Rhinoceros - konstrukce

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

kpt.Budha
Příspěvky: 72
Registrován: sob 21.1.2012 7:57

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od kpt.Budha »

Kolikrát může být ta hranatost jenom zdání, pomůže příkaz REGEN (možná blbost, ale než jsem na to přišel, byl jsem také z hranatosti zmaten)
Uživatelský avatar
Sláva
Příspěvky: 71
Registrován: sob 21.1.2012 16:17
Bydliště: kousek od Znojma

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od Sláva »

Snažím se namalovat v rhinu kolečko se vzorkem, bohužel se mi stále tvaruje vzorek po delší části a je deformovaný.
je někde volba směru tvarování? Díky za pomoc.

Obrázek
Uživatelský avatar
Ing. Spendlik
Příspěvky: 31
Registrován: pát 20.1.2012 21:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od Ing. Spendlik »

Ahojte,
Pár rokov dozadu sa mi podarilo pripraviť skripty pre Rhino, ktoré pomáhajú pri tvrobe chlopní a pri číslovaní. Žiaľ mali svoje muchy. Opravy skriptov sa trochu natiahli, ale konečne som to dokopal. Pripravil som dve verzie, pre Rhino3D v5 a tiež pre v4. Bližšie info a samotné kripty nájdete na mojej stránke:
SK - Skripty pre Rhinoceros 3D pre tvorbu papierových modelov - Spendlik Paper Models
EN - Scripts for Rhinoceros 3D for paper modelers - Spendlik Paper Models

V prípade akýchkoľvek otázok, pripomienok som k dispozícii.
Ešte raz vďaka QUASI-mu, že ma k tomu dokopal. Ak sa nemýlim tak on sa snažil ešte upraviť skripty na číslovanie s použitím automatického centrovania. Toto som zatiaľ neimplementoval, možno časom.

Ing. Spendlik
Uživatelský avatar
Ing. Spendlik
Příspěvky: 31
Registrován: pát 20.1.2012 21:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od Ing. Spendlik »

Ahojte,
skripty pre Rhino V5 som musel upraviť - vďaka mojej šikovnosti tam bola jedna chyba. Na stránke sú už opravené skripty, takže si ich môžete stiahnuť. Skripty pre V4 fungujú správne.
Ing. Spendlik
Uživatelský avatar
serpens
Příspěvky: 60
Registrován: pát 20.1.2012 21:43
Bydliště: Zilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od serpens »

Sláva píše:Snažím se namalovat v rhinu kolečko se vzorkem, bohužel se mi stále tvaruje vzorek po delší části a je deformovaný.
je někde volba směru tvarování? Díky za pomoc.
Pozri si tuna navody od Alina - koleso s dezenom 1 a 2 - http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=134&t=486" onclick="window.open(this.href);return false;
MVano
Příspěvky: 1
Registrován: sob 13.8.2016 11:52

Re: Rhinoceros - konstrukce

Příspěvek od MVano »

Nejedná se mi přímo o konstrukci, ale spíš o opakující se problém v Rhinu.
Měl jsem v okně rhina, po levé straně panel nástrojů a dokonce i pod příkazovou lištou. Najednou zmizeli a nejdou obnovit. Nejsem zdatný v PC a tak jsem se pokusil o vrácení systému. Jednou to pomohlo, ale teď už to nepomáhá. Bez Rhina jsem jako bez ruky a neumím to opravit. Jde o starou verzi 2, v angličtině. Bohužel anglicky taky nevládnu. Příkazy z Rhina jsem se částečně naučil, ale nic víc. Prosím o pomoc, jsem z toho bezradný.
Martin
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“