Sketchup - pluginy

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

pátrám už pomalu půl dne a nikde jsem nenašel odpověď... stáhnul jsem si free Sketchup 8, cosi v něm vytvořil a teď bych to rád zkusil rozdložit do 2D. dočet jsem se o pluginu Flattery. stáhnul jsem ho, nakopíroval do adresáře podle návodu, ale když spustím SU, nikde nemůžu najít kolonku "plug in". nemůžete mi někdo, prosím, poradit? jsem v tomhle naprostej zatáčečník :) díky
skromny
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21.1.2012 13:11

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od skromny »

stiahol som si Flattery, rozbalil stiahnuty .zip a adresar "flattery" a subor "flattery.rb" som skopiroval do adresara "plugins" v samotnom SU - u mna "C:\Program Files (x86)\Google\Google SketchUp 8\Plugins"

po spusteni sa mi hned objavil flattery toolbar, da sa ale zapinat cez menu - pozri prilozeny obrazok

Obrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

áha, už jsem na to přišel, já trubka si tam zkoipíroval _.flattery.rb, takže jsem pod Toolbars nabídku flattery vůbec neměl. díky moc, teď už se s tím jen naučit dělat :D za chvíli tohle vlákno smažu, páč nikomu jinýmu ku prospěchu asi nebude, takový tele, jako já, tu druhý nebude :D
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od snekousek »

Aki zatím to tady nech.Myslím že se bude hodit.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

snekousek: ono to je v návodu na instalaci pluginu popsaný dobře, já tam jen zkopíroval blbej soubor, kterej se jmenuje podobně...
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od snekousek »

OK tak to můžeš máznout.Já do programu čumím asi třetí den,ale jelikož to nemá češtinu tak vím kulový co s tím.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

tak ještě než to zahodím, prosím o zodpovězení dalšího dotazu... už se mi to podařilo nějak rozbalit, i tu chlopničku přidat, ale nedaří se mi to exportovat - v okýnku "uložit jako typ" nemám na výběr vůbec nic. potřeboval bych to následně nějak dostat do Corelu...
Uživatelský avatar
Alda C.
Příspěvky: 47
Registrován: sob 21.1.2012 8:31
Bydliště: Brno 21

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Alda C. »

Ahoj,

pročti si to tady, možná najdeš odpověď.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

Alda: díky, trošu mě to posunulo v bádání dál, ale pořád nic moc :) ukládá mi to buď bez přípony, nebo s příponou svg a to do Corelu nedostanu :/ aspoň teda ne do tý mý starý verze
Marttini
Příspěvky: 5
Registrován: sob 29.12.2012 21:38

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Marttini »

Ahoj,

no jestli Ti jde jen o vytvoření nějaké textury, tak tuto funkci Sketchup podporuje, včetně použití vlastních textur,
vytvořených právě třeba v Corelu. Každopádně, pokud chceš něco ze sketchupu dostat ven, tak pomocí exportu
můžeš vytvořit soubor .jpg, .png, .bmp, což určitě Corel otevře. Avšak, výsledkem exportu bude obrázek toho, co
vidíš jako náhled svého modelu, takže musíš nastavit horní pohled a v náhledu musí být celý dílek.

Já osobně jsem dělal vůbec svůj první model na PC, a ten jsem otexturoval ve Sketchupu a přímo z něj převedl
do pdf už v měřítku, ale to díky Skechup 8 Pro (placený).
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

právě že ne, textury bych pořešil v Corelu. jde mi čistě o bílý tvary. koukal jsem, že novej už tuhle příponu otevřít umí, moje stará devítka ale bohužel ne. takže když budu chtít dělat modely přes sketchup, čeká mě buď nákup novýho corelu, nebo učení s inkscape... čo sa dá robiť, no...
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od snekousek »

,,svg,,? Mě se to ukládá jako skp.A v možnostech uložení je jen models a nebo 3-7 podle verze programu.Ale na ploše mám že to mohu poslat jako svg do programu Inkscape.
........
Koukal jsem jestli by to nešlo z Inkscape odeslat dál ale do Corelu to asi nejde.Zjisti si přípony Corelu.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od Aki »

mně to žádný možnosti exportu nenabízí, okýnko tam sice je, ale prázdný... ale heuréka, něco se přece jen podařilo :) přes inkscape to jde převíst do .plt, což mi corel sbaští i v křivkách, to jsem potřeboval :)
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: sketchup - pluginy

Příspěvek od snekousek »

Heuréka.Tak přece jen se něco povidlo.:-D
mařka
Příspěvky: 62
Registrován: sob 21.1.2012 21:41

Re: Sketchup - pluginy

Příspěvek od mařka »

Ahoj kluci
taky se snažím kreslit ve SketchUpu a podařilo se mi tu plaginu dostat do šestky, která je v češtině a kupodivu to tam funguje.
Jestli pojedete do Brna na papirové kralovství tak bych se rád s Váma sešel a pokecal o SketchUpu.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“