Magnetofon Tesla B 588 / vlastní tvorba

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Magnetofon Tesla B 588 / vlastní tvorba

Příspěvek od Venca 21 »

Další příspěvek do kuriózního vlákna. Předem upozorňuju, že nejde o model, ale o hračku. Takže prosím neřešte proporce, ani podobnost. :mrgreen:

Obrázek

Tohle je papírový magnetofon Tesla B 588, který mi narychlo vyrobil táta někdy kolem roku 1988. To mi bylo asi 9 let. Před pár dny jsem ho zcela náhodou objevil, jak už to tak bývá, během hledání nečeho úplně jiného.

Tenkrát jsme doma měli pouze tento kotoučový magnetofon, na který táta nahrával různě z rádia, televize, nebo od známých zapůjčených LP desek (pirátství!!!) :lol: ty tehdejší největší pecky a šlágry od Káji Gotta, Helenky Vondráčkové, Haničky Písničky, Dalibora Jandy, Ivety Bartošové, Sagvana Tofiho, skupin Elán, Team, Olympic a dalších československých hudebních superstar. Mě to tehdy naprosto fascinovalo, jak tam kroutí těma páčkama a mačká tlačítka a hrozně jsem to taky chtěl dělat, jenže legendární maďarský kazeťák s oranžovými tlačítky jsem jaksi nikdy neměl. Ten, který jsem dával do vedlejšího tématu (viewtopic.php?f=24&t=1797" onclick="window.open(this.href);return false;), jsem sehnal teprve nedávno přes Aukro a je to dárek pro kamaráda, jenž v únoru oslavil své padesátiny a jako mladý jinoch prý po tomto maďarském zázraku vždy toužil a nikdy ho neměl. Tak se ho v padesáti konečně dočká i když tedy s mírným zpožděním. :mrgreen:

A tak mi táta vyrobil alespoň tuhle hračku za pomoci papírové krabičky od čehosi (rozměr cca 12 x 10 cm), upravené krabičky od sirek, ze které je ten snímací mechanismus, hnědé papírové lepící pásky (té, co se olizuje jazykem, aby lepila), černé a červené fixy, nějakých plastových trubiček a placatých tyčinek už ani nevím z čeho, ze kterých jsou ty páčky a plastových cívek od zdravotních náplastí snížených na požadovanou výšku. Páska byla původně také papírová, ale časem byla nahrazena za skutečnou magnetofonovou z nějaké staré zašmodrchané MC kazety. Dvě páčky vpravo a vlevo jsou hýbací, přepínač červené a žluté stopy též, tlačítka jsou pouze namalovaná.
Ani netušíte, kolik mi to tenkrát udělalo radosti. :)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jakub112
Příspěvky: 41
Registrován: úte 24.11.2020 16:16
Bydliště: Mons, Belgie
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetofon Tesla B 588 / vlastní tvorba

Příspěvek od Jakub112 »

Nádhera. :D Tvůj táta byl velmi šikovný.
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“