Měření stráveného času nad modely

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od DanielZb »

Zdravím všechny,
předem se chci omluvit, jestli jsem to zařadil do špatné kategorie. (Ale říkal jsem si, že měření času spadá pod stavbu).

Každopádně... všiml jsem si, že spousta lidí si měří čas, jak dlouho stráví stavbou modelu. Mě samotného zajímalo, jak dlouho stavím modely, ale nechtělo se mi to složitě stopovat na stopkách a potom sčítat (častokrát mívám dlouhé pauzy od modelů, takže bych zápisky stejně ztratil). Rozhodl jsem se, že si udělám nástroj, který to bude řešit za mě. A když jsem ho udělal, nechci si ho nechat jen pro sebe, třeba se bude někomu také hodit.

Zde je odkaz na stránku, kde si můžete bezstarostně měřit čas, který strávíte nad stavbou modelu: https://meric.danzbo.cz/

Budu moc rád za vaši zpětnou vazbu.

Pokud váš zajímá víc informací, na webu je stránka "o projektu", případně mi klidně napište.
V případě, že se vám tento projekt zalíbí, budu rád, když ho rozšíříte dál mezi další modeláře, ale i nemodeláře. :)
Na projektu hodlám dál pracovat a mám v plánu přidat ještě pár vylepšení. Proto je na webu stránka "aktuality", kde budu psát co se právě přidalo nebo opravilo.
Naposledy upravil(a) DanielZb dne ned 24.10.2021 19:17, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Laďuša »

Jako kluk jsem si čas měřil budíkem na baterku. Když jsem se zvedal od lepení, baterku jsem vytáh. Při pokračování opačnej postup :)
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Vojta Č. »

Tyjo, čas si měřim akorát když jsem někde placenej od hodiny. Že bych potřeboval stopky v zádech ještě u modelařiny...
Jinak jako taxametr používám Toggl (https://www.toggl.com" onclick="window.open(this.href);return false;), mají i aplikaci do telefonu (Android i jablko).
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od bigpetr »

Super nápad, pro měřiče to bude užitečná služba.
Že bych to taky zkusil, když je to díky této službě tak jednoduchý? Doteď jsem modelařinu neměřil, trochu se totiž bojím co bych pak zjistil :)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Zrzek »

U modelaření je čas hóóódně relativní.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Měřit čas jen v případě, že bych model stavěl na zakázku, abych uměl vykázat výši honoráře. Jinak je mi to zbytečné vědět kolik u modelů trávím času.
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od DanielZb »

Laďuša: To je zajímavé :)
Vojta Č.: Chápu. Mě právě hodně zajímalo, jak dlouho mi model trval(prostě jen tak), tak jsem si to tímto projektem chtěl usnadnit, a rovnou to nabídnout i dalším lidem.
bigpetr: Děkuju :)
Zdeněk-TEO: Děkuju za názor. Ano, je to informace vlastně k ničemu. Ale, jak jsem odpovídal Vojtovi, mě ten čas prostě zajímal, nechtěl jsem měřit ho ručně, tak jsem udělal web a nabídnul to dál :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Standa F. »

Ale jo, myslím, že myšlenka dobrá a své zájemce si nástroj najde.
Když jsem byl mladší, tak jsem si čas lepení psal tužkou na okraj listu vystřihovánky a pak jsem ten sloupec sečetl - čímž jsem se procvičil ve sčítání časových údajů 8-) - ovšem jen jednou jedinkrát, hned mne tahle statistika zase přešla.

Ale je fakt, že třeba u supernáročných staveb typu lodě nebo letecké modelářství je údaj o časové náročnosti zajímavý, používá se, publicisté se na to ptají - pak čteme, že tohle zabralo 1500 hodin práce - a posluchač je pak buď ohromen, nebo si klepe na čelo. Nejčastěji obojí 8-) .
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od DanielZb »

Standa F. píše: - pak čteme, že tohle zabralo 1500 hodin práce - a posluchač je pak buď ohromen, nebo si klepe na čelo. Nejčastěji obojí 8-) .
Děkuju :) Je to tak, novináři rádi používají čísla na upoutání pozornosti :D
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Lukáš »

Zdeněk-TEO píše:Jinak je mi to zbytečné vědět kolik u modelů trávím času.
Dokonce bych řekl, že (někdy) je lepší nevědět ;)
Uživatelský avatar
Krejcak
Příspěvky: 176
Registrován: úte 26.12.2017 13:06
Bydliště: Českokrumlovsko

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od Krejcak »

Určitě zajímavá myšlenka, už jsem provedl registraci. Vše mi šlo přes mobil, což je super, protože ntb u modelů nemám - bych taky nemusel potom nic postavit. Aktuálně si čas počítám pouze ze zvědavosti. Mám vytisknutou tabulku, kam píšu čas příchodu a odchodu. Následně se procvičím v počítání minut - někdy je to dobré logické cvičení. Pak krásně vidím, že 90% modelu slepím v čase 22:00 - 1:00 :D

Jedna myšlenka, určitě ne kritika.
Na mobilu jsem nezjistil, zda to jde (mě to nešlo). Možná bych uvítal možnost čas editovat. Ne vždy při lepení mám u sebe mobil (zapomenutý v práci, půjčí si ho dcera, mám ho v nabíječce v jiné místnosti atd...). Kdybych si v tuto chvíli čas zapsal na lístek a následně mohl v mobilu editovat, tak by to bylo lepší.
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od DanielZb »

Krejcak píše:Vše mi šlo přes mobil, což je super, protože ntb u modelů nemám
To jsem rád :) Snažil jsem se optimalizovat web co nejlépe i pro telefony a tablety.
Krejcak píše:Jedna myšlenka, určitě ne kritika.
Na mobilu jsem nezjistil, zda to jde (mě to nešlo). Možná bych uvítal možnost čas editovat. Ne vždy při lepení mám u sebe mobil (zapomenutý v práci, půjčí si ho dcera, mám ho v nabíječce v jiné místnosti atd...). Kdybych si v tuto chvíli čas zapsal na lístek a následně mohl v mobilu editovat, tak by to bylo lepší.
Editovat přímo čas momentálně nejde. Ale už mám hotový kód a zítra hodlám web updatovat. Potom už to půjde. :)
ale děkuju za připomínku
ohledně "Pak krásně vidím, že 90% modelu slepím v čase 22:00 - 1:00", mám v plánu přidat nějaké statistiky, takže něco podobného by se mohlo objevit, uvidíme :)
Případně je na stránce tlačítko, které zobrazí návod, kdyby nebylo něco jasné. A ještě.. když bude update webu, tak změny napíšu do aktualit (jak pro mou informaci, tak kdyby to zajímalo i ostatní)
Uživatelský avatar
IceZero
Příspěvky: 574
Registrován: sob 21.1.2012 21:43
Bydliště: České Budějovice

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od IceZero »

Pro mě je sledování času spíš taková hrubá představa, jestli se člověk někam posouvá a cvičením si zvyšuje praxi. Mě totiž vždycky uchvacovalo, jak si Teo s člověkem normálně plnohodnotně povídá a najednou mu z rukou vypadne hotový kolečko. A když sem pak viděl většinu jeho létajícího cirkusu, pochopil sem, že trénink dělá mistra.
Takže čas občas sleduju taky, ale je to spíš pro představu... člověk u toho stejně nesedí nonstop a občas si odskočí (třeba nakouknout do lednice, nebo se protáhnout). Potom je ten čas stejně jen zhruba, protože abych u lepení pro zábavu ještě klikal na stopky - mi přijde trošku marná snaha. A jak psal Lukáš, možná je lepší ten součet nevědět :D
Uživatelský avatar
DanielZb
Příspěvky: 16
Registrován: pon 30.5.2016 14:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření stráveného času nad modely

Příspěvek od DanielZb »

Potom je ten čas stejně jen zhruba, protože abych u lepení pro zábavu ještě klikal na stopky
Přesně tak, nemá to mít účel všechny donutit měřit na sekundy přesně. Ale právě na ten hrubý odhad. Člověk na to myslet pořád nebude, aby něco zastavil a znovu spouštěl :D a kdyby někdo jó chtěl přesně měřit.. a zapomněl si to zastavit, tak je možnost editace času.

Každopádně se všem omlouvám, jestli jste chtěli web dneska vyzkoušet. Nastaly technické komplikace a web nefungoval. Nyní je však všechno opraveno a funkční. :)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“