Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od atlon »

to je cena na ofset?? mne sa to nezdá, iné by bolo keby sa tlačí jedna strana 260 krát , ale 260 strán a každá iná, nepredpokladám že to bude ofsetom tlačené ale digitálne, čiže laserom ;)
ale možno sa mýlim
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Toto mi poslala:Dobrý den,
úplně si asi nedokáži představit, jak má vystřihovánka vypadat, musel by jste poslat data. Každopádně 260 ks A4 při jednostranném barevném tisku by stálo 1300 Kč bez DPH. Tiskli bychom ale na 190 g ofset, protože 200 g nemáme a kvůli tak malému počtu kusů se cenově nevyplatí ho objednávat.Ještě to zjistím přesně až tam budu mít cestu.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Taky se mi ta cena na offset nějak nezdá. Pokud to pochopili správně, tak by to byla docela bomba, vychází to na 6.30 Kč s DPH na stranu včetně 190g papíru. Na takovou cenu se dostaneš při tisku na barevné laserovce, tak jsou náklady cca 4-5 Kč/stranu, bez papíru.
Ještě bych se zkusil poptat v místním fotolabu, dnes běžně už tisknou na profi laserovkách, tak kolik by to stálo, kdyby jsi si přinesl papír.
Klidně mi pošli 1-2 strany v PDF, já to zkusím a pošlu poštou, těch 10 Kč za poštovné mě nezabije :-).
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od atlon »

Demsi píše:Toto mi poslala:Dobrý den,
úplně si asi nedokáži představit, jak má vystřihovánka vypadat, musel by jste poslat data. Každopádně 260 ks A4 při jednostranném barevném tisku by stálo 1300 Kč bez DPH. Tiskli bychom ale na 190 g ofset, protože 200 g nemáme a kvůli tak malému počtu kusů se cenově nevyplatí ho objednávat.Ještě to zjistím přesně až tam budu mít cestu.
oni to pochopili podla mňa ako digitálnu/laser tlač na ofsetový papier , takto sa to bežne robí pri malých nákladoch
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od JakubSDK »

Myslím, že se bude jednat o laserový tisk na offsetový papír ;) offsetový tisk by se jim asi nevyplatil... ale možná se pletu... :)
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od atlon »

za takúto cenu ofsetu ihneď dávam tlačiť Fordsona ;)
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Tak já taky nevím přesně jestli je to tak musím tam zajed a zjistit víc,řešilo se to jen po emailu. ;) Kdyby to bylo jak píše JakubSDK,bylo by to vhodné?(tisk laser a ofset papír)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Demsi píše:(tisk laser a ofset papír)

Nebrat.


Digitální tisk s ofsetovým papírem se nemají moc v lásce. Myslím, že by jsi byl zklamaný. Když už tento typ tisku, tak při nejlepším použít papír, který je určený pro laserový tisk - třeba ColorCopy, ale i tak je potom nutné se k takto vytištěné vystřihovánce chovat velice obezřetně s citem. Nemyslet si, že barva bude na papíře držet stehně, jako u klasického ofsetového tisku.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

No každopádně uvidím až zajedu do té firmy jak to vlastně tisknou,ale stroje mají ofsetové.
http://www.trifox.cz/tiskarna.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Pokud ty informace platí, protože u formátů píšou ještě T602 a podobné vykopávky :-)
Předání dat pro grafické studio
Textové podklady - dodané v elektronické podobě a to ve formátech TXT (pro T602), DOC (Microsoft Office 2003), RTF nebo ODT (OpenOffice.org 3.0).
Loga a vektorová grafika – ve formátech AI a EPS pro Adobe Illustrator CS2 a ve formátu CDR pro Corel Draw X3.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Kamil:
Chceš říct že to nebude u nich dobré tisknout?
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Ne, to jsem tak nemyslel, to byl jen takový vtípek/zajímavost, na co jsem na jejich webu narazil. Osobně s tiskem na offsetu a laser. papírem zkušenosti nemám, neposoudím. V pátek budu mít možnost vyzkoušet papír, o kterém jsem psal (http://papiry-do-tiskaren.heureka.cz/mondi-cc420/) na barevném laseru a inkoustu.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

To budeš tisknout sám?
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Ano
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Kamil píše:Ano
Ok.tak pak dej vědět
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“