Jak na stavbu domečků od arch.Vyškovského

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Jak na stavbu domečků od arch.Vyškovského

Příspěvek od Petr Velecký »

Zdravím všechny,
rozmlsán dnešním moderním tiskem jsem šáhnul do archívu a vytáhnul nějaké domky od mistra Vyškovského. Mám dvě otázky,stříhat resp.vyřezávat díly tak aby černá linka zůstala nebo musí pryč a druhá, nějaký fígl na skládání těch plastických okýnek neznáte?

Díky Petr
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Jak na stavbu domečků od arch.Vyškovského

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Petře,

vyřezat linky či nevyřezat, to je otázka :?: Jde o to aby další dílky hezky pasovaly. Já osobně v tomto kroku hledám kompromis a snažím se to vyřezávat +- na půl a výsledek je pro mé oko uspokojivý.
Fígl na zhotovení okýnek má asi každý svůj a já je skládám jako každé plastické okýnko (narýhovat, vyřezat a osadit) a nejdůležitější je trpělivost ;)

Ať se ti daří Jakub.
buko1
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24.2.2012 20:04

Re: Jak na stavbu domečků od arch.Vyškovského

Příspěvek od buko1 »

Čo sa týka okienok - jedna možnosť je trpezlivosť a použiť autorom nakreslené chlopne (ako píše JakubSDK). Ja osobne som ale v minulosti chlopne jednoducho odstrihol a lepil okienka natupo.
Vojtik
Příspěvky: 88
Registrován: úte 1.5.2012 18:13

Re: Jak na stavbu domečků od arch.Vyškovského

Příspěvek od Vojtik »

A nebo kompromis, chlopně narýhovat, ohnout a přilepit na okýnko. Následné lepení na model natupo a díky přehnutí vzniká větší styčná plocha pro lepidlo :) A kdo podlepuje stěny, tak může jít s kartonem až natěsno k okýnku a nemusí si dělat rezervu na velké chlopně.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“