Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

To si moc netroufám zhodnotit, každý může mít jiné nároky a názor, takže to nebude pro Tebe moc směrodatné. Proto jsem Ti nabízel ten test :-)
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Kamil píše:To si moc netroufám zhodnotit, každý může mít jiné nároky a názor, takže to nebude pro Tebe moc směrodatné. Proto jsem Ti nabízel ten test :-)
JJ vím žes nabízel ;) ale i kdyby to bylo dobré pro tebe i pro mě tak co by to řešilo.Už vidím jak v copy budou vztřícní když bych si donesl svuj papír.A tiskárnu jsi psal že se to moc nevyplatí kupovat.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

V pohodě, nenutím ;) . Pouze bys věděl kvalitu na konkrétním papíru s inkoustem a laserem a o něco méně bys riskoval, kdyby si ten papír od Tebe vzali, náhoda je ...

Třeba Ti vyjde ten offset, ale také bych Ti doporučil si raději nechat zaslat jeden vzorek, viz varování od Zdeněk-TEO.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Je jasný že bych netiskl 260 stran aniž bych viděl jak to vypadá.No a tu firmu mám kousek od bydliště tak to je v poho.Tak já mám doma vytisklé na laseru ale lepidlo mi tam moc nedrží ale barvy jsou dobré pak mám vytisklé něco jak kladivková čtvrtka ale tam už je kvalita horší ale zase se s tím lépe pracuje.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jen tak mezi řečí se zeptám. Cože za model si to chceš nechat vytisknout, že je tak obsáhlý a vešel se na 260 stránek? Já jen jestli jej někdo nenechal třeba vytisknout ve větším množství a třeba čistě čirou náhodou, mu doma ještě nějaký neprodaný kus neleží.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Optimus Prime
Vojta Č. už to tu má ve zmenšeném provedení
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Venca 21 »

Podělím se o zkušenost s laserovým tiskem na ofsetový papír - upřímně nic moc, jak radí TEO. Tisk jako takový není špatný, je trochu matnější, než klasický laser, větší barevné plochy nejsou tak jednolité, jako u laseru, jsou nepatrně kropenaté, ale žádné drama. Horší je to s odolností - musí se dávat pozor nejen u lomených, nebo oblých hran, tam je to stejné jako u laseru, ale i u rovných ploch. Barva se ráda ošmudlá i při neopatrném braní do rukou a to podstatně více, než u klasického laseru.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od pahejl69 »

Hoši, hoši než tu rozjedete takovou diskusi co si něco zjistit na netu. Ofsetový tisk po jedné stránce :D :D :D nebo že si doneseš vlastní papír :D :D :D. Buď jste děcka a pak se omlouvám ale jestli né tak je to úsměvné. Nechceš platit tolik a tolik v profi tiskárně kde oni musí produkovat zisk? Kup si tiskárnu domů většina zvládne 180g zvládnou i vizitkový papír. Ptát se kolik zvládne stran na jednu náplň je taky hloupost :D :D :D přeci záleží na pokrytí né (množství spotř. barvy) Pokud jste hoši děcka tak se omlouvám pokud né nestačím se divit. Je to tím že net snese hodně že?
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od jarek »

Taky se přidám. Mám Tiskárnu Epson s origo ink. DuraBrite a na samotný tisk, si nemůžu stěžovat, ale... Má někdo zkušenosti s laser tiskárnami RICOH GelJet....
ps epson už umírá......
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Zkušenost nemám, ale když jsem vybíral, tak jsem o ní po přečtení recenzí přestal uvažoval. Je rychlá, ale kvalita nedosahuje inkoustu a velmi záleží na papíru. Modely, které mě zajímaly, měly navíc omezení na papír max. 160g/m2.
http://www.digitalversus.com/printer/ri ... /test.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.pcadvisor.co.uk/review/budge ... w-3575552/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.alphr.com/inkjets/31944/rico ... dnw-review" onclick="window.open(this.href);return false;

Pouze zde z ní vytřískali kvalitu skoro jako inkoust, ale pak byla strašně pomalá a je otázka, kolik inkoustu, resp. gelu, se při tomhle tisku plácá: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2421968,00.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od jarek »

Tak to si moc nepočtu ale T-815/7 4x4 na ní vytisklá, se mi velmi líbí....A co jsem se ptal , tak se neloupe , jako slavná NET Technology........
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Ahoj, pár postřehů s papírem http://papiry-do-tiskaren.heureka.cz/mondi-cc420/" onclick="window.open(this.href);return false; a tiskem na HP Color LaserJet Pro MFP M477: http://www8.hp.com/cz/cs/products/print ... id=7257084" onclick="window.open(this.href);return false; + Epson XP-610: https://www.epson.cz/cz/cs/viewcon/corp ... pecs/12458" onclick="window.open(this.href);return false;.

Inkoust má proti Laseru vlastnosti, že se tisk více do papírů vpije (ale nerozpije), takže není tak citlivý na rýhování apod. Výsledek je o něco málo matnější jak laser (ale lze to poznat asi jen přímým srovnáním). Naopak laserový tisk toner zažehlí a vytvoří tak hladkou plochu a je třeba o něco opatrněji rýhovat. Ne, že by se to nějak přímo lámalo, ale o trochu více opatrnosti oproti inkoustu to chce. Rýhování u větších/delších ohybů se mi vyplatilo dělat paradoxně z druhé strany. Na inkoustovém tisku není tak vidět, pokud se papír zapatlá lepidlem (má "oblíbená" činnost", jsem šikovný :-) ), na laseru je to vidět více. Ale zase laser má jednu velkou výhodu při retušování u začátečníků. Když jsem u inkoustu použil fixy, tak to dopadlo strašně. Barvy nesedly a vše bylo vidět, včetně sebedrobnějšího přetažení. U laseru to bylo v pohodě. Jak je ten tisk hladší, tak stačí přetáhnout hrany, klidně více a pak jen vlhkým ubrouskem jen přetřít plochu a barva fixy se krásně rozpije/rozmaže a z ploch setře, takže to vůbec není poznat, to jsem docela mrkal, super!
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Tak papír (MONDI CC420) můžu doporučit je kvalitní a dobře se sním pracuje.Jinak díky Kamile za doporučení.
Uživatelský avatar
kiwiisek
Příspěvky: 176
Registrován: úte 24.1.2012 13:25

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od kiwiisek »

Optima Prima jsem před několika lety nechal tisknout v Brně , asi 10 minut chůze od BOBY Centra , v knihařství , kde měl akci 10,-/ A4....natiskl mi to na takovou saténovou čtvrtku , tisk je krásně plný , papír byl tuším 250gr , protože to jsou , kromě prstů , velký díly....
Mám slepenou hlavu , trup , kyčle, ale na zádech jsem se zasekl u dvou dílů , které tam jsou sice nakreslené , ale za boha nemůžu přijít na to , jak se tam mají vejít , aby nevadily těm válcům za nima :(...
Při lepení hrudníku , resp. rámů dveří , mi gelový vteřiňák "zakouřil" folii , tak jsem musel v HK do Copy centra , aby mi rámy vytiskli znovu...a chtěli 33,- za A4 na stejnej papír.....takže kdybych nehledal , měl bych ( ale za tuhle cenu je to nepravděpodobné ) Optima za skoro 10 tisíc....
Je to celkem 262 str. A4 a měřilo to skoro 7cm na tloušťku....jen nohy jsou 123 stran :)
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od mroz123 »

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s gelovými tiskárnami. Chci si pořídit něco nového na čem bych si občas vytiskl nějakou tu vystřihovánku a u gelových barev je především zajímavé, že jsou údajně voděodolné, což si myslím, že u klasického inkoustu není. Hlavně mě zajímá jak to drží na papíře, jak je to lesklý a jestli kazety rychle nezasychají, jelikož náplně se prodávají objemově celkem dost velké.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“