Tisk modelů

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

radekpaos
Příspěvky: 4
Registrován: sob 24.8.2019 21:55

Re: Tisk modelů

Příspěvek od radekpaos »

a tisknete na tyto Mondi i na inkoustu?
buko1
Příspěvky: 23
Registrován: pát 24.2.2012 20:04

Re: Tisk modelů

Příspěvek od buko1 »

@radekpaos: treba čítať. Len dva príspevky pred tým vaším píše Alda že na ten papier (ale 120 g/m2) tlačí testovacie modely na inkoustce.

Ja ho tiež používam už niekoľko rokov (konkrétne 160 g/m2 a 120 g/m2) a bez problémov (Epson DX4000, aj Epson L3060). 200 g/m2 používam od Xerox-u, ale keď mi dôjdu, tak tiež prejdem na Mondi.
johnyyy
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27.1.2012 22:08

Re: Tisk modelů

Příspěvek od johnyyy »

zdravim.
po dlhsej dobe ked som nenasiel firmu ktora by mi vytlacila model ofsetovou tlacou na A2 kedze mam doma lodicku fuso 1/200 a mam miesto aj na 1/100 rad by som si model zvetsil a zlepil no mam smolu ze som zatial nic nezohnal ked neratam ponuku za 2950eur:)).
ak by niekto poznal firmu ci osobu co by mi to vytlacila za normalne peniaze budem rad ak mi date doporucenie .
vdaka za pomoc
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Vojta Č. »

Ofset je pro nízkonákladový tisk (a to se bavíme o nízkých stovkách, natož o tvé jedné lodičce o pár stránkách) naprostý nesmysl (od předtiskové přípravy po nastavení stroje, barev a celý tisk), notabene ve velkoformátu. Asi ti nezbyde nic jinýho než digitál, což na A2 bude taky solidně mastný...
johnyyy
Příspěvky: 10
Registrován: pát 27.1.2012 22:08

Re: Tisk modelů

Příspěvek od johnyyy »

O ano tam som dostal tiez ponuku digital len za 500 eur no lepsie ale aj tak moc a aku mam vobec nejaku rozumnu moznost ....?
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Mimapnd »

Helou,
bohuzial, tak ako pise Vojta, ofset urcite nie. Digital, hm, skusil si tutok kuknut: objednavky(zavinac)typografiaplus.sk, to je ta nova tech, digitalny ofset, od nich som uz mal moznost otestovat tlac, treba si nato zvyknut.
A ak ani tam neuspejes, tak jedine najst modelara, co ma A3 tlaciaren, atramentovu, preklikat diely tak, aby sa dali rozumne vytlacit na A3, vytlacit, zafixovat a mozes lepit. Alebo sa na to vyprdni a zlep si 1:200, aj tak to bude krava ako hrom.
PS: tvoj najvacsi nepriatel je, ze chces jeden kus.
M.
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Tisk modelů

Příspěvek od SKY »

Fuso v 1:100 bude 205cm
gremlin
Příspěvky: 1
Registrován: ned 27.12.2015 0:52

Re: Tisk modelů

Příspěvek od gremlin »

Ahoj. Uvažuji o koupi nové tiskárny, kterou chci využít i k tisku papírových modelů. Máte někdo zkušenosti s typem Epson L4150? Inkousty řady EPSON EcoTank 101, které do ní patří, by měly být podle recenzí odolné proti rozmazání a vodostálejší, než do těch levnějších typů (řada 103).
Askhael
Příspěvky: 130
Registrován: ned 10.5.2015 18:23
Bydliště: Moravskoslezsko

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Askhael »

Plánujeme se ženou novou tiskárnu (já samozřejmě na tisk modelů) co si myslíte o této?
https://multifunkcni-zarizeni.heureka.c ... icPASlUgAs" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Rohlos »

Askhael píše:Plánujeme se ženou novou tiskárnu (já samozřejmě na tisk modelů) co si myslíte o této?
https://multifunkcni-zarizeni.heureka.c ... icPASlUgAs" onclick="window.open(this.href);return false;
Ahoj, jen dotaz. Koupil jsi tuhle tiskárnu? A jestli jo, jak ti frčí na tisknutí modelů?
Mě odešla stará, která ale stejně nebyla žádnej zázrak, tak se poohlížím po něčem, co by stálo za to.
Díky ;)
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Zrzek »

Zdar Rohlosi,
tu Epsonku z odkazu jsem koupil (Epson EcoTank L3150) a nemohu si stěžovat. Rychlost + kvalita tisku + spotřeba inkoustu mi přijdou v pohodě. Tisknu na papíry Mondi Color Copy 160g/m (nebo 120g/m, případně standardní "kancelářský" 80g/m) v nastavení - TYP PAPÍRU: obyčejný papír , KVALITA TISKU: vysoká, nebo další nastavení - tam posunu "zarážku" na max. Co jsem změnil, to je program pro tisk - netisknu v Acrobat Reader-u, ale ve Foxit Reader-u (free). Výstupy z Foxit-u mi přijdou barevně blíže realitě.


Pro porovnání, jaký je rozdíl v barevném podání - vlevo Acrobat Reader a vpravo Foxit Reader.

Obrázek
Uživatelský avatar
Rohlos
Příspěvky: 67
Registrován: sob 28.1.2012 12:22
Bydliště: Poříčany, Hamburg

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Rohlos »

Super, děkuju moc za rady. ;)
Hned jsem ji objednal, protože jsou na ni dobrý recenze. A Epson 3151 je dokonce v elektroworldu ve slevě o 800,-
No nekup to. :D

Díky moc ještě jednou a to nastavení od Tebe určitě vezmu v potaz. ;)
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 626
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Kuba78 »

mam doma Epson EcoTank L7160, ta je sice drazsi ale stejny system. S tankovou epsonkou neudelas chybu. akorat musis tisknout pravidelneji, aby nevysychala, je to proste inkoustovka.
tisknu na Canon Top Colour Digital A4 160g, vyjde 60 haleru za list to mi prijde jako dost dobry. nastaveni tisku stejne - obyc papir, vysoka kvalita. experimentoval jsem i ruzne davat tam jiny papir, nastaveni epson glossy, semi glossy a podobne, jina nastaveni, ale tahle kombinace nastaveni a papiru mi prisla nejlepsi.
Barvy jsou dobre, papir je hladky a hodne savy, lepi se z toho vyborne - jiz jsem postavil nekolik modelu. Zkusmo jsem ted striknul vytisteny list lakem schvalne aby to teklo a tisk se nerozpil - na druhou stranu, neopatrne navlhceni redenym herkulesem pri sypani terenu u Hlasenicke tvrze u te potistene namocene plochy tisk rozpilo. takze davat pozor. Bile hrany barvim redenyma "unikolkama" Mini Color co jsem koupil predloni na modelhobby v dobe, kdy byl svet jeste normalni a v pohode.

Tisknu vetsinou z JPEGu, to co mam v PDF jsem tisknul z acrobatu, ale ten foxit zkusim, diky za tip.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Dal jsem dotaz přímo na zástupce fi EPSON v České republice na vlastnosti inkoustů do ekotanků, protože jsem si chtěl tiskárnu s nimi pořídit. Nemají tu schopnost (voděodolnost a světlustálost) jako inkousty s označením Dura Brite. Mám Epsonku na náplně Dura Brite (dost velké náklady na tisk) a tam se mi za žádných okolnosti tisk nerozpíjí a vydrží hodně styk s vodou při retuši.
Zrzek
Moderátor
Příspěvky: 613
Registrován: pon 12.12.2011 20:19

Re: Tisk modelů

Příspěvek od Zrzek »

Já vytištěné listy po zaschnutí inkoustu jemně přestříkávám lakem na vlasy z LIDLu. Barvy tím lehce zafixuji a píšou na něm, že snad i UV filtr má.... :lol: :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“