Lepidlo na papír/kov/plast

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od Jezek »

Zdravím,
Jaké lepidlo používáte na přilepení kovových/plastových detailů k papírovému modelu?
Používal jsem vteřinové lepidlo, ale začali mi vadit výpary z lepidla ..takže po jednom večerním lepení jsem skončil s 3-4 denní "rýmou" :(
Nevíte o nějaké alternativně, které nemá tak dráždivé výpary??

Lepit s plynovou maskou se mi nechce :D

Předem díky za tipy.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, myslím, že UHU dělal vteřinové lepidlo bez výparů s názvem odour free ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od Ričmond »

Jak píše Jakub, odour free lepidla hledej :)

Jinak po přečtení první věty jsem chtěl poradit Chemopren :D Já si zase naopak práci bez jeho občasného otevření neumím představit :D
Uživatelský avatar
Jezek
Příspěvky: 58
Registrován: sob 28.1.2012 22:41
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od Jezek »

Díky za radu... vyzkouším ;)
jirmond
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6.1.2016 22:39

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od jirmond »

Zdravím...ať nezakládám nové téma o lepidlech, dovolím si navázat zde. Potřebuji poradit skrze lepidla ve spreji, jež bych využil při tvorbě stromů na podložku a vůbec při tvorbě krajinek. Potřeboval bych tip na takové, které nezanechává po dopadu pěnu. Už jsem koupil dvě - Patex sprej a Bullet Bond a obě jsou pro mé účely nepoužitelné, páč když chci stříknout strom před nanesením statické trávy (jehličnan), zanechá to na něm táhnoucí se bílé snople lepidla. Přitom na všech videonávodech borci používají lepidla, jejichž použití není ani poznat.
Uživatelský avatar
VašekS
Příspěvky: 985
Registrován: úte 9.10.2012 19:22
Bydliště: Písek

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od VašekS »

Zdravím.
Já, co jsem viděl na videích tvorby diorám, tak nepoužívají lepidlo ve spreji, ale naředěné disperzní lepidlo v rozprašovači.
Díky vodě v lepidlu a elektrickému sítku jim ta tráva pak pěkně stojí.
jirmond
Příspěvky: 7
Registrován: stř 6.1.2016 22:39

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od jirmond »

To standartně používám, ať už při zatravňování či i tvorbě těch stromů, nicméně při shlédnutí některých videí jsem si právě všimnul (např. Luke Towan), že toto nahrazují lepidly ve spreji, zřejmě proto, že nejsou tak vodnaté. Tak jsem to chtěl zkusit namísto zředěného herkulesu, nicméně zatím jsem narazil ne zrovna na ty vhodná. I tak děkuji za reakci.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lepidlo na papír/kov/plast

Příspěvek od JakubSDK »

Používají lepidla ve spreji často ale jde o způsob nanášení, pokud stříkáš na přímo, tak to nechává bělavý povrch... Je potřeba to nanášet jen dopadem, tzn stříkáš jakoby z vrchu a jen necháš dopadat ten poprašek, a také po vrstvách, mám odslouženo. Používám lepidlo od Noch, případně Bizon.
PVA lepidlo nebo Herkules je dobrý na nanášení statiky na terén ale lepší než Herkules je duvalix, ten vydrží déle povrchově otevřený pro aplikaci trávy či jiného posypu..

Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“