Hory na A3

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
tdnur
Příspěvky: 15
Registrován: stř 1.2.2012 13:34

Hory na A3

Příspěvek od tdnur »

Čau bando,

chtěl jsem se podělit se svou jednou šaškárnou, je to kartonový model hor. Obkreslil jsem vrstevnice z mapy, vytisknul je na papír, ten nalepil na karton, z něj vyříznul plochy, nalepil na papír formátu A3, celé to nabarvil a nakonec osadil prťavými modely staveb a místních zajímavostí :-)

(Trošku jsem váhal s kategorií modelu, ale tady mi to sedí nejvíc.)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
silverman
Příspěvky: 282
Registrován: pát 20.1.2012 23:21
Bydliště: Kladno

Re: Hory na A3

Příspěvek od silverman »

Hmmmm... hory, to se jen tak nevidí :) Bezva nápad.
hank
Příspěvky: 265
Registrován: stř 25.1.2012 21:08

Re: Hory na A3

Příspěvek od hank »

tdnur: Klobouk dolů před tvou invencí, ale už to někdo dávno vymyslel... Když jsem před 35 lety chystal stavbu jednoho ze svých dávných kolejišť, tak jsem si nejdřív pořídil maketu krajiny 10x zmenšenou oproti modelovému měřítku (tj. 1:1200 oproti skutečnosti) přesně tímto způsobem. Jenom jsem na ty vrstevnice nepoužil vlnitou lepenku, ale lepenku plnou, silnou cca 1 mm. Rozměry té makety byly 14x10 cm. A ani já si nečiním nárok na originalitu, pokud vím, tak tehdejší guru československých železničních modelářů Vladimír Zuska navrhoval tyto a podobné postupy (nejraději doporučoval modelovat krajinu kolejiště v písku...) už v 50. letech.

Jak to bylo s tím telefonem...? Když Graham Bell zapojil v r. 1876 svůj první telefon, měl už na něm dva nepřijaté hovory od Járy Cimrmana... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“