Matky a nytky

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Ondrej87
Příspěvky: 5
Registrován: pon 7.11.2016 9:09

Matky a nytky

Příspěvek od Ondrej87 »

Zdarec lidi vratil jsem se po x letech k papirakum, prvni trosku problem je ze lepim v UK :D
no chtel bych se zeptat jak nejlepe delat matky a nytky ? Videl jsem tady ze pouzivate ruzne naradi tak jestli by jste meli nejake tipy?
Dekuji
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Vojta Č. »

Buď koupit ražené / pálené matky (klíčové slovo "ivantovky" tady nebo na slovenském fóru).
Nebo si nýty vyrábět sám (vzhledem k měřítku pod-milimetrový ďubík vyjde stejně jako nýt i jako matka ;)) Na to jsou dobrý a) silný injekční jehly (upiloval jsem si růžovou a funguje dobře), nebo zlatnické kornováky (kornajsny) - ty ti udělají i kulatý nýtek. Co a jak se shání UK je samozřejmě otázka spíš na tebe (o injekčních jehlách mam svý pochyby).
Ondrej87
Příspěvky: 5
Registrován: pon 7.11.2016 9:09

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Ondrej87 »

No ty ivantovky jsem už tady někde zahlédl a prave jsme nevěděl kde to najít . Nemáš náhodou. Rusky odkaz ? A stříkačku bych mohl sehnat to by neměl byt problém
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Vojta Č. »

"Ruský odkaz" je nějakej zdivočelej autocorrect, ne? :D
Ivantovky od zdroje tady:
http://www.papermodelers.sk/viewtopic.php?f=77&t=6781" onclick="window.open(this.href);return false;
Nejspíš tam najdeš kontakt na někoho, s kým se domluvit ;)
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Mimapnd »

Cau,
ja robim v UK, nejake ivantovky tu mam, aj injekcne ihly ti mozem postou poslat, lebo "kusovky" ti v lekarni nedaju, a mam aj vyrazacku na matice, teda dve, jednu ti mozem poslat... a tie matice, kolko a ktoru velkost by si chcel, ci vobec budem mat, ale rad sa podelim. nie je problem.
Cus
Matus
Ondrej87
Příspěvky: 5
Registrován: pon 7.11.2016 9:09

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Ondrej87 »

cauko diky za rady. Hele kdybys mel par na zbyt urcite bych si vzal , potreboval bych ty nejmensi co jsou mam pocit ze 0.9 .
mozna i nejakou ti strikacku ?
Slo by to postal do londyna kdybychom se nejak domluvili?
Dekuji Ondrej
Ondrej87
Příspěvky: 5
Registrován: pon 7.11.2016 9:09

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Ondrej87 »

Ahoj ja jsem dostal od tebe soukromou zprávu , bohuzel jsem tady krátce a nemůžu si ji zobrazit . Můžeš mi napsat přímo na e-mail . ondrejpostulka@ Yahoo.co.uk
Teda pokud se tento příspěvek schválí deluju moc
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Matky a nytky

Příspěvek od Mimapnd »

Kuknem,
do Londyna? Kde presne? Hadam aj osobne by som ti to vedel priniest 8-) Ja som na NW100AD. Bud cez vikend na bicykli abo metrom...
Cus
Matus
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“