Krajina pod Betlém

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
aillila
Příspěvky: 2
Registrován: pát 8.12.2017 14:48

Krajina pod Betlém

Příspěvek od aillila »

Zdravím,
podědili jsme starý papírový betlém asi o 55 figurách. Už mám nově podšpejlováno a přidělané špendlíky pro zapichování.

Teď bych ráda vytvořila krajinu - udělala jsem jednoduchou kostru z polystyrenu a terénní přechody chci kašírovat, následně nabarvit a posypat modelářskou travou.

A k tomu můj dotaz - budou v kašírovací hmotě držet špendlíky s postavami? Mám kašírovat tím pádem celou krajinu nebo jen přechody a jinde nechat polystyren, aby mi v tom držely postavy zapíchnuté?

děkuji za rady

Vítej u nás. Jen přesunuto do vhodnější sekce. Standa F./mod.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Krajina pod Betlém

Příspěvek od JoskaM »

Pro staré betlémy se používal mech...

Jinak udělej celou plochu, dírky ti pak vzniknou jak to tam postavy zapíchneš. ale doporučil bych spíše místo špendílíků použít parátka nebo špejle se špičkou..

Ze zvědavosti, copak je to za betlém, - oblast ideálně fotka.
Taky jsem letos dědil betlém, ale trochu větší cca 8m postav celou truhličku a budov celou truhlu. nejstarší je z roku 1860.
příští rok musím opravit střechu garáže a tam ho pak budu stavět.
aillila
Příspěvky: 2
Registrován: pát 8.12.2017 14:48

Re: Krajina pod Betlém

Příspěvek od aillila »

Děkuji za radu, zkusím tedy nakašírovat celou plochu.

Je to Národopisný betlém ze 60. let: http://www.filokartie.cz/vznik-a-vydani ... r-16-c-434" onclick="window.open(this.href);return false;
žádný archiv, ale "rodinné zlato" :)

Jinak při rozhodování zda špejle nebo špendlíky jsem vycházela tady z toho návodu: http://papirove-betlemy.sweb.cz/Html/JakOzivaBetlem.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
špejle hrozně ničí polystyren -zanechávají v něm velké díry. Starší deska, kterou jsem k tomu dostala, je už úplně zničená.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“