Vteřinové lepidlo na lepení průhledných folií

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
djpavel
Příspěvky: 297
Registrován: pát 20.1.2012 23:16
Bydliště: Klatovy

Vteřinové lepidlo na lepení průhledných folií

Příspěvek od djpavel »

Vyzkoušeno,doporučuji.

Obrázek

Roket Odourless je kyanokrylátové lepidlo střední konzistence, které lepí bez zápachu. Lepí o 2 až 3 sekundy později, než standardní kyanokrylátová lepidla. Roket Odourless nenapadá pěnové hmoty (polystyren, depron, polypropylen, atd.), proto se výborně lepení těchto hmot s kombinací se dřevem. Spoj je hotový za méně než patnáct sekund.

Díky speciálnímu složení nevznikají při lepení výpary monomerů dráždící nosní sliznice a oči. Práce s lepidlem je tak příjemná i při dlouhodobé práci. Roket Odourless je ideální pro lepení čirých plastů, např. kabin letadel, protože nezpůsobuje zbělení okrajů lepeného spoje.

Pro lepení polystyrenu je potřeba nastříkat na jednu stranu lepeného spoje tenkou vrstvu aktivátoru Rocket Blaster. Na druhou stranu se nanese lepidlo a obě části se k sobě přiloží. Příliš tlustá vrstva aktivátoru by mohla vznikajícím teplem poškodit pěnové materiály.

Pro lepení uhlíkových nebo skelných vláken nedochází ke vzniku monomerových par, které dráždí nosní sliznice a oči.

Nádobka je osazena "Anti-Clog" aplikátorem, který kterým lze nanést přesné množství lepidla bez následného vytékání lepidla a současně nedochází k jeho zalepení. Pro snadnější práci jsou k dispozicí teflonové mikroaplikátory, pipety a trubičky, díky kterým je nanášení lepidla snazší a přesnější.
Tomtom8
Příspěvky: 18
Registrován: ned 9.10.2016 19:12

Re: Vteřinové lepidlo na lepení průhledných folií

Příspěvek od Tomtom8 »

super, díky za tip. Já jsem prosklení lepil standardně oboustrannou lepenkou - funguje dobře u rovných ploch, oken domů a aut. Problémy jsem měl ale u lepení vypouklých kabinek letadel. Zkusil jsem na radu jednoho z místních kolegů použít Humbrol ClearFix, ale buď dělám něco špatně, nebo nevím. Moje kabinky z tenké kancelářské folie tím ClearFixem vůůůbec nedrží. lepidlo je na můj vkus dost husté a fólie si toho ani nevšimne. Nevíte někdo, čím to to může být? Možná je to na jiné plasty?
Každopádně jdu vyzkoušet tenhle Roket Odourless.
topgun
Příspěvky: 84
Registrován: pon 23.1.2012 17:34

Re: Vteřinové lepidlo na lepení průhledných folií

Příspěvek od topgun »

Clear fix je určen pro plastikové modeláře,používá se na zasklení oken u dopravních letadel,fotokulometů a otvorů kde imituje sklo.Je hustý proto,aby se v otvoru roztáhnul a vytvořil "blánu" která zaschne.Může se použít i na lepení kabin.Ale plastikové jsou silnější a lepidlo má kde držet.Někdo na plastikové kabiny používá Herkules.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“