Stehlík zlatý / Johan Scherft / 1:1 - HOTOVO

Vaše bláznivé modely a „šílenosti“ - samozřejmě z papíru
Odpovědět
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Stehlík zlatý / Johan Scherft / 1:1 - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

Keďže tento týždeň dorazila krabička z Ameriky, strihol som si do prvého vtáčika s tejto kolekcie 8-)

Obrázek Obrázek

Set obsahuje štyri americké druhy spevavcov - stehlíka zlatého, kardinála červeného, salašníka modrochrbtého a brhlíka bieloprsého.

Model vydalo nakladateľstvo Sterling Innovation New York a autorom je opäť holandský umelec Johan Scherft . Čo som videl na nete, existuje aj verzia od vydavateľstva Barnes & Nobles , to má inú krabičku. Krabica obsahuje štyri druhy, každý je vytlačený 4x, čiže dostaneme 16 vtáčikov a flaštičku lepidla.

Začal som stehlíkom. Predloha :

Obrázek

Proti predchádzajucému modelu dudka je o dosť menší a mal som problém pri tvarovaní, holt mám velké ruky a prsty :lol: Ale nakoniec som to dobojoval, aj keď je pravda, že som to chcel v jednom momente zašlapať naspäť do 2D podoby :mrgreen: Vtedy som pochopil, prečo je každý vtáčik k dispozícii 4x .....

Retuš opäť trvala dlhšie ako samotná stavba / žltá farba sa naozaj retušuje najťažšie.../ a na koniec som opäť zasklil oči Lakfixom Tu je výsledok :

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Plus jedna záhradná momentka:

Obrázek

Myslím, že s toho nakoniec vznikol pekný model aj keď by k tomu mali dávať upozornenie, že je to určené pre malé ruky :D Ostatné z kolekcie budú čoskoro nasledovať...
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Stehlík zlatý / Johan Scherft / 1:1 - HOTOVO

Příspěvek od mahdy »

Sleduju to tvoje rozrůstající se hejno a musím říct, že jsou fakt jako živí. Už jsem zvědavý na další.
Moc hezké
Uživatelský avatar
MIO
Příspěvky: 270
Registrován: čtv 15.3.2012 19:51
Bydliště: Modra
Kontaktovat uživatele:

Re: Stehlík zlatý / Johan Scherft / 1:1 - HOTOVO

Příspěvek od MIO »

Ďakujem 8-)
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Stehlík zlatý / Johan Scherft / 1:1 - HOTOVO

Příspěvek od bigpetr »

Opravdu jako živé. Paráda
Odpovědět

Zpět na „Kuriozity / Crazy oddities“