jaké barvy na papír?

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
DLisa3
Příspěvky: 32
Registrován: stř 28.1.2015 5:40

jaké barvy na papír?

Příspěvek od DLisa3 »

ahoj všem, prosím najde se tu někdo kdo by mi poradil jaké si mam koupit barvy na retuž a nebo lépe
je tu někdo kdo by mě ukázal jak vlastně barvit?
vůbec nechápu jak někdo zabarví např. celá kola a oni se mu nezkroutí!

byl bych moc rád,teprve začínám!

předem vám moc děkuji

ahoj
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: jaké barvy na papír?

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,
ja na retus pouzivam jen vodovky nebo tempery a protoze mam zhorseny barvocit, nechavam si prislusny odstin uvarit od me drahe polovicky ;)
Nektere casti retusuji jeste pred slepenim a nektere az po, a vetsinou jen hranou stetce ( pouzivam stetec 0 a 0,5) ;) S kolecky ti moc neporadim, to jsem sam jeste nedelal...

At se ti dari Jakub.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: jaké barvy na papír?

Příspěvek od Vojta Č. »

Na základní úrovni retuše hran tempery, základní sada stačí, 12 ks už je luxus, namícháš z toho v podstatě cokoliv, jde to pak "oživit", když už to máš jednou namíchaný (moje paleta by mohla vyprávět :D).
Na vyšší úrovni je to přebarvování celých celků a celých modelů, tam už je to trochu jinej sport - na to ti tady doporučím třeba vlákna, co má Brzdič nebo Michal Traj, tam se jede vyšší lakýrničina.
Jinak už je to tu omletý několikrát, tak čti, hledej a hlavně zkoušej. Nečekej, že tě k tomu někdo dovede za ručičku. Když to zkusíš na modelu, vyfotíš a zeptáš se, bude to hned lepší ;)
:arrow: http://papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/vi ... ?f=25&t=33" onclick="window.open(this.href);return false;
DLisa3
Příspěvky: 32
Registrován: stř 28.1.2015 5:40

Re: jaké barvy na papír?

Příspěvek od DLisa3 »

mockrát vám děkuji, je fajn že někdo poradí!
vojta78
Příspěvky: 857
Registrován: pát 20.1.2012 22:04
Bydliště: Šternberk

Re: jaké barvy na papír?

Příspěvek od vojta78 »

Retuš se tu řešila mnohokrát. Někdo používá tempery, další vodovky. Na něco lze použít i fix na textil, je ale velmi omezená škála barev.
Přebarvování je už jiná parketa.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“