Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Jak jsem předeslal v tématech architektury, stvořil jsem video tvorby zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky.
Video ukazuje jak to dělám a není nikde napsáno, že i Vy ostatní to takto musíte dělat.

https://www.youtube.com/watch?v=zDFVSDT ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
numi
Moderátor
Příspěvky: 847
Registrován: pon 12.12.2011 12:11
Bydliště: Třinec

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od numi »

Zdeňku super práce fakt. Moc se mi ty tvoje videa líbí.
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od mroz123 »

Ahoj, skvělá práce. Osobně se pak přimlouvám za video "jak lepit ty proklatý dlouhý tenký válce" :)
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Kamil »

Takhle videa jsou super, ale na druhou stranu na mě působí i tak, že levoruký člověk jako já by se do této oblasti fakt neměl plést :-)
Uživatelský avatar
jezdec
Příspěvky: 162
Registrován: sob 21.1.2012 8:15
Bydliště: Chotěšov Plzeň-Jih

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od jezdec »

Právě že tyto návodná videa mají ukázat i levorukým, nebo spíše váhajícím, jak to udělat správně. Je zde na foru mnoho dotazů jak na retuš, ohýbání, rýhování a ve videích je to názorně ukázané, což vydá za tisíc slov. Například už hodně dlouho váhám , spíše se přemlouvám dělat interiéry do kabinek. A po zhlédnutí videa to zas tak složitě nevypadá a zkusím u právě rozpracovaného modelu udělat interiér. Ale nepoužiji oboustranku. Zkusím díly podlepit samolepicím papírem, k oboustrance nemám velkou důvěru.

Jen pokračuj Zdendo !!
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Ano jezdec má pravdu, že desítky fotek a psaného slova neřeknou tolik, co vidět akci v reálu, nebo aspoň takto na videu.
Petře podlepit daný díl samolepicím papírem (nejspíš etiketovací, že jo), je také možnost. Použil jsem tuto metodu při zasklení modelů Fabie WRC od M. Antonického.
Uživatelský avatar
praguemodels
Příspěvky: 60
Registrován: úte 27.12.2016 23:45

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od praguemodels »

video je super a Teo opet ukazal, ze jako vzdy umi. Abych to trochu odlehcil, tak bych mel dve pripominky - kdyz uz se s tim takhle clovek crca tak bych udelal i tu druhou radu oken.... aby bylo pruhledno a pak je videt, jak je to zakerny.... kdyz vidim fotku rikam si jak ma Teo sikovne ruce a na videu je videt ze ma uplne stejny starecky tres rukou jako ja :d
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Mimapnd »

Ahoj Teo,
aku obojstrannu pasku pouzivas? ak si to spomenul v videu, tak sa ospravedlnujem , nepostrehol som. Treba si davat bacha na obycajne obostranky, tie su svina, najprv lepia, ale potom sa odlepia, ale tym si prejde asi kazdy modelar, co odskusa, ak teda nevie, co kupit. Mne osobne sa vypomstilo pouzitie po dvoch dnoch a to som dal za pasku 10 libier... len pri takych tenkych vyrezavanych dieloch sa neosvedcila a "smykala sa" kam nemala. Taktiez bola prilis hruba. Tvoja vyzera pekne tenucka.

Cus
Matus
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Uvnitř na kotoučku pásky, je červeno-modrý nápis Ulith
Acespace
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 8:30
Bydliště: Valečov
Kontaktovat uživatele:

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Acespace »

Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Kamil »

Zdeňku, jakou kamerou to točíš? Má pěkný obraz, včetně zoomu apod.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Kameru jsem pořídil někdy říjen - listopad.....je to myslím, že obyčejná kamerka pro nenáročné uživatele.....PANASONIC HV-V180. Nechávám kamerku v automatickém nastavení. Místo kde modelařím, je od kamerky vzdáleno cca 450 mm. Krásně a pohodlně dosáhnu na zoomovací tlačítko.....
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 239
Registrován: pát 20.1.2012 22:03
Bydliště: Bystřička

Re: Zasklení okna pomocí oboustranně lepicí pásky

Příspěvek od fox »

Já bych jen ještě doplnil, že existují oboustrané pásky jak v bílé mléčné barvě (asi nejběžněji k dostání), tak ještě průhledné pásky.
Průhlednou používám u dopravní techniky. Tam totiž lepíme na každou stranu folie jeden díl. Když použiju bílou pásku, která nejde retušovat, tak se může stát, že mi folii bude prosvítat ta bílá barva. Když použiji průhlednou pásku, můžu díl zrubu kolem budoucího otvoru pro okno zareušovat před nalepením oboustranky. Většinou to jde jednoduše černou barvou, prootže kolem okna je černý pruh - těsnění. Pokud se stane že díly na 100% nevyjdou úplně přesně na sebe (ikdyž to je jen desetinky mm), nejde to tolik vidět, jak když je díl z rubu bílý.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“