Prosba o radu ohledně Volvo A25 od Betexy

Rady, poznatky a zkušenosti při stavbě a konstrukci papírových modelů

Moderátor: spida

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Prosba o radu ohledně Volvo A25 od Betexy

Příspěvek od Kamil »

Ahoj, koupil jsem si vystřihovánku Volvo A25 z řady jednoduché (Princip vystřihovánky je vytvořen tak, aby stavbu modelů zvládl i začínající modelář) a přestože jsem už pár vystřihovánek slepil, tak jsem těžce narazil hned na začátku, u dílu 1 :D

Netuším, co provést s částí označenou červenou šipkou. Když to ohnu podle toho, jak chápu návod, tak mi to tam vůbec nesedí a výsledkem je, že na zadní straně je bílá část, což mi tam nepasuje. Není tam ani žádné číslo, které by indikovalo, že se tam má něco na tu bílou plochu přilepit. Už na to čumím hodinu a nic mě nenapadá :-(. Zkusil jsem k tomu přirovnat i pár dílů okolo, ale i tak vůbec nevím, co s tím. Bohužel návod je pro mě celkem mizerný ("sestavte díly 1 a 2....") a obrázky tuto část v detailu vůbec nezabírají (jsou zepředu). Ani situační kresba (ta s čísly) toho moc neřekne, je pouze z boku.

Pak ještě nevím, zda Betexa označuje části, které se mají vystřihnout, červeným křížkem. Myslím tím to, co jsem označil fialovou šipkou, zda to vystřihnout nebo nechat. Má to být otvor pro čep a v návodu se píše "díl 5 s otvorem pro čep", ale naznačené k vystřihnutí to není. U dílu 1 je to samé a tam se o otvoru nemluví.

Kdybyste to někdo dříve lepil a vzpomněl jsi, můžete mě prosím nakopnout správným směrem, než to hodím do koše. Případně, pokud to máte doma, zkuste mi tu část prosím nafotit.

Předem díky za ochotu.

Kamil
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Kamil dne sob 15.6.2019 16:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Prosba o radu ohledně Volvo A25 od Betexy

Příspěvek od Tomáš S. »

Asi bych to přistřihnul podle potřeby - ničemu to tam vadit nebude. Díry budou tam kde máš fialové šipky, ale osobně bych teda volil menší průměr čepu (z fotek mi to připadá dost velké). Jinak je to trochu schválnost dělat kruhové otvory bez středů, ale asi nebylo předpokládáno, že modelář bude mít takové starosti s něčím jako souosost, ta se pak chytá o poznání hůř. Snaž se zpracovat čep co nejpřesněji a asi bych doporučil NElepit podle čísel, ale co nejdřív jak to půjde, vychytat spojení v čepu mezi základy obou částí - tedy díly 1 a asi 21, aby jsi je měl hezky v rovině a pak na to lepit zbytek. :)
Uživatelský avatar
Kamil
Příspěvky: 148
Registrován: ned 10.1.2016 21:08

Re: Prosba o radu ohledně Volvo A25 od Betexy

Příspěvek od Kamil »

Tomáš S.: Slepil jsem protikus a stejně mi ten díl s červenou šipkou nikde nepasoval, tak jsem ho, jak jsi mi poradil, odstřihl. Resp. jsem ho upravil, aby netrčel. Opravdu nerozumím, jak to autor myslel.
Odpovědět

Zpět na „Stavba, konstrukce, tipy a triky“