Kroucení zdí

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
norad
Příspěvky: 40
Registrován: pon 23.1.2012 16:12

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od norad »

Nic proti dámy a pánové ale oboustranná lepicí páska (ať akrylová nebo polypropylenová) při použití postupně vysychá. U nás v zaměstnání s ní lepíme parozábranu pod plášť stěn už mnoho let a tak jí mám doma pár metrů a vím že páska v řádu měsíců skutečně vyschne. A čím savější lepené plochy tím je tento proces rychlejší. A to jsme u nás vyzkoušeli různé značky (včetně "kvalitních" od 3M) s různými cenami ale výsledek je vždy stejný, lepidlo se změní na suchou nelepivou látku kterou je možné seškrábnout nehtem.

norad
Uživatelský avatar
Chimenes
Příspěvky: 458
Registrován: sob 21.1.2012 12:56
Bydliště: Ovčáry
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od Chimenes »

8 let a stále drží...

Obrázek

Oranžová 813tka stavěna v roce 2007-2008 a modrá 2009-2010. U obou použita oboustranná páska na lepení folie interiéru. Foto je z prosince 2015.

Neviděl bych v tom vysychání zásadní problém. Nicméně svět není černobílý, takže výjimky se jistě najdou.

JS
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od BlueShark »

I kdyby, tak pokud by splnila účel pro podržení stěn v rovině a po x letech uschla, stěny by zůstaly rovné a defekt by to už nemělo...
Jinak teď jsem už skoro dodělal Kasejovice a podlepení jsem nepotřeboval a začíná mi to jít :-D
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od BlueShark »

Jeste dotaz, mrknete sem:

http://www.imgup.cz/image/7Fp" onclick="window.open(this.href);return false;

Vse slepuju opravdu na milimetry presne a peclive, divim se co odhali fotka z mobilu, nenatiral jsem ze stran ramy oken a par drobnosti, priste budu... Najednou tam vse sviti jak kdyby to bylo krive atd :-) Pritom okem to temer videt neni a prijde vse paradni :-D

Ale k dotazu.
V prvni bubline lepime k sobe natupo?

Druhy dotaz, jak prilepujete strechu v druhe bubline na zaklad, jen tzv. NATUPO? A strechu co presahuje zespoda natrete hnedou atd?
Ja jen jak to uchytit, v minule stavbe jsem si tam dal pomocne papiry, cast prilepene na zaklad budovy a druhou pak ke strese, ale muze ji to zdeformovat jinak nez clovek chce nekdy, i kdyz vetsinou to vypadalo lepe nez bez...


Diky za rady...
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 177
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od vsetíňák »

Je to i o zvyku jak komu se s tím pracuje. Velké plochy uřcitě a malé dle libosti. Já osobně zatím podlepuji z abc komplet stránky a u jiných vydavatelů dle gramáže papíru.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od Vojta Č. »

Co tam vidím já, je dost odbytý tvarování. Jestli všechno ohýbáš tak, jako ten roh, který je nejblíž, tak se nediv, že ti to nedrží rovně. To samý ta římsa pod střechou, to samý hrana střechy. Tam se ti to všude křiví. Ty ohyby musí u takhle malé stavbičky o dost ostřejší a přesnější, a hned přijdeš na to, že ten ostrý ohyb ve dvou směrech ti tuhle malou plochu podrží i bez podlepení.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od Aki »

BlueShark píše:Nemyslím, ale psali mi to :-) Aki atd :-)
tak moment, já že jsem psal, že nepodlepuju??? o tom teda nic nevím :) pokud vím, tak jsem ti psal "podlepuju všechno, co je potřeba" :)
BlueShark
Příspěvky: 175
Registrován: stř 2.12.2015 8:52

Re: Kroucení zdí

Příspěvek od BlueShark »

Jinak dny lepení plynou a člověk přchází na nové triky, objevuje nové věci a postupy.
Musím říct, že kartón z krabic od sunaru, co si vždy schovám nebo od jakékoliv krabice tak je skvělá věc.
Délám tedy zatím 3. kostel, nyní Zvole a hlavní loď jsem tím podlepil a paráda, sice jen herculesem a pak zatížil pod deskou činkama nebo na to dal rotoped a bylo, zdi krásně tvrdé ráno a kostel drží jak...

Dříve bez podlepení se vše mačkalo a jakýkoliv neohrabaný pohyb mohl způsobit cokoliv, teď je to jak ze dřeva, fakt úžasný a budu se zdokonalovat, třeba tou oboustrankou, až bude potřeba :-)
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“