fotky a výhodou je, že schne až po chvíli takže můžu s tím manipulovat a na to sbírám reklamní letáky. Hlavně ty co jsou velké. Po použítí jdou letáky do koše vždy do koše na recyklaci. ;) :lol: 8-)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“