Tisk vystřihovánek

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Jana753
Příspěvky: 1
Registrován: úte 25.4.2017 9:01

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jana753 »

Myslím, že nejvhodnější papír je tento: http://www.kampioffice.cz/karton-kresli ... tu-P109485" onclick="window.open(this.href);return false;
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jokoha »

Zdravím,
jsem tu nový.
Momentálně zvažuji koupi nové tiskárny a celkem se mi zamlouvají modely značky EPSON, konkrétně L386 a L486. Jedná se o tiskárny s plnitelnými zásobníky inkoustů. Dle informací co mám, tak inkoust není voděodolný. Zvažuji proto tisk na voděodolné foto papíry v matné úpravě.
Při pročítání fóra jsem na informace o těchto tiskárnách zatím nenarazil. Máte prosím s těmito modely tiskáren nějaké zkušenosti?
Děkuji všem za odpovědi.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Tomáš S. »

Mám "social" model L210, ale princip zásobníků je asi stejný. Stále jsem ještě nedopotřeboval ty barvy, co k tomu byly v úvodním balení, takže jsem nějaký voděodolný inkoust do detailu nezjišťoval, ale pokud si to dobře vybavuju dal se takový typ inkoustu k tomu koupit, nebo ne?

Jinak nikdy jsem s těmi barvami neměl problém, že by se mi rozmazávaly při lepení modelů. Tisknu na klasické papíry různých gramáží... Nic takového jako fotopapír a tak, to musí být hodně silné ne? Co se barev týče, ty jsou holt takové "smutnější" - laser je holt laser (možná to ty fotopapíry dokážou potahat?) - tady ty barvy můžeš vidět na fotkách: viewtopic.php?f=22&t=5180" onclick="window.open(this.href);return false; (ledňáček sice není tak výrazně barevný, ale aby se lesknul kvůli laserovému tisku jsem taky nechtěl - navíc se ten model hodně tvaruje, takže jsem nechtěl riskovat loupání toneru a za celou dobu tvarování a různého vlhčení se mi nestalo, že by se inkoust rozpil, byť voděodolný není).

Co se týče trvanlivosti a spolehlivosti systému 100% - jsem naprosto spokojen, už nikdy nechci žádné cartridge doma ani vidět! Krom pořizovacích nákladů jsem ještě neměl levnější tiskárnu (myšleno na provoz vs. výdrž náplní). ;)
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jokoha »

Zdravím Tomáši,

děkuji za odpověď.
Takže nemáte problém s rozmazáváním tisku? Ani při retuši? Čím prosím retušujete? Voděodolný inkoust se asi koupit dá, ovšem zřejmě ne v lahvičkách na doplnění, ale pouze v samostatných cartridgích - typ DURABRITE, a ten je o dost dražší a určitě bude mnohem rychleji spotřebovaný.

Ona je zrovna teď akce na tiskárny EPSON - Caschback (vrací část peněz nazpět oproti registraci). Akce by měla být do konce roku. Ovšem v říjnu by měla jít do prodeje nová řada - upgrade současných modelů tiskáren, tak nevím, zda-li nepočkám. Upgrade spočívá v tom, že zásobníky jsou zcela integrovány do těla tiskárny. jsem ale přesvědčený, že ty tiskárny budou dražší.

Ještě otázku - jak tu tiskárnu provozujete? Vypínáte jí nebo jí máte trvale zapnutou? Četl jsem na netu nějaké komentáře o tom, že když se tiskárna nechá trvale zapnutá, tak průběžně se automaticky spouští čištění tiskové hlavy a nedojde tak k jejímu zasychání. Moc se mi ten názor ale nezdál.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Tomáš S. »

Retušuju temperama, které používám jako vodovky (namíchám odstín, nechám zatvrdnout a pak mokrým štětcem barvu "oživuju", co se týče ledňáčka byl tisknutý na 80g papír, protože je malý a hodně se tvaruje - když jsem slepil celé tělíčko, tak jsem ho zevnitř zabarvil černě, opět temperou, protože zespod jde do něj trošku vidět, takže si myslím, že vody tam bylo opravdu hodně na to jaký to byl papír). Retušuji pouze hrany a konkrétně u ledňáčka jsem trošku dodělával i kresbu u spojů, ale jen zlehka tenké tahy štětečkem. Nikde jsem nezaznamenal rozmazávání ;) .

Díky za upozornění na akci, vypadá to možná i celkem zajímavě! (uvažuju o koupi druhé Epsonky se zásobníkem do dalšího bydlení - že by ji přinesl akční "cashback ježíšek"?...hmm...uvidíme...asi si počkám na tu novou řadu jak bude vypadat a s tím spojený případný výprodej starších?). Zásobník na boku mi nikdy nijak nevadil, aspoň se k němu dá krásně dostat, ale chápu, že někomu se to líbit nemusí...

Zapínám ji jen na takový ten běžný domací tisk, jinak je vypnutá. Občas něco skenuju (skener je u mého modelu na můj vkus už docela pomalý, ale skenuje hezky). V průměru tisknu tak 3x týdně? Žádné velké objemy, občas nějaký ten model, občas nějaké fotky rodině, nějaké papírování a podobně... U automatického čištění jsem tiskárnu nikdy nepřestihl - v tiskové hlavě mi ještě nikdy inkoust nezaschnul.

BTW: Myslím, že na DF si navzájem tykáme :)
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jokoha »

OK, už budu tykat. :)

To jsou pro mne dobré zprávy.
Upřímně mně ten zásobník boku taky až tak moc nevadí, ale pro jistotu počkám na ty nové modely. Dle info by měly mít i duplexní tisk, což jsem celkem dost využíval.
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kuba78 »

Tez sem planoval koupi te epsonky, zaujala me informace o novych modelech, kde se daji najit podrobnosti?
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jokoha »

Ahoj,

je to tady:
https://www.epson.cz/insights/article/s ... -bez-kazet
Dole jsou vyjmenovány modely tiskáren, které by měly být dostupné od října 2017.
teD´jsem ale narazil na informaci, že se caschback bude vztahovat i na nové modely, což je super zpráva. Ovšem zatím nejsou zřejmé reálné prodejní ceny v e-shopech. Ty doporučené na stránkách jsou vyšší oproti cenám v obchodech:
Odkaz:
https://www.epson.cz/promotions/cashbac ... ct-section
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kuba78 »

a mate nekdo zkusenosti, jak ty Epsony tisknou fotky na fotopapir?
Jokoha
Příspěvky: 19
Registrován: sob 12.8.2017 21:49

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Jokoha »

Na Epsonce nemám, ale viděl jsem na prodejně nějaké fotky a vypadaly dobře. Samozřejmě tištěné na fotopapíru.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Tomáš S. »

Když si s tím na L210 trošku pohraju, myslím že výsledek je velmi pěkný (většinou je dobré fotky trošku zesvětlit před tiskem na fotopapír, ale je to snímek od snímku a všeobecně o tom jak znáš svoji tiskárnu :) , když chci top výsledek, tak vytisknu testovací kousek a podle toho to pak doladím). Záleží samozřejmě i na papíru, já na fotky používám normálně 280g/m2 vysoce lesklý - je sice náchylný na otisky prstů a jakékoliv nečistoty, ale výsledek pak vypadá z mého pohledu velmi pěkně ;) .
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Kuba78 »

tak moje pouziti bude - obcasny tisk dokumentu, par stranek mesicne max. Sem tam nejaka fotka. vystrihovanky nebo omalovanky nebo podobne hracky pro deti, takze netrvam na ultra kvalite, ocenim spis to, ze nebudou vysychat inkousty nebo zasychat hlavy pri delsi necinnosti, ze vydrzi inkousty nejakou dobu, ze tim dokazu protahnout papir od bezneho 80g po ctvrtku nebo fotopapir.
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Erunamo »

Zdravím,
měl bych dotaz - mám vystřihovánku ekranoplánu 903 lun (měřítko 1/200) a chtěl bych si jí vytisknout. Bohužel nemám s tímhle žádné zkušenosti a tak vůbec nevím jaký zvolit papír a metodu tisku. Svojí tiskárnu nemám, takže v úvahu připadají copycentra, což v Plzni není problém (Bílý slon,...). Poradil by někdo co zvolit? Rád bych se vyhnul tomu, že mi při ohýbání papíru bude odpadávat tisk.
Díky mockrát za pomoc.
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od míša kulička »

Ahoj, to je ten model z Ecardmodelu?
Uživatelský avatar
Erunamo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 7.6.2016 5:32

Re: Tisk vystřihovánek

Příspěvek od Erunamo »

Jop je to ten model.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“