Bombírování bočnic kol

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Bombírování bočnic kol

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Opět malinko přispěji do kategorie postupů a triků při lepení papírových modelů. Jedná se o technologii bombírování bočnic kol. Někde k tomuto tématu bylo již napsáno docela dost, jen dané téma nemůžu nikde najít. Nejspíš na starém DF-ku, tam jsem přispěl nějakým textem a málo upravenými fotkami, kde je schématicky načrtnuto co vlastně s navlhčenou bočnicí mezi prsty dělám, aby dostala zakulacený tvar.

To jsem se snažil přenést do pohyblivých obrázků, které by mohli pomoci daleko víc, jak psané slovo. Zatím je to pro Vás jen němý film, ale jsem rozhodnutý připravit podobné snímky i se slovem mluveným, které by popsalo kroky které činím. Video, které jsme se snažili s jedním kolegou nafilmovat na výstavě v Pardubicích nedopadlo dobře a tak jsem to zkusil doma přes foťák. Tak zde je tedy malý výsledek...

https://www.youtube.com/watch?v=5_8hQZgzR90" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
mech1
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon 5.12.2011 15:25

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od mech1 »

Ja teda sam za sebe musim rict, ze pro me pecka!
Ma to vetsi vypovidajici hodnotu, nez fotky. Ja jsem takovej detailista a hodne veci resim a narozdil od fotek tady je videt celej proces ...

... za me dobry. Dopln to (misto funeni) komentarem a nema to chybu ("ohybam mezi prsty ... papir vam musi drzet tvar predtim, nez ho slepite ... vidite, tady se mi to nepodarilo, ale nevadi pridelame chlopen znova").
Pokud nekdo dalsi prida zaklady rezani, ohybani, retuse atd. mam jasnej, nazornej serial pro (nas vecne) zacinajici!
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od samotr9 »

Souhlasím s mech1, no Teo viděl bych to na seriál průběhu stavby jednoho celého modelu,takže ženy budou v úterý a ve čtvrtek koukat na Ordinaci v bedně, muži na youtube v compu.. :-D :-D. A až se pustíš do Ripperovky, nebo další bombu od Spidi, přestane být s drahými polovičkami legrace. :-D :- D
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Kdyby jste měli ponětí, jak mi foťák na stativu postavený těsně před nosem vadil, abych na to bombírování dobře viděl...Budu muset postavení stativu ještě malinko vyřešit jinak, abych měl volnější pole pro práci. Ano, tímto způsobem se dá přiblížit začínajícím více postupů a triků. Určitě názorná ukázka vydá za 10 napsaných textů a stacionárních fotek.

Nafilmovaná celá stavba modelu? Hmm tak to asi neklapne. Nemám dost velkou kapacitu paměti ve foťáku - přeci jen už je to stařeček, neoplývající moderní technologií. No a po 4 minutách záznamu, který mi poskytuje kapacita paměťové karty....to je docela prekérka něco filmovat. Kameru bohužel nevlastním.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od JoseFxx »

TEO jsem si říkal co to máš na levém palci a pak i to došlo. Nikdy mě nenapadlo otírat lepidlo takto. Jinak postup mám stejný ale takové doonalosti nedosahuju. Holt tréning dělá mistra. Ještě jsem neudělal tolik koleček jako ty.
pahejl69
Příspěvky: 304
Registrován: čtv 26.1.2012 17:19

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od pahejl69 »

Jako domečkář jsem se stejně koukl :) fakt pěkný a navíc jsem zjistil že mám jednu techniku s takovým borcem společnou a to ten flek na palci :lol:
Uživatelský avatar
mech1
Administrátor
Příspěvky: 55
Registrován: pon 5.12.2011 15:25

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od mech1 »

Vyhlas sbirku, prispeju ti na pametovku/kameru/stativ ;-)
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od bernie »

Dodat mluvené slovo - OK
Nemyslím si, že POV je nutné. Klidně bych použil pohled z protější strany stolu, tam už jsi samoobslužný na stativu.

Čumět na stavbu celého modelu bych rozhodně nemusel a navíc čas strávení čučením by chyběl na patlání samotné :roll:
Proto lepím modely, abych nečuměl na bednu, u které po pěti minutách chrápu ať je v ní cokoliv.
hepyno
Příspěvky: 46
Registrován: ned 22.1.2012 17:50

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od hepyno »

A keby si ten foťák pripevnil na čelo / čelovku?
Roman V.
Příspěvky: 406
Registrován: pon 12.12.2011 21:01
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od Roman V. »

Zdenda nemá tak vysoký čelo, takže by mu padala na nos...už se na Tebe dědku těším...
Uživatelský avatar
jenda.e
Moderátor
Příspěvky: 79
Registrován: pon 12.12.2011 19:05

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od jenda.e »

Tak foťák do zubů a je to :-)
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od samotr9 »

mech1 píše:Vyhlas sbirku, prispeju ti na pametovku/kameru/stativ ;-)
Kdy tu sbírku vyhlásíme??? :lol: 8-) :lol:

bernie: proto jsem psal, že s drahými polovičkami přestane být legrace.... lepit a ještě sledovat Teo-show, občas nějaký sport..to neuhádáme :mrgreen:
bernie
Příspěvky: 690
Registrován: úte 14.2.2012 11:15

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od bernie »

Tome, a ona nekdy ta legranda zacala? To muselo byt rychlejsi nez vymena kol u McLarenu.
Uživatelský avatar
samotr9
Příspěvky: 222
Registrován: sob 21.1.2012 23:36
Bydliště: Plzeň

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od samotr9 »

bernie píše:Tome, a ona nekdy ta legranda zacala? To muselo byt rychlejsi nez vymena kol u McLarenu.
:lol: :lol: :lol: svatá pravda
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Bombírování bočnic kol

Příspěvek od Tomáš S. »

JoseFxx píše:TEO jsem si říkal co to máš na levém palci a pak i to došlo. Nikdy mě nenapadlo otírat lepidlo takto.
Jop, je to praktické, ale bacha aby jste neměli víc "pracovních" triček než by jste chtěli 8-) .
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“