Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od pahejl69 »

K tisku vystřihovánek: první epsonku s vodou odolným inkoustem jsem koupil cca před 9 lety. tehdy jsem moc nevěřil té "vodě-odolnosti" ale měli pravdu tiskárna stála cca 5000,- ale chtěl jsem tisk který nerozmaže má upocená ruka a tak jsem na cenu nekoukal. Dnes již mám tiskárnu s pořadovým číslem x jsou již podstatně levnější a tak po několikanásobné výměně inkoustů (důrazně doporučuji pouze originál- také jsem vyzkoušel "ušetřit" no a už nikdy) kupuji novou. Jsou čím dál levnější, zatím jen A4 ale příští koupě již bude A3. Co se týče barvostálosti také jsem provedl pokus. Jednu stranu svého modelu jsem přehnutou na půl vložil do obalu a tisk ofsetem i tisk na mé tiskárně přilepil na balkoně na zeď na kterou půl dne svítí slunce. Asi po dvou měsících jsem stránky sundal a musím říct že zatím co ofset dost vyšisoval tisk inkoustem se téměř nehnul. No a porovnání kvality tisku, já si nastavuji tu nejlepší poté je tisk ostrý ofset se tomu nemůže vyrovnat ale možná je to také tím z jakých dat tisknete. Já tisknu ze scanu pouze modely pro kluka. Takže mé doporučení vše co nechceš lesklé ale té kvality jako ofset kup si epson, žádné lakování a podobná alotria.
spookii
Příspěvky: 28
Registrován: sob 3.3.2012 11:59
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od spookii »

Takže došlo ke koupi nové tiskárny. Donutilo mne k tomu chování inkoustu. 14 dní po koupi nových kazet jsou kazety vyschlé. Ač jsem měl HP doposud rád, jsem nucen mojí c4180 nahradit epsonkou sx130. Při ceně inkoustu HP (900,- za 2kazety) a Epson (750,- za 4kazety - barvy jso zvlášť) mi vychází lépe Epson.
Uživatelský avatar
CoBa
Příspěvky: 65
Registrován: pát 20.1.2012 21:26

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od CoBa »

Pokud chces co kazdych 14 dni kupovat nove naplne jen si ji kup. Pokud budes mit tiskarnu v teplejsi mistnosti zaspini se trysky, provedes 3 cisteni a muzes jit koupit novou cernou. A pokud dojde barevna, nemuzes tisknout jen cerne, ptz cernou micha ze vsech. Mam ji doma a poleti z okna, nebo pokud bys ji porad chtel, za 4 az 5 stovek ti ji prodam ..
Honza S.

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Honza S. »

Tiskárnu SX130 nedoporučuju. Má malé náplně, což znamená že každou chvíli budeš kupovat barvy
jarek
Příspěvky: 327
Registrován: sob 21.1.2012 0:11

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od jarek »

A jakou by jsi doporučil.. Dosud jsem měl hp 7260,8210,8250 Teď mám v hledáčku epson L-800 se 70 ml ink. náplněmi za cca 210kč ks . Tiskárna stojí sice cca 7200kč ale... Myslím , že by to mohlo být výhodné-kvůli těm cenám ink vs.počet stran . Jen jsem se nikde nedočetl jestli to používá ten vodě odolný inkoust durabrite..
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Já jsem měl kdysi inkoustovou tiskárnu EPSON,ale díky tomu,že jsem tak často netisknul,zasychaly barvy.Pořídil jsem si laserovku SAMSUNG a jsem s ní naprosto spokojen.Používám jí na tisk free modelů a pro sichr pracovních kopií.Tisk je o trochu sitější a barvy jasnější.Před stavbou šmikajdu lehce popráším bezbarvým lakem.Co se týče náplní barev jsou sice dražší ,cca 900,- až 1200,- za jednu,ale ted jsem objevil náplně tzv.druhovýrobu a cena je 300,- za kus.Rozdíl v kvalitě je nulový.Tu inkoustovku mám stále doma,kdyby měl o ní někdo zájem rad mu jí věnuju,ale bude chtít vyčistit.
Honza S.

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Honza S. »

Laserová tiskárna dělá bohužel lesklý povrch. Proto se nehodí například na tisk domečků. Tisk na nekvalitních laserovkách v ohybech praská, proto je někdy nutnost lakovat před stavbou. Já mám isnkoustovku Epson SX235 jen kvůli nerozpijitelné barvě. Ale nevyrovná se kvalitou, rozlišením a spotřebou druhé tiskárně Canon MP630, kterou mám. Epson mám pouze na šmikajdy a Canon na zbytek.
karlosop5
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 15.3.2012 15:17

Re: Malá dopravní technika / Small vehicles, cars

Příspěvek od karlosop5 »

Zdravím rád bych věděl jak se dá vytisknout čtyři strany na jednu A4 dik za odpovědi
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od jezdec »

Dáš si tisk a v okně je Měřítko stránky popřípadě Velikost a zpracování stránek, tam si nastavíš Více stránek na list.
tomicek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19.12.2012 11:44

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od tomicek »

Ahojky kluci potrebuji radu ,mam model o velikosti B4 (600dpi) ale moje tiskarna nebere B4 mam canon ip2600 a portebuji to vytisknout aby to bylo ve stejnem meritku 1:25.dekuji
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Vojta Č. »

To si to holt musíš někde nechat vytisknout na A3. Když to přes stejný DPI vytiskneš na A4, tak ti bude kolem krajů chybět. Nebo to holt vytiskneš, aby to pasovalo na A4, ale budeš to mít zmenšený. Cca na 1:30. Těžkej život s těma skenama, o tom žádná.
Niraj
Příspěvky: 230
Registrován: sob 18.8.2012 15:33
Bydliště: kousek od Litomyšle

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Niraj »

Ještě by šlo vytiskout to na více A4 s různým posunem obrazu tak, aby ve výsledku každý díl vystřihovánky byl aspoň na jednom archu celý.
tomicek
Příspěvky: 2
Registrován: stř 19.12.2012 11:44

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od tomicek »

Ja bych porteboval ne celou stranku vytisknout ale postupne,vybrat dily aby se vesli na A4 a potom dalsi ale kdyz vystrihnu v pc a dam tisk toho dilu neni 1:25
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od bedatruhlar »

Vyzkoušej zadat v nastavení bez měřítka(měřítko žádné) nebo dle DPI obrázku
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Daniel »

Po svém trápení s laserovým tiskem modelu motorestu ( viewtopic.php?f=49&t=1942" onclick="window.open(this.href);return false; ) jsem se rozhodl koupit si na domácí tisk inkoustovou tiskárnu. A protože vím, že často využívám formát A3, uvažuji že si připlatím a pořídím tuhle Epsonku http://www.alza.cz/epson-workforce-pro- ... 284909.htm" onclick="window.open(this.href);return false; . Máte s ní někdo nějaké zkušenosti?
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“