Kartón na podlepování

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Kartón na podlepování

Příspěvek od sepecat »

Kolega maggi mi z poslední výstavy v Brně přivezl speciální kartón, který koupil u Poláků. Je to tahle (asi) oboustranně hladká lepenka, akorát bez malůvek :) a ve větším formátu:
Obrázek Obrázek

Zásoby jsou fuč, a ať hledám, jak hledám, nemůžu ji nikde na internetu najít. Nemáte někdo tip, kde se nechá objednat/koupit, anebo aspoň na správný název výrobku? Kartóny z kalendářů a krabic jsou už jenom jako nouzovka, páč s tímhle papírem se úplně jinak pracuje. Je pevnější a krásné drží rovinu.
Uživatelský avatar
Bakendrid
Příspěvky: 184
Registrován: pon 30.1.2017 14:44
Bydliště: okres Žďár nad Sázavou

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od Bakendrid »

já jsem ho koupil od pána z modeliku, zkus se podívat na jejich stránky
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od numi »

Tento karton sebou vozí poláci na soutěže v ČR a Slovensku. Jeden se jmenuje pan Gora a druhý Nikiel. Co vím nikdo takový karton neprodává. Bral jsem už od všech vydavtelů v Polsku ale tento karton měl jen pan Gora. Můžu ti dát kontakt na pana Goru ale pozor nechá si to dobře zaplatit.
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od Shagrath »

Když už jsme u tohoto tématu, tak se také přidám s otázkou. Dá se někde sehnat materiál, do kterého poláci vypaluji laserové doplňky? To znamená tloušťky 1 mm a 0,5 mm? Mě osobně se s ním pracuje velmi dobře i na podlepování. Materiál je krásně měkký, opracovává se mnohem lépe než klasická strojní lepenka. Ale hlavně nemá tendenci se rozvrstvovat a to ani při vyřezání menších dílků.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od vojta78 »

Shagrath:
Polský karton, používaný na laserové doplňky, prodává http://www.sava-model.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;, (zde bacha na poštovné, myslím že 10 euro). Jen 0,5mm nekupovat, není to ten typ kartonu. Beru od nich 1 a 1,5 mm už delší dobu (zde na výběr formát A4 a A3). Nemám info o jiné stránce, mimo poláků, kde by se tento karton prodával. Je asi nejlepší na podlepování, co vím.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od Nafe_CZ »

Díky za link.
sepecat
Příspěvky: 244
Registrován: sob 21.1.2012 7:42
Bydliště: Jičín

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od sepecat »

A já si myslel, že tyhle kartony by mohly být dostupné i někde u nás. No tak nic. Teď vezmu zavděk kartony z kalendářů a počkám na nějakou výstavu. :)
Díky za informace.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od Nafe_CZ »

Pokud vezmeš za vděk kartonem z kalendářů, tak zkus kouknout na stránky betexy. Lepenku maji v různých tloušťkách. Bezne ji tam beru a jsem s ní spokojeny.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od vojta78 »

Nafe_CZ: Kdysi zde dostupné byly, prodával je kamarád na svých webovkách. Měl ale menší formáty a tak jsem je odkoupil všechny. Pak jsem sháněk další možnosti a našel pouze dovoz ze slovenska.
Karton co prodává betexa nepoužívám, nějak jsem se s ním nazkamarádil, nevyhovuje mi.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od Nafe_CZ »

OK, v pohodě. Kdybys narazil na zdroj, určitě se m dej link. Na zkoušku bych objednal abych viděl ten rozdíl.
Díky
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Kartón na podlepování

Příspěvek od mahdy »

Tady má lepenku 1 -1,5 - 2 mm

http://www.modelymodra.inshop.cz/karton/" onclick="window.open(this.href);return false;

Já používám sendvič. Když potřebuju podlepit tloušťkou 1 mm, tak slepím 5x 160g karton, který má cca 0,19 mm/ks. Včetně lepidla to dělá 1mm. 0,5 mm slepím 2x 160g + 1x kancl papír atd. atd. atd........

Tož tak ... ;)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“