Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš B.
Příspěvky: 203
Registrován: pon 12.12.2011 18:03
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Tomáš B. »

Danieli, jsem pro. Já mám A3+ Epson Stylus Office B1100, která už myslím není v prodeji. WorkForce jsou její nsátupci. Pro případné další kupce, si jen dejte pozor, ať máte tiskárny s inkousty DURABrite Ultra, ty jsou voděodolné. Případné "foto" tiskárny s 6 barvama u pro modely nejsou takvhodné na modely - rozpíjejí se. Kdo bude chtít ušetřit na neoriginálních inkoustech, tak za sebe říkám, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.
matty
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11.1.2013 1:23

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od matty »

Čaute,
nevíte prosím vás, kde se dá v Brně kvalitně vytisknout model? Po x letech se vracím k modelařině a do originálu se mě zatím moc nechce, abych to hned nezmastil, tak jsem si ho naskenoval, ale nevím, kde to nechat vytisknout. Požadavky snad jen rozumná cena a zejména kvalitní tisk, aby se neodlupovala barva- co si pamatuju, tak asi před 7 lety se ten laser strašne drolil a odlupoval.
Díky ;)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od bernie »

Zdarec,

Brno je široký pojem - já na lasery jezdím k Potrusilovi do Lišně.
http://www.potrusil.cz/kancelarsky-nabytek-5" onclick="window.open(this.href);return false;

Solidní cena. Kvalita OK.
Příklad - motorové díly, kola, někde kryt motoru, rámování větrného štítu.
Obrázek

160g papír mají standardně
wlofy
Příspěvky: 19
Registrován: pát 20.1.2012 22:23

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od wlofy »

Ja chodival a chodim tady do krpole.
http://topvyber.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ceny mali pred 2 lety 10Kc za A4. Ruzne gramaze bez problemu. Tisk laser a neloupal se.
f.vecernik
Příspěvky: 8
Registrován: úte 5.2.2013 10:55

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od f.vecernik »

Zdravím,
zeptal bych se, jaký je na tisk (architektura 1:150) nejlepší papír na tisk? Podle vašich zkušeností. Řekl bych tak 150 g/m, nehlazený, ne?
Colonel32
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21.2.2013 16:53

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Colonel32 »

Jo, zrovna řeším obdobný problém. Potřebuju vybrat vhodný papír do HP Color LaserJet 2605, aby se to nelámalo, když naříznu hranu, a řeším dilema, zda tenký papír a podlepovat nebo tvrdý papír a stavět z něj. Protože nevím zda to je špatným nastavením, papírem nebo co, ale když tisknu na tvrdý papír, tak mi to tisk občas umaže.
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od spookii »

ono je u laseru problém, mě se láme papír i na 80g...jak z tiskárny v práci tak i z copycentra...prostě ten toner není zažehlen tak aby vydržel drsnější zacházení...nejlíp se mi osvědčil ink+lak
Colonel32
Příspěvky: 21
Registrován: čtv 21.2.2013 16:53

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Colonel32 »

No já v minulosti vyzkoušel několik typů papírů, a pak jsem našel jeden, co mi sedl skvěle, barva na něm držela a ani se moc neleskla. Jenže už jsem zapoměl, co to bylo za papír a teď nevím, jak to zjistit :-(
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Standa F. »

Pár obecných rad, které mi fungují:

:arrow: Do lejzrových tiskáren dávej jen papír vhodný pro tento typ tisku. Je to na něm (na balíku) zpravidla napsáno. Ideální je použít značkový papír, který uvádí přímo výrobce tiskárny (jistě - nemusí být k mání nebo je dražší). Papír kupuji v nejbližším papírnictví a je na něm napsáno (v mém případě) toto: For Digital Colour Laser Systems.

:arrow: Pro většinu menších a středních pokroutek postačí papír 160 g/m2. Je běžně k mání. Není třeba jej podlepovat, což je vždy riskantní krok.

:arrow: Tiskárně musíš "říct", že tiskneš na hmotnější papír, ne každá to pozná sama. Čili v nastavení tiskárny nastavit hmotný (těžší) papír (a mnohdy jiný podavač - dle typu tiskárny). Jinak to "neupeče" dobře.

:arrow: Pokud ohýbáš hranu s laserovým tiskem, vyzkoušej NEnařezávat z líce (do barvy), ale z rubu. Řez z rubu pak ještě tenkým štětcem nasliním a jemně ohnu podle hrany (pravítka, nože) => tisk se neláme (není přerušen řezem) a hranu nemusíš retušovat => radost a slunce v duši se dostaví 8-).

Tento kryt motoru jsem rýhoval z rubu (tisk laser na 160 g):
Obrázek
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od kiwiisek »

pro matty :
Knihařství Toužínovi , Šumavská 416 , Brno - Ponava..
Optima Prima mi vytiskl na saténovou 250gr. za 10,- A4 :!: :!:
Takže 262 str. za krásný peníze a tisk luxusní !!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Daniel »

Potřeboval bych poradit nějakou vhodnou inkoustovku na tisk domečků. Kdysi jsem uvažoval o Epsonce "A3+". Ted se musím prostorově uskrovnit a tak mi bude muset stačit A4. Bohužel řada zde dříve doporučených modelů se již v nabídce prodejců nevyskytuje. Podle zdejších referencí bych dal přednost zařízení s inkousty Dura Brite. Můžete mi prosím něco doporučit? :roll:
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od vody »

Zdar Chlapci. Potřeboval bych tip na dobré Copycentrum v Praze ideálně v okolí Anděla. Chtěl bych si KVALITNĚ vytisknout pár tančíků z WoT.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Vojta Č. »

Pár věcí (třeba Red Bull Fábku) jsem tisknul v tom papírnictví cca na rohu Štefánikový a náměstí 14. října. ve sklepě je tam malinký DTP, kde reagujou i na prosby "vytiskněte mi to podle DPI, ne jak vám to vleze na stránku" a jsou schopný strávit i donesenej papír. Nejsou laciný, spíš naopak...
Uživatelský avatar
vody
Příspěvky: 128
Registrován: pon 23.1.2012 17:57

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od vody »

maj i něco silnějšího v zásobě 120, 160g/m2? nebo si musim donést vlastní?
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Vojta Č. »

Myslím že tyhle gramáže mají. Kdyžtak nahoře je papírnictví :)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“