Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od kaktusak »

Aby to nevypadalo , že jsem dlouho nic nedělal tak jsem dám pár fotek co jsem stvořil během cca 5 měsíců . Tytu figurky jsem si chtěl slepit už hodně dlouho , ale nikdy jaksi nebyla ta správná chuť . Někdy v březnu jsem si slepil první ( důstojníka RAF ) a pak jsem už nemohl přestat . Takže to vychází zhruba dvě figurky na měsíc . Lepilo se to parádně a supr jsem si u toho odpočinul . U těchto figur se mi líbí , že jsou sice jednoduché na lepení , ale vypadají hodně věrně . Pokud by někdy v budoucnu vzniklo nějaké další pokračování figurek , tak si je zcela určitě pořídím .
Tady jsou fotky .

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od Markulin »

Ááááááááá předseda lepí :)
Tyto figurky mám všechny a musím s tebou souhlasit Zbyňku. Lepí se to parádně a výsledek fakt stojí za to.
A ano..... taky bych byl rád nějaké další ;)
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od mahdy »

Šikovný předseda ... taky jich mám slepenou celou sérii ;)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od bedatruhlar »

Vypadá to parádně ,ale všechny rozhodně nejsou
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od mahdy »

Tak to by mě zajímalo, který podle tebe chybí ty chytrolíne .... já jich mám taky deset ;) A ani gůgl další nenašel, zřejmě víš víc než on :lol:
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od JoskaM »

Ale on určitě nemyslel jako typy, ale jako všechny, chápeš... :-)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od bedatruhlar »

mahdy píše:Tak to by mě zajímalo, který podle tebe chybí ty chytrolíne .... já jich mám taky deset ;) A ani gůgl další nenašel, zřejmě víš víc než on :lol:
beru zpět myslel jsem Dudášovy figurky chytraku :lol:
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od SKY »

u toho rytire na koni je zjevne chyba v drzeni stitu
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od kaktusak »

SKY píše:u toho rytire na koni je zjevne chyba v drzeni stitu
Mám to přesně podle návodu a na všech dostupných fotkách tohoto modelu , je ten štít umístěn stejně . A podle mě to opravdu logiku dává .
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od Standa F. »

Moc pěkná práce, Zbyňku, ty figurky jsou opravdu působivé.

Rytíř - štít drží jistě dobře. Pokud by pozvedl paži k obraně, bude i lev hlavou nahoře. Toto je autorský originál slepený přímo Michalem Dudášem:

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba78
Příspěvky: 627
Registrován: úte 3.1.2012 19:27
Bydliště: Doma

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od Kuba78 »

no, pravda je uprostred a ciste teoreticky ji mate oba. stit ma drzeni rukou tak , aby mohl rytir tou rukou drzet oteze a zaroven ho stit kryl a oprel se do nej predloktim, pri turnajovem souboji zvedne levou ruku tak, aby do vyrezu mohl zaklesnout drevec. zde je videt http://www.palba.cz/album/displayimage. ... fullsize=1" onclick="window.open(this.href);return false; jak se drzi stit a oteze pri utoku nemecke "panzerwaffe model prvni Rise" - uchyceni byva vodorovne az napric stitem, podle toho jaky to byl typ.

Takze pokud dobre vidim kde ma oteze a asi zapesti, tak by mel byt stit o neco pootocen trochu po smeru hodinovych rucicek.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od kaktusak »

Díky za reakce pánové . Byla to pohodová stavba .
Stando děkuji za porovnávací fotku . Dodatečně ti děkuji , že jsi mě před lety tuto sbírku pomohl zkompletovat .

Ještě jednou díky za komentáře .
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od Nafe_CZ »

Moc pěkná práce.
Jen drobnost k tomu štítu, většina štítů co jsem měl možnost vidět nebo držet v ruce, se navléká na ruku vodorovně. Tedy v pozici "akční" je ruka přez hruď a štít je ve svislé poloze.
Otočil bych ho na figurce o 90stupňu doprava.
Nikdy nezvihaš štít s rukou pod bradu a teprve v tomhle typu souboje, musí být ruka přinejmenším vodorovně a krýt hruď.

Štefan
Uživatelský avatar
SKY
Příspěvky: 285
Registrován: pon 23.7.2012 15:47

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od SKY »

Kluci me predbehli, ano opravdu exitovaly male stity, ktere se "navlekaly" na zapesti a slouzily jen pro nejake to kryti pri souboji. Toto turnajove pouziti je opravdu spatne, navic stit je i dost maly, berte to tak ze stit mel primarne pohltit naraz druheho drevce, pokud by se kryl pri tomto nasazeni, nejen ze by nemel dost sily ho takto drzet, ale pri impaktu by to zlomilo nejen ruku v lokti, ale nasledne pravdepodobne i hlavu mozna i zlomilo vaz, pokud budem brat ze by po impaktu pokracoval smerem pod bradu pri tomto drzeni. Navic by prudce zatahl za oteze, coz je pro kone pokyn k zastaveni. Turnajovy stit by mel kryt prostor trupu a de facto se pri spravnem kryti opira i o rameno aby proste byl pro blok stabilnejsi ................ tak nejak gotiku delam a to vcetne kone :)

vyrez neni na zaklesnuti drevce to je fama, je to vyrez aby pri potrebe kryti obliceje prez stit videl, primarne se toto pouzivalo pri pesim souboji s mecem.

Jinak turnaje byly neco jako sport, nezabijeli se u toho ani zamerne nemrzacili
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Figurky historických vojáků / Michal Dudáš / ABC

Příspěvek od JoskaM »

:lol: Každý má svojí pravdu, tak i já přisypu -
Turnaje nesloužily k mrzačení, ale hodně jich při tom zařvalo, nejen z důvodu vítězství,
Štít nesloužil k zastavení dřevce, ale ke smeknutí dřevce...proto ač byly dřevěné, měly různé špičky, (a teď nemyslím hrot, ale "korunky" aby se pokud možno i do štítu zakously a schodily jezdce)

Zbyňdo já bych dal hlasovat o pozici štítu, ale kluci budou mít pravdu v těch 90°...znamená li to, že by jsi z rytíře udělal mistra Jana Husa, tak to tak prosím nech :lol: .
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“