odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupravy

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
křemilek
Příspěvky: 114
Registrován: pon 25.2.2013 19:03
Bydliště: Brumov.Bylnice
Kontaktovat uživatele:

odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupravy

Příspěvek od křemilek »

Dobrý den kolegové chtěl bych se zeptat na odstín barvy retuše na RW tatrách říčním díle PMS soupravy aby byl odstínově stejný tak je od doktora. At míchám tak ne a ne to z vodovek trefit -mám ty kulatý patrový Kohi-nor mate nějaký nápady pište my je děkuji vážím si vašich rad
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupra

Příspěvek od Ričmond »

Pro tvoje potřeby si myslím, že si vystřihni nějaký větší zelený dílek a zajdi do modelářského obchodu at ti na to dá vodou ředitelnou agamu ;-)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupra

Příspěvek od haageeman »

Ahoj!

Bohužel Ti neporadím stylem, deset kapek toho a tři kapky toho... , ale já na RW zelené potvory používám taky vodovky, sice jinou značku, na tom až tolik nezáleží.
Můj postup je následovný: do tmavší žluté vmíchávám postupně černou, až dosáhnu o něco tmavší khaki, jak je na vystřihovánce. Základu míchám větší množství. Pak dle svého barvocitu vmíchávám po kapkách odstíny hnědé, nebo zelené, či bělobu a to následně: mám pocit, že výsledek má být víc dohněda, kápnu střední hnědou, promíchám a vyzkouším někde vedle velkého dílu na vystřihovánce, nechám proschnout, aby byl vidět výsledný odstín. Tak postupuji, až jsem s odstínem spokojený. Díky tomu, že jsem míchal hodně základu, mám pak retuš na celý model (v horším případě mám na modelu jen dva odstíny :lol: ). Nebo využij rady Ričmonda, nemáš-li to do nejbližšího modeláře 50 km, jako já.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupra

Příspěvek od mahdy »

Taky přispěju svojí troškou. Já mimo jiné používám tyto čínské vodovky.
https://www.wikyhracky.cz/vodove-barvy- ... A9%20barvy" onclick="window.open(this.href);return false;
Jsou to vodovky co kus to originál. Když si vedle sebe položím troje stejné balení, tak např. šedá, která je na obrázku v prostřední řadě dole má pokaždé jiný odstín. Takže si vezmu do hračkárny dílek, který přikládám k jednotlivým balením vodovek až trefím na to správné ;) V Kyjově je hračkárny Wiky, kde prodávají hračky druhé jakosti a tyto vodovky tam mají za 11,-Kč !
A ještě hodně používám akvarelové pastelky Mondeluz:
https://potreby-kancelarske.eu/akvarelo ... medium=CPC" onclick="window.open(this.href);return false;
tady vzorkovník :
https://www.koh-i-noor.cz/media/files/c ... arts_8.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Mokrým štětcem udělám ze špičky pastelky kašičku a pak jen namáčím štětec.
buko1
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24.2.2012 20:04

Re: odstin barvy retuše na rv tatrach řičnim díle PMS soupra

Příspěvek od buko1 »

Pri lepení prvého RW (príves na motorový čln MO-634 z pontónovej súpravy) som prestal používať vodovky a prešiel som na tempery (mám klasické aj akrylové). Jednoducho som do misky na palete vedľa seba vytlačil kúsok tmavozelenej, hnedej a vedľa toho čiernu a postupne som to uprostred miešal, pokiaľ sa mi nepodarilo vyrobiť farbu obdobnú tej na modeli. Výhodou klasických vodových temperiek je to, že vytvorený humus na palete aj po zaschnutí je opäť pridaním vody použiteľný, takže som si namiešal raz a vystačil mi na retušovanie na docela dlhú dobu.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“