Lepení uzavřených částí

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Lepení uzavřených částí

Příspěvek od Kamil »

Ahoj,

jak postupujete při lepení částí, které nelze rozumně přitlačit, jako jsou střechy atd? Myslím například tohle?

https://screenpresso.com/=R8tub" onclick="window.open(this.href);return false;

Postupujete, že postupně přilepujete jednotlivé části, což jde přitláčet i z vnitřní strany a až těsně před koncem nakonec slepíte i horní díl (třetí obrázek)? To se mi pak ale zase hůře drží celkový tvar. Nebo tak, že nejprve díl uzavřete a pak v celku přilepíte na druhý (čtvrtý obrázek)? To mi pak nejde rozumně přitlačit a občas to odstává, ale zase se asi lépe drží celkový tvar.

Často na to narážím, hodně u japonských hradů :( http://www.modely-vystrihovanky.cz/mode ... u-Japonsko" onclick="window.open(this.href);return false;

Už jsem to jednou řešil i tak, že jsem prostě do toho spodního dílu udělal díru, abych se tam alespoň nějak dostal. V tomto příkladu díra je, ale i tak se tam nedostanu a musím volit první nebo druhý způsob.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Lepení uzavřených částí

Příspěvek od míša kulička »

Udělám si tu díru pokud to jde větší, až skoro k chlopním ( přitom mám ten spodní díl vyztužený ), tím se dostanu přípravkem ( takový pevný drát ze špice kola pozohýbaný jak potřebuju )až k chlopni, lepím většinou v celku ten vrch
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Lepení uzavřených částí

Příspěvek od yvan »

Pokud by se ten díl 4 ještě celý podlepoval (nebo by se mu něco lepilo na rub), vyřízl bych z něj tu bílou plochu, na kterou se bude střecha lepit (ne přesně po čáře, trochu menší), to bych podlepil, vyřízl bych z toho rámeček (široký podle toho, čím se tam dostaneš - klidně až k těm chlopním, jak psal míša výše) a vlepil bych to z rubu chlopní do střechy.

Pokud by se ten díl 4 nedal podlepit, tak bych si ten šestiúhelník přenesl (okopíroval) a s kopií totéž.

Ale tu střechu si určitě jako první uzavři po obvodu. Když ti to dole trochu nevyjde, určitě to nebude vidět tak, jak ten spoj nahoře na střeše.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Lepení uzavřených částí

Příspěvek od Kamil »

Díky moc za tipy, zkusím.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“