Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
atlon
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20.1.2012 22:43
Bydliště: Levice, Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od atlon »

stop_r píše: 1. Kúpil som 3 druhy papiera do tlačiarne.. v predajni fax copy mi poradili dva papiere..

2. Zatiaľ to vypadá že je jedno na čo som to vytlačil :D
1. vo faxcopy ti poradia hocijako, ale hlavne tak , ako majú z daného produktu "body" za predaj :lol: (česť vínimkám!! "

2. keď tlačíš doma, tak fakt nezbadáš rozdiel na aký papier tlačíš ak sú zložením a povrchom približne rovnaké ;) nie nadarmo je x-y tlačových profilov pre tlačiarne ;)

niekedy sa oplatí skočiť do tlačiarne, kde ti to vytlačia podľa požiadaviek, teda ak sú ochotný tlačiť aj v malom množstve za rozumnú cenu , našťastie zatiaľ ochota všade bola , kde som sa bol pýtať na možnosť tlače a aj celkom rozumná cena bola ;)
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

JanO píše:Tisknu na Epsonce SX125 a jsem s ní spokojen, na papír v rozptylu 120-160g, ale prohnal jsem jí i 300g :shock: . Copy centra chce vyzkoušet, já zatím zkusil jedno a kvalita mizerná :twisted: .
Nikdy jsem tiskárnu neměl,tak se zeptám blbě na inkoustové se tiskne na lesklý papír nebo matný(kladívková čtvrtka) na jedny náplně kolik vytiskneš listu A4.Tu tiskárnu co jsi poslal tak už není na prodej neměl bys typ na nějakou podobnou?
JanO
Příspěvky: 521
Registrován: sob 21.1.2012 19:44

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od JanO »

Demsi píše:Tu tiskárnu co jsi poslal tak už není na prodej neměl bys typ na nějakou podobnou?
Sakra ten vývoj letí :lol: . Nevím, jak jejich vývojová řada pokračuje.

Papír mám radši matný, náplň mi vydrží docela dlouho, ale zase netisknu ohromná množství.
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

Já jsem koupil v papírnictví papíry s gramáží 160g a 200g (značku nevím, neřešil jsem) a tisknu na HP OfficeJet 8500. Lepší mi připadá použití 200g, i když už je méně poddajný, ideální by byla asi hmotnost 180g, ale není to zase nic tragického a jsem spokojen.
Typ tiskárny (Epson, Cannon, HP, ...) podle mě není až tak třeba řešit. Spíš se rozhodnout, jestli barevný laser nebo inkoust. Tam záleží, jak často a kolik tiskneš. Já toho obecně moc netisknu (na b/w tisk mám laserovku) a je problém, že se inkoust více vypatlá servisními činnostmi tiskárny (čištěním, ...), než vlastním tiskem. Takže už bych inkoust nekoupil a až mi dojedou cartridge, tak to měním za barevnou laserovou multifunkci. Pokud bys ale tiskl hodně, tak se inkoust vyplatí.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

No já přemýšlím o Optimus Prime má 263 stran A4 a tak proto se ptám jakou tiskárnu a kolik asi vytiskne stran na jedny náplně.Díval jsem se na EPSON L365 ale nikde jsem nenašel kolik zvládne gramáž papíru.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Kamil píše:Já jsem koupil v papírnictví papíry s gramáží 160g a 200g (značku nevím, neřešil jsem) a tisknu na HP OfficeJet 8500. Lepší mi připadá použití 200g, i když už je méně poddajný, ideální by byla asi hmotnost 180g, ale není to zase nic tragického a jsem spokojen.
Typ tiskárny (Epson, Cannon, HP, ...) podle mě není až tak třeba řešit. Spíš se rozhodnout, jestli barevný laser nebo inkoust. Tam záleží, jak často a kolik tiskneš. Já toho obecně moc netisknu (na b/w tisk mám laserovku) a je problém, že se inkoust více vypatlá servisními činnostmi tiskárny (čištěním, ...), než vlastním tiskem. Takže už bych inkoust nekoupil a až mi dojedou cartridge, tak to měním za barevnou laserovou multifunkci. Pokud bys ale tiskl hodně, tak se inkoust vyplatí.
Ale každá neveme vekou gramáž papíru
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

U Epson L365 jsou rozporuplné informace. Je u ní uvedeno, že je kompatibilní s Epson Premium Glossy Photo Paper (viz http://www.epson.co.in/resource/india/p ... n_L365.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ), který má 255g/m2. Kompatibilitu s Ultra Glossy (300g/m) nepíšou. Na druhou stranu ve specifikaci má psáno pro Plain paper jen 64-90 g/m2 (viz ftp://download.epson-europe.com/pub/dow ... 3068eu.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; ), ale tomu se mi nechce věřit, asi tím mysleli jen bežný, kancelářský papír a ne fotografický. Nicméně to není typická tiskárna na tisk fotografií, je to spíš kancelářská tiskárna, neumí ani bezokrajový tisk. Dále doplňuji:
Zariadenie nie je podľa nás vhodné na fotografie. Jednak neumožňuje tlačiť bez okrajov a necháva na fotografickom papieri asi 5 mm čiary. Tie vidno pri odlesku svetla z papiera. Ďalší faktor je aj ten, že v ovládačoch nie je priama možnosť na tlač fotografických materiálov, hoci teda foto papiere v obmedzenej mierne podporované sú.
Takže já bych do ní nešel. Ještě k 300g/m - já jsem jen zelenáč, ale není to hodně? Mám teď 200g/m a připadá mi to pevnostně až až (ale nevím, jak je ten Tvůj model velký). Čím tlustější papír, tím budou více vidět prořezy na hranách apod. Ale jak píšu, jsem jen nezkušený BFU :D
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Tak já taky nejsem žádný profík ale něco jsem už postavil.Mě jde spíš oto jestli je levnější tisk doma nebo v copy centru protože tam učtujou 12kč za A4 a při cca 260 stran to dělá 3120kč a kvalita je taková nic moc.Laser je lepší kvalita ale tam mi příjde že lepidlo nedrží tak dobře jak na kladivkové čtvrtce tam se dobře vpije a líp to drží ale třeba jsem měl špatný papír.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od snekousek »

Mě se na tisk už několik let osvědčil tenhle skicák který má alespoň pro mě optimální gramáž, ale tisknout 260 stránek je asi pro domácí použití hodně a o moc lacinější to ve výsledku nebude.
Obrázek
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

snekousek: Já bych se u těchto skicáků docela bál toho, že mi při větším objemu tisku zanesou drobným chmíří tiskárnu, protože se většinou dělají s hrubšího, "chlupatého" materiálu.

Demsi: varianta, že si koupíš balík papírů ( http://www.luxusnipapiry.cz/index.php?m ... cts_id=335" onclick="window.open(this.href);return false; ) a u někoho vytiskneš schůdná není? Na internetu (teď jsem googloval) se dá bez papíru tisk barvy A4 pořídit od 5 Kč, takže by jsi se mohl dostat i s papírem někde 7-9 Kč s DPH.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Kamil:Tak já se taky díval na netu na tisk ale nevím přes net jaký zvolit papír,protože jsem si nechal tisknout na laseru ale při orýhovaní praská barva.Jinak všem děkuji za informace. ;)
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kamil »

To Ti bohužel neporadím, jedině je ukecat na zaslání jednoho papíru (vzorku) s tiskem. Já mám vyzkoušeny tyhle, ale na inkoust, bez problémů: http://www.luxusnipapiry.cz/index.php?m ... Path=19_20" onclick="window.open(this.href);return false;
Mohu Ti na něj zkusit B/W laserovkou něco vyjet a poslat. Jestli se barva chová jinak, to ale netuším.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

Díky že bys byl ochotný tisknout jeden papír ale to bych po tobě nechtěl.Tady jsem se díval http://www.ripper-works.com/" onclick="window.open(this.href);return false; že tisknou
offsetem a četl jsem že je to kvalitní, ale na malé množství nákladné.A tady jsem našel odkaz na copy http://www.lepsi-tisk.cz/cenik/#content" onclick="window.open(this.href);return false; ale nevím přesně co je ani jak vypadá křídoví papír?a jestli by byl vhodný na stavbu.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

já bych zkusil matný foto papír 160g, na ingoustový tiskárně jsem si na něj tiskl paletyzační vidle ke smykovému nakladači a jsem spokojen ;)
http://www.elitom.cz/papir-specialni/fo ... -a4100-ks/

A nebo pro laserový tisk:
http://potrebyprokancelar.cz/produkt/sa ... copy-4364/

Jakub.
Demsi
Příspěvky: 25
Registrován: pát 15.1.2016 12:29

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Demsi »

No já nemám ani tiskárnu ,chtěl jsem pořídit ale jak psal Kamil:asi se to fakt moc neoplatí dnes jsem psal do firmy kde tisknou ofsetových strojích a cena není tak strašná 260 stran A4 za 1300 bez dph.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“