Trubičky z cigaretového papírku

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Trubičky z cigaretového papírku

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Připravil jsem pro Vás opět nějaké kraťoučké video. Pojednává o výrobě trubiček za pomoci cigaretového papírku. Délka takto vzniklé trubičky je omezena délkou zakoupených cigaretových papírků. Lze ale zakoupit tzv. nekonečný, kdy je na ruličce namotáno X metrů.

A zde již slibované video..... https://youtu.be/JxU5vnK6YcU" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
pan Tau
Příspěvky: 616
Registrován: pát 20.1.2012 21:54
Bydliště: Chvaleč, občas na samotě u lesa

Re: Trubičky z cigaretového papírku

Příspěvek od pan Tau »

Tuto metodu znám a používám. Ale osvědčilo se mně, že přiložím drátek kousek od okraje papírku, přehnu kolem drátku a zbyde tam konec papírku, který přilepím ke spodní části papírku. Tím je drátek uzavřený v papíře a dobře se pak dál roluje, jak je na videu. Ještě než začnu papírek přilepovat, tak po přehnutí vezmu modelářské pravítko pravítko a kovovým koncem přitlačím drátek k papírku. To zopakuju po namazání papírku lepidlem.
Doufám, že jsem to popsal aspoň trochu srozumitelně.
Většinou to používám a rybářkými olověnými drátky od průměru 0,2 - 1 mm pro výrobu třeba věnců volantu a ráfků kol.
vojta78
Příspěvky: 855
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: Trubičky z cigaretového papírku

Příspěvek od vojta78 »

Velmi dobrý návod. Občas takovéto trubičky dělám. Nepoužívám cigaretový papír, ale starší průklepový, mám jej celý balík. Na trubičky do důchodu. Je maličko silnější, ale trubičky jsou z něj parádní.
Uživatelský avatar
L 3000
Příspěvky: 88
Registrován: sob 21.1.2012 21:28
Bydliště: Brno

Re: Trubičky z cigaretového papírku

Příspěvek od L 3000 »

Zde jsem objevil jednoduchý návod jak udělat trubičky různých délek
a průměrů .
Je to kupodivu jednoduché :-)

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... 0&start=40" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“